جهانی مرگ و میر از coronavirus بیش از 184,000 با بیش از 2.6 میلیون عفونت را تایید کردو باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

آسیای مرکزی

دیده بان حقوق بشر (HRW) می گوید: دولت ها در آسیای مرکزی در حال عدم احترام به حقوق شهروندان خود در پاسخ خود به این بیماری همه گیر کوروناویروس.

گروه حقوق گفت: در بیانیه ای در تاریخ 23 آوریل که در حالی که مقامات در قزاقستان قرقیزستان و ازبکستان گرفته اند “گام های مهمی” به منظور محدود کردن گسترش شیوع آنها همچنین با استفاده از محدودیت های اعمال شده در محل قرار داده برای هدف قرار دادن روزنامه نگاران ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و فعالان و انجام اقدامات قرنطینه در راه است که باید در زمان ثابت “خودسرانه و نامتناسب.”

“همه آسیای مرکزی دولت باید تعهدات خود برای حفاظت از شهروندان خود را حق به سلامت با ارائه اطلاعات دقیق در مورد COVID-19 گفت:” هیو Williamson, دیده بان حقوق بشر اروپا و آسیای مرکزی مدیر.

“حقوق بشر باید مورد احترام در حالی که اقدامات اضطراری در محل هستند و در طول هر آینده پاسخ به این ویروس…. آنها باید با استفاده از محدودیت به پوزه روزنامه نگاران ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و دیگران در تلاش برای اطلاع رسانی عمومی و یا محافظت در برابر موارد نقض حقوق,” او اضافه شده است.

دیده بان حقوق بشر گفت که مقامات در ترکمنستان که همراه با تاجیکستان هنوز به اذعان به وجود COVID-19 موارد در کشورهای خود “به دنبال سکوت و پزشکی کارگران و دیگران صحبت کردن در مورد تاثیر این ویروس در کشور است.”

در این بیانیه اشاره می کند که وضعیت در تاجیکستان به نقطه ای رسیده که در آن RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز با ارسال نامه ای به مقامات تاجیک سرزنش وزارت بهداشت و سازمان های دیگر برای امتناع از پاسخ به سوالات در مورد گسترش COVID-19.

“با عدم ارائه اطلاعات در مورد COVID-19 و سرکوب اطلاعات در مورد آن ترکمنستان و تاجیکستان هستند به شدت به خطر انداختن خود شهروندان” بهداشت ” این نهاد بیانیه ای گفت:.

آوریل 23, بیشترین تعداد ثبت نام coronavirus موارد در منطقه شد و در قزاقستان با 2,207 تایید مثبت آزمون و 20 مرگ و میر.

در ازبکستان در آخرین شماره از coronavirus موارد گزارش شده توسط مقامات بود 1,716 از جمله هفت مرگ و میر.

در قرقیزستان وجود دارد 631 موارد ثبت شده از جمله هشت مرگ و میر به عنوان از آوریل 23.

ازبکستان

جدید 10,000-تخت های عفونی-بیماری های بیمارستان است که ساخته شده است در نزدیکی ازبکستان پایتخت تاشکند برای کمک به مقابله با بیماری همه گیر کوروناویروس در آسیای مرکزی کشور از 32 میلیون.

یک پروژه پیمانکار وارد مهندسی گفت: در تاریخ 22 آوریل که مرکز پزشکی اولین مرحله در Zangiota منطقه خواهد بود رسما افتتاح شد در اوایل ممکن است.

“این مرکز طراحی شده است که هر دو برای درمان ویروس آلوده ساکنان و به خانه ازبکی شهروندان از بازگشت به خانه از خارج از کشور که نیاز به قرنطینه” Shohrukh Sattarov مدیر عامل شرکت وارد مهندسی گفت.

با توجه به پیمانکار باقی مانده از این مجموعه به اتمام خواهد رسید ظرف یک ماه پس از اولیه باز.

ازبکی مقامات بهداشت گفت: در اواخر ماه مارس که آنها تا به حال شروع به ساخت بیمارستان های زیر نمونه ای از مقامات چینی در شهر ووهان که در اوایل این سال ساخته Huoshenshan بیمارستان برای رسیدگی به کروناویروس بیماران در کمتر از دو هفته.

وارد کردن مهندسی است که کار در دولت-راه اندازی پروژه همراه با دولت شرکت راه آهن.

همانطور که در آوریل 23, تعداد coronavirus موارد در ازبکستان شد 1,716 از جمله هفت مرگ و میر.

ایران

در ایران یکی از کشورهای بدترین برخورد با این بیماری همه گیر کوروناویروس مقامات بسته اند مساجد و زیارتگاه اعتقاد به کمک به اولیه گسترش ویروس.

رئیس جمهور حسن روحانی گفت: برخی سایت ها ممکن است باز در مارس 4. اما رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای در حال حاضر پیشنهاد شده است که تجمع جرم ممکن است منع شده و در طول ماه مبارک رمضان بیش از ویروس.

ایران گزارش کرده است تقریبا 86,000 عفونت و تا به 5,400 مرگ و میر است اما منتقدان می گویند تعداد واقعی می تواند بطور قابل توجهی بالاتر از جریان اطلاعات است که به شدت تحت کنترل رژیم استبدادی و رسانه های خارجی دسترسی است و ممنوع.

با گزارش RFE/RL در قزاقستان ازبکستان و قرقیزستان خدمات رويترز ، Oil&Gas.com, Kun.uz و گازتا.uz

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im