چک, دستور دولت از دو سفارت روسیه کارکنان بیش از Ricin درست طرح جعل

نخست وزیر چک Andrej Babis می گوید دولت او تعیین شده دو تن از اعضای هیات در سفارت روسیه در پراگ به عنوان personae غیر gratae و دستور داد آنها را به ترک.

صحبت در تاریخ 5 ژوئن در کنفرانس خبری در پراگ همراه با وزیر امور خارجه توماس Petricek, Babis گفت که این حرکت در نظر گرفته شد به عنوان یک نتیجه از به اصطلاح ricin درست امر که معلوم شد که جعلی حادثه موجب یک “مبارزه داخلی” بین کارکنان سفارت.

“یکی از آنها هدفمند ارسال به BIS داستانی اطلاعات در مورد یک حمله برنامه ریزی شده در چک سیاستمداران” نخست وزیر گفت: با اشاره به سرویس های اطلاعاتی.

نه بابیان و نه Petricek در زمان پرسش خبرنگاران در این کنفرانس خبری. آنها به نام کارکنان در سوال.

از سفارت روسیه به نام اخراجی ها از دیپلمات ها یک “غیر دوستانه گام” است که نشان می دهد پراگ علاقه مند است در عادی در حال حاضر تنش در روابط بین دو کشور.

این امر ناشی از گزارش های رسانه ها که آندره Konchakov معاون سفارت را مرکز علم و فرهنگ به ارمغان آورد ricin درست از روسیه به پراگ در اواسط ماه مارس بود که به معنای استفاده می شود در یک طرح به سم پراگ شهردار رو به zdeněk Hrib و دو ارشد دیگر مقامات شهرداری اندرو کلار و پاول نووتنی.

مسکو در آن زمان را رد گزارش به عنوان “ساختگی”.”

رسوایی شکست در آوریل 26 هنگامی که Respekt, یک چک تحقیقی هفتگی منتشر شده یک گزارش به نقل از unnamed منابع امنیتی عنوان کرد و گفت که مشکوک افسر اطلاعاتی روس سفر در گذرنامه دیپلماتیک وارد شده بود به تازگی در پراگ حمل مرگبار سم ricin درست به عنوان بخشی از یک اتهام مسمومیت طرح.

چک, رسانه ها در ماه گذشته شناسایی مظنون اطلاعاتی روسیه عمل به عنوان آندره Konchakov.

سه چک مقامات — کلار, Hrib و نووتنی — داده شد در حدود ساعت حفاظت پلیس در آن زمان است.

هر سه را گرفته اند و یا پشتیبانی از اقداماتی که باید خشم کرملین از جمله تغییر نام میدان در مقابل سفارت روسیه پس از کشته سابق کرملین منتقد و حذف یک مجسمه از دوره اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی.

امکان بازپرداخت مسکو است که مظنون به داشتن نقش در یک موج اخیر حملات سایبری در جمهوری چک.

مسکو مشکوک در سال 2018 مسمومیت در بریتانیا سابق روسیه سرگئی Skripal و دختر خود را با یک عصب عامل است گفت: اتهام مسمومیت توطئه علیه سه چک شد بخشی از یک “کمپین دروغ” با هدف بی اعتبار روسیه و تهدید “عواقب جدی” به چک و روسیه روابط.

با گزارش رویترز و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net