چک دیدن نشانه هایی از روسیه نقش مهمی در حملات سایبری به عنوان تنش بالا باقی می ماند

یک موج جدید از حملات سایبری هماهنگ در جمهوری چک است که به احتمال زیاد به نرم افزارهای مخرب مرتبط به روسیه و چک Internet security کارشناسان می گویند.

در اوایل این ماه, چک, مقامات گفت: اطلاعات-فناوری اطلاعات (IT) سیستم های در پراگ فرودگاه بین المللی, چندین بیمارستان و وزارت بهداشت هدف قرار گرفتند در این حملات که موجب خشم و انزجار در پراگ — و واشنگتن نیز هست.

در آوریل 22, چک, وزارت کشور گفت: این سیستم نیز هدف قرار دادند در این حملات که همه آنها خنثی شد و قبل از هشدارهای کشور cybersecurity ناظر از انتظار حملات سایبری در زیرساخت های حیاتی.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در مارس 17, ابراز نگرانی از حوادث گفت: هر کسی که درگیر چنین فعالیت هایی باید “انتظار عواقب.” او گفت که این حملات به خصوص کسانی که هدف قرار دادن تجهیزات پزشکی به خصوص نگران کننده با توجه به زمان جهانی coronavirus بحران است.

سفارت روسیه در پراگ در تاریخ 17 آوریل هرگونه روسیه در پیوند به حملات اگر چه چک مقامات را ساخته اند هیچ گونه اتهام.

چک cybersecurity watchdog NUKIB گفت: حملات تصور می شد به کار “جدی و پیشرفته دشمن” اگر چه آن را نام هر کشور است.

ابزار مورد استفاده در coviper تروجان حمله شد و برای اولین بار شناسایی شده در ژانویه توضیح داد میروسلاو Dvorak, مدیر فنی اسلواکیایی مبتنی بر اینترنت سکیوریتی شرکت ESET.

“MBR قفل تشخیص داده شد در روسیه و چین در ابتدای ژانویه” Dvorak گفت. “در آن زمان ما نمی اتصال آن را با هر رخداد.”

این بدافزار مورد استفاده در این حملات طراحی شده است به آسیب و یا نابود کردن قربانیان کامپیوتر, Dvorak توضیح داد و اضافه کرد که آن را ممکن است روسیه link.

“این غیر ممکن است به دقت اشاره کردن که در آن حملات نشات گرفته اما ابزار MBR قفل با آن ایجاد شد که در زبان روسی است. بنابراین دستورالعمل برای استفاده از آن و آنها را می توان در انجمن های مورد استفاده توسط هکرها” Dvorak گفت: در نظر فرستاده شده به RFE/RL.

او افزود که دیجیتال نوین نیز منجر به IP آدرس در چین است.

‘کاوش برای ضعف’

چک وزارت کشور گفت که حملات بر آن این سیستم بیشتر در تلاش برای پیدا کردن نقاط ضعف و نه به آنها را از عمل در مقایسه با حمله به بیمارستان ها و پراگ واسلاو هاول فرودگاه.

وزارت کشور سخنگوی Jiri Korbel گفت: در تاریخ 22 آوریل وزارت شده بود forewarned توسط NUKIB و مرکز ملی مبارزه با جرایم سازمان یافته. “آنها با حمله خارجی e-mail از وزارت کشور. ظاهر آن را به آماده سازی برای چیزی واقعا بزرگ” Korbel گفت: اخبار سایت Lidovky.cz.

یک منبع گفت: Lidovky که چک محققان بودند همکاری در کاوشگر با شرکای خارجی از جمله اف بی آی است. “البته ما در حال همکاری با اف بی آی است. به همین دلیل مایک Pompeo مداخله” این منبع به نقل شد.

NUKIB گفت: در اواخر سال گذشته که روسیه و چین مطرح شده بزرگترین تهدید برای امنیت سایبر در کشور است. آن اضافه شده است که چین در پشت عمده حمله سایبری در یک کلید دولت نهاد در جمهوری چک در سال گذشته است.

در اکتبر 2019 سر از چک امنیتی اطلاعات خدمات (BIS) اعلام کرد که آژانس تا به حال برچیده یک شبکه جاسوسی بود که به معنای استفاده می شود برای حملات سایبری علیه جمهوری چک و متحدان آن است.

