افزایش شمار تلفات 24 از دهلی شورش در مغلوب ساختن پیشی جستن سفر

دهلی نو (AP) — حداقل 24 نفر کشته و 189 زخمی در سه روز درگیری در دهلی نو که مصادف با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اولین سفر رسمی خود به هند با مرگ و میر انتظار می رود به عنوان بیمارستان ها ادامه را در زخمی, مقامات گفت.

مغازه, مسلمان, زیارتگاه ها و وسایل نقلیه عمومی مانده بودند سوختن از خشونت بین هندو اوباش و مسلمانان معترض جدید قانون تابعیت که سریع آهنگ تابعیت خارجی-متولد اقلیت های مذهبی از همه مهم ادیان در آسیای جنوبی به جز اسلام.

بیست و چهار مرگ و میر گزارش شده در دو بیمارستان در دهلی جدید گفته است.

درگیری شدند بدترین جمعی شورش در پایتخت هند در دهه. تصویب این قانون در ماه دسامبر زودتر موجب اعتراضات گسترده در سراسر هند که در سمت چپ 23 مرده بسیاری از آنها کشته شده توسط پلیس.

مرده در این هفته خشونت شامل یک پلیس و یک افسر اداره اطلاعات و دولت را ممنوع کرده است مجمع عمومی در مناطق آسیب دیده.

سخنگوی پلیس M. S. Randhawa گفت: 106 نفر بازداشت شده به اتهام دست داشتن در شورش.

مقامات گزارش جدید خشونت های روز شنبه به عنوان بزرگ تقویت پلیس گشت در مناطق ناآرام آرام غالب شد.

مشاور امنیت ملی agnew تور شمال شرقی محلات دهلی نو که در آن شورش رخ داده است به دنبال برای اطمینان از ترس زده ساکنان از جمله یک زن که شکایت کرده است که پلیس تا به حال نه آنها محافظت از اوباش که تخریب منطقه و مجموعه ای از مغازه ها و وسایل نقلیه در آتش است.

در حالی که درگیری ها موجب ویرانی بخش هایی از پایتخت نارندرا نخست وزیر میزبانی پذیرش اسراف برای مغلوب ساختن پیشی جستن از جمله یک رالی در ایالت گجرات با حضور بیش از 100 ، 000 نفر و امضای یک توافق برای خرید بیش از 3 میلیارد دلار از آمریکا تجهیزات نظامی.

در چهارشنبه مودی شکست سکوت خود را در خشونت tweeting که “صلح و آرامش مرکزی به (هند) اخلاق. من درخواست تجدید نظر به خواهران و برادران از دهلی نو به حفظ صلح و برادری در تمام زمانها.”

دهلی نو بالا انتخاب مقام وزیر Arvind Kerjiwal به نام برای مودی صفحه اصلی وزیر آمیت شاه برای ارسال ارتش به اطمینان از صلح.

پلیس مشخص می شود وضعیت به عنوان زمان اما تحت کنترل است. مدارس همچنان تعطیل ماند.

سونیا گاندی رهبر حزب کنگره هند اپوزیسیون اصلی گروه به نام برای شاه به استعفا. او متهم مودی هندو-ملی Bharatiya Janata Party ایجاد یک محیط نفرت و رهبران آن از تحریک به خشونت با سخنان تحریک آمیز است که به دنبال به رنگ مسلمان معترضان در برابر قانون تابعیت به عنوان ضد ملی بودجه توسط پاکستان است.

دهلی نو را به دادگاه عالی دستور داد که پلیس برای بررسی ویدئوها از نفرت سخنرانی های گفته شده توسط سه نفر از رهبران مودی و تصمیم می گیرید که آیا به تعقیب آنها پرس تراست هند خبر داد.

درگیری تشدید شنبه با توجه به Rouf خان ساکن Mustafabad منطقه ای در پایتخت شرقی است.

خان گفت: اوباش با میله آهن و آجر و چوب بامبو با حمله به خانه های مسلمانان در حالی که شعار “Jai Shri Ram” یا “پیروزی به خداوند Ram,” محبوب هندو خدا مذهبی حماسه “رامایانا.”

به عنوان یک نیروی هوایی پرواز تهمت و هیئت خود را از دهلی نو در اواخر سه شنبه, خانواده مسلمان نشسته اند در یک مسجد در شهر شمال شرقی, دعا که هندو اوباش نمی burn it down.

“پس از وادار کردن راه خود را در داخل خانه آنها رفت و در داد و بیداد و شروع به ضرب و شتم مردم و شکستن آیتم های خانگی” خان گفت: از اوباش و اضافه کرد که او و خانواده اش مجبور به اجرا و پناهگاه در داخل مسجد که به او گفته بود محافظت شده توسط هزاران نفر از مردان مسلمان.

“من نمی دانم اگر خانه ما سوخته بود یا نه اما زمانی که ما در حال اجرا به دور ما آنها را شنیده درخواست از مردم برای ریختن نفت سفید و همه چیز را رایت پایین” خان گفت.

برخی از مردگان به حال زخم گلوله به گفته دکتر سونیل کومار مدیر پزشکی گورو Teg بهادر بیمارستان.

دیگران به بیمارستان آمد با گلوله و چاقو زخم و آسیب به سر.

در میان آنها بود محمد Sameer, 17 بود که برای درمان زخم گلوله به قفسه سینه خود را روز شنبه در گورو Teg بهادر بیمارستان.

صحبت به آسوشیتد پرس پس از یک عملیات Sameer گفت که او ایستاده بود و در خانواده او تراس آپارتمان تماشای هندو اوباش وارد Mustafabad زمانی که او به ضرب گلوله در قفسه سینه.

