کهنه در سلول های زندانیان سیاسی از ترس عفونت

قاهره (AP) — رضا خندان رو کلمه از دوستان محبوس در ایران را بیشتر می ترسید زندان اوین. یک زندانی و یک نگهبان در سلول خود بلوک حذف شده بود چرا که آنها مظنون به داشتن coronavirus و دو نگهبان در بخش زنان را نشان داده است علائم.

آن را ترسناک اخبار. خندان همسر نسرین ستوده یکی از مهمترین حقوق بشر و وکلا در زندان است در این بخش در محله های نزدیک با 20 زن دیگر. تنها چند روز پیش از این 56 سال ستوده — شناخته شده برای دفاع از فعالان سیاستمداران مخالف و زنان تحت تعقیب برای برداشتن روسری — برگزار شده بود پنج روز اعتصاب زندانیان منتشر می شود برای محافظت از آنها را از ویروس.

“ویروس وارد زندان اما ما نمی دانیم که تا چه حد از آن” خندان که تا به حال تا زمانی که به تازگی از زندان اوین نیز گفت: آسوشیتد پرس با تلفن از تهران.

“از آن خواهد شد غیر ممکن است برای کنترل” خندان هشدار داد.

ده ها هزار نفر از زندانیان سیاسی دربند در ایران و سایر کشورهای خاورمیانه برای هر چیزی از دفاع از دموکراسی و ترویج زنان و یا حقوق کارگران برای برگزاری اسلامگرا انداز اعتراض و یا به سادگی با انتقاد از رهبران خودکامه در Facebook یا YouTube.

زنگ خطر در حال رشد است و بیش از خطر این بیماری همه گیر کوروناویروس شمار زندانیان: اگر یک گارد بازدید کننده و یا اهل بیت معرفی ویروس می تواند مسابقه شایع از طریق یک اسیر جمعیت قادر به حفاظت از خود است.

شرایط نخست برای این بیماری به سرعت در حال گسترش. زندانیان اغلب بسته بندی شده با ده ها تن به سلول های کثیف با هیچ دسترسی به بهداشت و یا مراقبت های پزشکی. شکنجه, تغذیه ضعیف و دیگر موارد نقض حقوق بشر را ترک زندانیان ضعیف تر و آسیب پذیر تر است.

تا کنون ایران که چهره خاورمیانه را بزرگترین شیوع با هزاران نفر آلوده و صدها نفر مرده تایید نشده هر coronavirus موارد در آن زندان است. اما خندان به یکی از چندین گزارش از موارد که پدید آمده از تاسیسات ایران. مصر و سوریه که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی نیز گزارش نشده است هر گونه موارد در درون زندان.

نگرانی بیش از زندانها در سراسر جهان است. کشورهای متعدد از جمله ایران منتشر کرده اند برخی از زندانیان به منظور کاهش ازدحام. دیگران می گویند که آنها در حال پاستوریزه سلول متوقف خانواده بازديد و یا افزایش نظارت از نگهبانان و کارکنان. شورش شکسته در زندان در کشورهای مختلف در میان زندانیان ترس به اندازه کافی در حال انجام است.

در استبدادی ملت تضمین حمایت از زندانیان است حتی سخت تر است. فعالان حقوق سازمان ها و گروه های کمک شده اند جسورانه در فشار دادن دولت ها در منطقه به عمل آورند. سازمان عفو بین المللی به نام ایران برای آزادی بیشتر زندانیان به ویژه مدافعان حقوق بشر و معترضان مسالمت آمیز.

“آنها نباید در بازداشت در وهله اول” آن را گفت.

مصر هفته گذشته به طور خلاصه به بازداشت چهار نفر از زنان — از جمله سه بستگان برجسته زندانی فعال — که به نام برای زندانی منتشر شده است. محسن Bahnasi یک وکیل مصری که همچنین به نام برای زندانی منتشر شده بود دستگیر و از خانه اش هر چند هنوز روشن نیست که چرا با توجه به عرب شبکه اطلاعات حقوق بشر.

کمیته بین المللی صلیب سرخ — یکی از معدود سازمان هایی است که گاهی اوقات دسترسی به زندانها در منطقه است — افزایش تلاش ها برای کمک به.

“ما باید در حال حاضر سعی کنید برای جلوگیری از آن از ورود به مکان بازداشت. تلاش برای مهار آن را پس از این واقعیت خواهد بود تقریبا غیر ممکن است” گفت: Fabrizio Carboni به صلیب نزدیک و میانه مدیر منطقه ای.

او گفت: کمیته جهانی صلیب سرخ در حال حاضر آغاز توزیع صابون و ضد عفونی کننده و تجهیزات حفاظتی در زندان ها در مکان های مختلف در خاورمیانه. این درخواست اجازه از سوریه به انجام همان در آن امکانات و امیدوار است آن را دریافت کنید دسترسی به, او گفت:.

سوریه است که تاریک ترین سیاه چاله در منطقه است. در این جنگ دهها هزار نفر از فعالان و معترضان و دیگران شده اند بلعیده به سختی و با اثری به زندان اجرا شده توسط رئیس جمهور بشار اسد و دولت.

سوریه تایید کرده است و نه موارد coronavirus و یک مرگ هیچ یک از آنها در آن زندان است.

اگر coronavirus پخش می شد در درون دیوارهای زندان آن تردید جهان خارج را پیدا کردن دکتر گفت: Amani Ballour که قبلا فرار یک بیمارستان در تهران برگزار می شود enclave در نزدیکی پایتخت سوریه دمشق.

“رژیم مراقبت می کند,” او گفت:. “اگر وجود دارد (شیوع) آنها نمی خواهد آن را اعلام زیرا آنها به قتل بازداشت شدگان به هر حال — و یا تلاش برای.” Ballour جستجو در بیهوده برای او خواهر و برادر در قانون خود در سوریه زندان نه سال. “من تصور نمی هر کسی بازمانده رژیم زندانها,” او گفت:.

شرایط در داخل هستند و شاید وحشتناک ترین در منطقه است. گروه های مدافع حقوق بشر و زندانیان سابق توصیف سوریه بازداشت امکانات کشتارگاه که در آن بازداشت شدگان تحت ثابت شکنجه از جمله ضرب و شتم سوزاندن الکتریکی شوک قطع عضو و تجاوز. مقامات تقریبا هرگز تایید دستگیری و بازداشت شدگان در انفرادی نگهداری می شوند از به طور منظم ،

به عنوان بسیاری از 50 نفر در حال قفل شده است و در 4-توسط-6 متری همراه برای هفته و ماه و سال — خواب در بالای هر یک از دیگر تقریبا هرگز اجازه استحمام داده شده ناچیز و مواد غذایی فاسد و آب کثیف. سازمان عفو بین الملل تخمین زده 17,723 نفر کشته شدند در بازداشت سراسر سوریه بین سال های 2011 و 2015 با تعداد واقعی به احتمال زیاد بالاتر است. وجود دارد هیچ دلیلی برای باور کردن شرایط تغییر کرده پس گفت: عفو را Lynn Maalouf.

وجود دارد “عمدی سیاست اجازه دادن به مردم می میرند بیماری” گفت: Mohammad al-عبدالله سر از واشنگتن-سوریه بر اساس عدالت و پاسخگویی مرکز. به سر می برند, کثیف سلول ها “دقیقا فرمول یک بیماری مانند تاج نیاز به رشد دارد,” او گفت:.

وزارت امور خارجه ایالات متحده هفته گذشته هشدار داد که شیوع در سوریه به زندان خواهد “باید تاثیر مخربی” و دمشق خواستار آزادی همه بازداشت خودسرانه غیرنظامیان از جمله آمریکایی ها.

در میان بازداشت شده آمریکایی توسط Majd Kamalmaz که از بین رفت یک روز پس از ورود به سوریه در مارس 2017 به دیدار خانواده برای اولین بار در شش سال. 62 سال روانشناس بالینی از ویرجینیا او در سیاست درگیر و مشغول بود بشردوستانه بین المللی کار می کنند.

“در این روز ما نمی دانیم که چرا آنها او را بازداشت” دختر مریم گفت.

در خانه اش خارج دالاس تگزاس مریم را با در نظر گرفتن تمام اقدامات احتیاطی در برابر این بیماری همه گیر: او و فرزندان او نیست ترک خانه برای روز و شوهرش می رود تنها به دریافت مواد غذایی. او نگرانی در مورد مادر به تنهایی در یک آپارتمان در نزدیکی. مجد ناپدید شدن “واقعا تحت تاثیر بهداشت و او بیمار می شود به راحتی در حال حاضر,” Maryam گفت.

“ما بسیار نگران” است که پدر او می تواند قرارداد coronavirus, او گفت:. او دیابت و سکته مغزی و حمله قلبی.

در ماه ژانویه یک تماس در سوریه گفت که Kamalmaz شده بود نقل مکان کرد و از زندان خود را اما آنها هیچ نظری ندارم که چرا و یا که در آن به. او ممکن است شده اند در زیر قرار داده نزدیک مشاهده و در میان فشار توسط آمریکا و مقامات اروپایی برای آزادی او.

“ما می دانیم که رژیم سوریه نمی مراقبت زیادی در مورد زندگی انسان و ایده آنها گفت: اوه بله او باید با کروناویروس و واقعا نمی مراقبت بسیار بسیار نگران کننده است به ما” Maryam گفت.

در ایران, مقامات می گویند که آنها به طور موقت آزاد برخی از 100,000 زندانیان — حدود نیمی از جمعیت زندان در نشانه ای از زنگ خطر خود را در وقوع.