میشل Koudelka گفت: این شبکه با حمایت سفارت روسیه در پراگ و روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB).

متفاوت در گذشته

این حملات سایبری در یک لحظه زمانی که روابط میان مسکو و پراگ هستند به خصوص در زمان به خصوص پس از بحث برانگیز مجسمه دوران شوروی مارشال پایین گرفته شده است در یک منطقه از پراگ.

مسکو در نظر آوریل 3 حذف مجسمه مارشال ایوان Konev که چراغ قرمز نیروهای ارتش در طول جنگ جهانی دوم که سوار سربازان نازی از بسیاری از چکسلواکی توهین و تلاش برای بازنویسی تاریخ است.

A monument to World War II Marshall Ivan Konev lies on the ground after being removed from its pedestal in Prague on April 3.


بنای یادبود جنگ جهانی دوم مارشال ایوان Konev نهفته در زمین پس از حذف شدن از پایه آن در پراگ در آوریل 3.

مجسمه ساخته و در سال 1980 از Konev که همچنین نقش برجسته ای در خرد کردن 1956 مجارستان قیام و ساخت دیوار برلین در سال 1961 شد, یک یادآوری به بسیاری از چکها از این کشور کمونیستی گذشته و مرکز جنجال در پراگ برای سال.

اندرو کلار منطقه شهردار پراگ 6 که در آن Konev مجسمه ایستاده بود و در حال حاضر تحت حفاظت پلیس چک, مجله خبری, Respekt گزارش شده در مارس 22.

به گفته یک منبع ناشناس به نقل از Respekt “یک شهروند روسیه سفر کرده است به پراگ که می تواند تهدیدی برای کلار.” این منبع همچنین گفت: “گروهی از افسران اطلاعاتی روسیه” بوده است نظارت در حال حرکت از روسیه به اروپا است.

آن را برجسته دو کشور گسترش شکاف در تفسیر گذشته و آن را نه یک حادثه جدا.

در ماه نوامبر سال 2019 یکی دیگر از منطقه شهردار در پراگ پیشنهاد ساخت یک بنای تاریخی به بحث جنگ جهانی دوم نظامی بخش ساخته شده از اتحاد جماهیر شوروی جدا به نام Vlasov ارتش که مبارزه در کنار نازی ها.

حمایت داخلی

روابط بین پراگ و مسکو نیز soured بیش از یک چک تصمیم به تغییر نام این میدان که در آن سفارت روسیه واقع شده است.

دو ماه پیش در پراگ مقامات اختصاص داده شده برگ مربع در مقابل سفارت پیچیده به ایران معاون نخست وزیر بوریس نمتسوف که به ضرب گلوله در فوریه 2015, متر دور از کرملین دیوار. او یک منتقد صریح از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین.

با وجود این گونه در روابط دوجانبه مسکو می تواند در برخی حمایت ها در پراگ یعنی از رئیس جمهور حسن روحانی که تکرار کرملین خشم بیش از حذف از Konev مجسمه به عنوان یک “سوء استفاده از وضعیت اضطراری” اعلام کرد با توجه به کروناویروس بحران در جمهوری چک.

در گذشته زمان به صحبت کردن در برابر تحریم ها علیه روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین و تلاش خود را برای دامن زدن به ناآرامی در بخش هایی از شرق اوکراین که در آن بیش از 13000 نفر کشته شده اند پس از درگیری رخ داده وجود دارد در مارس 2014.

در سال 2016 روحانی با ابراز حمایت از برگزاری عمومی و همه پرسی در این کشور به عضویت در ناتو و اتحادیه اروپااگر چه او اضافه کنید که او شخصا علاقه باقی مانده در هر دو.

در سال 2015 زمان حضور در حوادث در مسکو به مناسبت سالگرد 70 از پایان جنگ جهانی دوم نادیده گرفتن تحریم توسط سایر رهبران غربی که دور ماندند در اعتراض به اقدامات روسیه در اوکراین است.

کارشناسان گفته اند که زمان یک ضد مهاجر پوپولیستی ممکن است دریافت حمایت از کرملین در پیشنهاد خود را برای پیروزی انتخاب مجدد در سال 2018 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>