“هنگامی که Sameer به ضرب گلوله کشته شد من او را بر روی شانه های من و به طبقه پایین دوید و گفت:” پدر پسر محمد اکرم. “اما زمانی که این اراذل و اوباش را دیدم ما آنها را ضرب و شتم من و مجروح ، او خونریزی بسیار بد. در حالی که آنها ضرب و شتم با چوب نگهداری آنها در شعار ‘Jai Shri Ram’ شعار و تهدید به بارج به داخل خانه ما.”

رسول اکرم (ص) گفت: او موفق به دریافت پسرش را به یک وسیله نقلیه, اما آنها متوقف شد چندین بار توسط هندوها خواستار آنها کشیدن شلوار خود را پایین نشان می دهد که آیا آنها ختنه قبل از آنها موفق به فرار از این منطقه و رسیدن به اتاق اورژانس. مسلمانان به طور کلی ختنه در حالی که هندوها نیست.

در Kardampura یک اکثریت مسلمان منطقه که در آن یک جوان به ضرب گلوله کشته شد و, کشته در دوشنبه صدها نفر از پرسنل پلیس ضد شورش گشت منطقه و خواسته مردم را به ماندن در خانه در حالی که ساکنان گفت: آنها در ترس زندگی می کنند.

“ما می ترسند و نمی دانم که به کجا برود” گفت: یکی از ساکنان دکتر Jeevan علی خان. “اگر دولت می خواست می تواند آنها را متوقف کرده اند و این شورش.”

نزدیک, سیاه, دود هنوز هم افزایش یافت در روز چهارشنبه بعد از ظهر از بازار که به فروش لاستیک دست دوم قطعات خودرو در Gokalpuri به عنوان مامور اتش نشانی سعی در douse سوختن آتش.

خشونت درو تیز واکنش از قانونگذاران ایالات متحده با تشکر. رشیدا طالب یک دموکرات از میشیگان به tweeting “این هفته مغلوب ساختن پیشی جستن در بازدید از هند اما داستان واقعی باید خشونت با هدف قرار دادن مسلمانان در دهلی نو در حال حاضر.”

نخست وزیر پاکستان عمران خان را محکوم کرد کشتار مسلمانان گفت: “در حال حاضر 200 میلیون مسلمان در هند در حال هدف قرار دادند. جامعه جهانی باید اقدام کنند.”

مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: روز شنبه که او شنیده بود در مورد خشونت بود اما نه در مورد آن با مودی. به جای تهمت gloated مورد پذیرش در هند است.

هند لرزاند بوده است با خشونت پس مجلس تصویب قانون تابعیت در ماه دسامبر. مخالفان گفته اند که این کشور در حال حرکت به سمت یک مذهبی آزمون شهروندی اما تهمت کاهش یافته است به نظر در آن است.

“من نمی خواهم به بحث در مورد آن. من می خواهم به ترک که به هند و امیدوارم آنها در حال رفتن به تصمیم گیری درست برای مردم,” او گفت:.

این بدترین مذهبی خشونت در دهلی نو پس از سال 1984 زمانی که نخست وزیر ایندیرا گاندی کشته شد توسط محافظان سیک باعث موجی از شورش که منجر به مرگ و میر بیش از 3000 سیک ها در پایتخت و بیش از 8000 در سراسر کشور.

در سال 1992 ده ها هزار نفر از افراط گرایان هندو نشانید یک 16th-century مسجد در شمال هند ادعا که آن را ایستاده در زادگاه هندو خدا راما. نزدیک به 2000 نفر کشته شدند در سراسر کشور در شورش است که به دنبال.

مذهبی قطبش که به دنبال دیدم جناح راست هندو, Bharatiya Janata Party ظهور به عنوان بزرگترین حزب در هند را کشتند. حزب کنگره و احزاب منطقه ای استقبال مسلمان آرا با به تصویر کشیدن خود را به عنوان مدافعان حقوق اقلیت ها.

در سال 2002 غربی هند در ایالت گجرات فوران خشونت در زمانی که یک قطار پر از زائران هندو بود با حمله اوباش مسلمان در یک شهر کوچک است. آتش گرفت — هنوز معلوم نیست که آیا آن آتش سوزی شد — و 60 هندوها سوخته به مرگ است. در اقدامی تلافی جویانه بیش از 1000 نفر بیشتر مسلمانان کشته شدند در دولت است.

مودی بود گجرات وزیر در آن زمان است. او متهم شده بود ضمنی پشتیبانی برای داد و بیداد علیه مسلمانان اما دادگاه در نهایت پاک او تخلف است. هنوز هم برای چندین سال در ایالات متحده شامل او در یک سفر بان کی مون. میزبانی مغلوب ساختن پیشی جستن در گجرات بود مهم نمادین برای مودی.

خشونت در مقیاس درگیری بین هندوها و مسلمانان گذشته صورت گرفت در دهلی نو در سال 2014 ماه پس از پیروزی حزب به قدرت رسید و در تا حد زیادی فقیر محله های نزدیک به جایی که این هفته شورش رخ داده است.

یک مسلمان متعلق به فروشگاه به آتش کشیده شد, هندوها, حلیم یک مسجد با سنگ و ده ها تن از عصبانی مردان مسلمان حمله هندو خانه. حدود سه ده نفر مجروح شدند.

___

آسوشیتد پرس روزنامه نگاران Ashok شارما و Shonal Ganguly در دهلی نو و منیر احمد در اسلام آباد پاکستان کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر