کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) از سوی مقامات در جمهوری Daghestan به انتشار روزنامه نگار Abdulmumin Gadzhiev و رها کردن همه اتهامات علیه او.

Gadzhiev مذهبی امور ویرایشگر مستقل هفتگی Chernovik بازداشت شده بود در 14 ژوئن به اتهام تامین مالی تروریسم است.

او برگزار شده است پس در بازداشت پیش از محاکمه به CPJ در بیانیه ای گفت: در تاریخ 14 آوریل.

در مارس 27, مقامات ظ اتهامات جدید علیه Gadzhiev متهم او را از مشارکت در یک سازمان افراطی با توجه به Mairbek Agaev سردبیر در رئیس Chernovik.

Agaev گفت: CPJ او یاد گرفته در مورد اتهامات جدید در آوریل 14 و گفت: او معتقد بودند در اقدامی تلافی جویانه برای Gadzhiev را روزنامه نگاری.

او همچنین گفت به اعتقاد او مقامات “اختراع” اتهامات جدید به دلیل “اولین مورد این است که در حال سقوط از هم جدا و با توجه به فقدان شواهد.”

اگر به جرم شرکت در یک افراطی سازمان Gadzhiev می تواند تا 10 سال زندان در زیر روسی جنایی کد. اگر محکوم در اصلی تروریسم اتهامات او می تواند چهره دیگری از 20 سال است.

“مقامات در Daghestan باید متوقف پخت و پز جدید اتهامات علیه روزنامه نگار Abdulmumin Gadzhiev و به جای آن باید آزادی او بلافاصله گفت:” Gulnoza گفت: CPJ اروپا و آسیای مرکزی هماهنگ کننده برنامه.

او افزود که با کروناویروس در شمال قفقاز را به ناچار ضربه آن زندانها و بیشتر به مخاطره می اندازد Gadzhiev زندگی.

این CPJ ماه گذشته نوشت: یک نامه سرگشاده به رهبران جهان خواست آنها برای آزادی همه روزنامه نگاران پشت میله های زندان در میان coronavirus بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de