اما صدها نفر از زندانیان عقیدتی و دیگر مخالفان باقی می ماند زندانی عفو گفت. آن گفت شده اند وجود دارد گزارش های متعدد از coronavirus موارد در زندانهای ایران از جمله مرگ دو نفر هر چند دولت تایید نشده ،

سیامک نمازی یک ایرانی-آمریکایی که تاجر بود و نه در میان کسانی که منتشر شد به گزارش “موارد متعدد در راهرو” در زندان اوین خود مستقر در واشنگتن وکیل Jared wanderlust magazine, گفته است.

یکی furloughed زندانی بابک صفری گفت: در یک ویدیو آنلاین است که بلافاصله پس از خروج از زندان او شروع به داشتن تب, لرز و تنگی نفس و تا به حال در بیمارستان بستری شود. او گفت که او مطمئن بود که او قراردادی coronavirus در زندان است.

“همه زندانیان سیاسی برگزار می شود در تهران, زندان در خطر است. آنها را ذخیره کنید” صفری گفت.

در برخی از مکان های زندانیان به نظر می رسد شلاق در ترس از ویروس. ایتالیا و کلمبیا و اردن دیده می شود که تمام شورش توسط زندانیان شکایت از حمایت کافی و یک رشته از زندان شورش شکسته است در ایران. فلسطینی در زندان های اسرائیل را تهدید به اعتصاب غذا پس از یک گارد آزمایش مثبت است.

در شرق سوریه, دولت اسلامی, گروه داعش همچنین در زندان اجرا شده توسط آمریکا حمایت کرد مبارزان. یک سخنگوی کردی به رهبری نیروهای مصطفی بالی وجود دارد گفت: به نظر نمی رسد به یک اتصال به coronavirus نگرانی. اما ازدحام بیش از حد گرفتار است بیش از دو دوجین امکانات که در آن کردها در حال برگزاری برخی از 10,000 داعش از جمله 2,000 خارجی که کشورهای حاضر به بازگرداندن آنها را.

افغانستان بزرگترین زندان, زندان پلچرخی آزاد شدند ساخته شده بود در سال 1970 به خانه 5,000 زندانیان اما در حال حاضر دارای 10,500.

نگه داشتن یک فاصله امن است غیر ممکن “با دو نفر خواب با هم در یک متر مربع فضا” گفت: Naiz محمد یکی از حدود 3000 طالبان در زندان صحبت کردن با تلفن از تلفن همراه خود را. او گفت: وعده های فوق العاده از صابون و مواد ضد عفونی کننده تا به حال محقق نمی شود.

“هر کس در اینجا نگران است. اگر شما در داخل سلول های میله قفل, همه چیز, همه, کثیف,” او گفت:.

در مصر و خانواده های آنها از جان گذشته برای اطلاعات عزیزان در زندانها که در آن گروه های حقوق بشر می گویند ازدحام نقض حقوق بشر و بهداشت ضعیف هستند شایع است.

ده ها هزار نفر نیروهای داعش در سرکوب از سال 2013 که از گسترش اسلام گرایان به سکولار دموکراسی طرفداران و منتقدان دولت است. بیش از آن زمان دولت ساخته شده است بیش از یک دوجین جدید زندانها و آن را بارها و بارها گفته است در شرایط انسانی است. در هفته های اخیر تعداد انگشت شماری از فعالان و زندانیان دیگر آزاد شده اند.

اما زندانیان سابق باید گفت سلول ها هنوز هم اغلب بسته بندی محکم. یک الگوی رفتاری در گردش آنلاین نشان داد یک عکس از رئیس جمهور Abdel-Fattah ال-Sissi نشسته 2.5 متر از وزرای خود را — و اشاره کرد که در این زندان که در فضا ممکن است پر شود توسط 10 تن از بازداشت شدگان. رئیس جمهور سابق محمد مرسی مخلوع توسط el-Sissi در سال 2013 سقوط در دادگاه و پس از آن سال گذشته درگذشت و خانواده و وکلای مقصر شرایط بد و عدم مراقبت های پزشکی.

Celine Lebrun Shaath گفت شوهرش فلسطینی-مصری فعال Ramy Shaath است نگه داشته و در 25 متر مربع همراه با 18 نفر دیگر و هر گونه بیماری یا گال می گذرد به راحتی در میان آنها است. Ramy Shaath پسر سابق فلسطینی وزیر خارجه بازداشت شد در تابستان گذشته است اما نه متهم شده اند و یک شهروند تبعید شد.

او اشاره کرد که در حالی که بازدید و تحویل مواد غذایی یا لوازم دیگر به زندانیان ممنوع است نگهبانان و کارکنان دیگر در حرکت و به خانه های خود و محله در نظر گرفتن شلوغ حمل و نقل عمومی.

“درهای باز هستند برای آنها. ما نگران هستند در مورد کل سیستم.”

___

ال Moh گزارش از بیروت. آسوشیتد پرس نویسندگان جان Gambrell در دبی, امارات متحده عربی; محمد Daraghmeh در رام الله در کرانه; ایلن بن صهیون در اورشلیم ، ضرار خان در اسلام آباد و Tameem اخگر در کابل کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im