جهانی مرگ و میر از coronavirus بیش از 615,000 با نزدیک به 15 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش بیماری های تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

آسیای مرکزی

ترکمنستان تنها کشور آسیای مرکزی است که تایید نشده یک coronavirus صورت در درون مرزهای خود دارای محدودیت های تحمیل شده به “جلوگیری از” شیوع ویروس مرگبار است.

محدودیت های تحمیل شده بود برای دوره بین 2 ژوئیه و اوت 1 در طی آن بزرگ و مراکز خرید, بازار, تئاتر, پارک ها و سالن های ورزشی بسته خواهد شد.

رستوران ها سالن های غذاخوری و فست فود کسب و کار نیز به طور موقت بسته و تنها می تواند در ارائه خدمات تحویل مواد غذایی.

RFE/RL خبرنگاران گزارش از کشور که در روزهای اخیر وزارت بهداشت شده است ارسال پیام های متنی را شدیدا کنترل کشور را ساکنان ترغیب آنها به پوشیدن ماسک در خارج از منزل برای “خنثی کردن اثر سوء آب و هوا”.

اگر چه مقامات ترکمن را به طور رسمی ثبت شده coronavirus موارد RFE/RL خبرنگاران گزارش داده اند که بیمارستان های محلی غرق شده اند با بیماران مبتلا به ذات الریه علائم برخی از آنها از جمله پزشکی پرسنل فوت کرده اند.

در برخی از نقاط کشور به اصطلاح قرنطینه مناطق تاسیس شده اند در حالی که برخی از امکانات صنعتی در حال تعطیل, RFE/RL خبرنگاران گزارش.

منابع در ترکمنستان گفت: RFE/RL در تاریخ 20 ژوئیه که شهردار شرقی این کشور فرپ منطقه حسن Metkuliyev, مرده بود از COVID-19.

رهبر یک سازمان جهانی بهداشت ماموریت کاترین Smallwood گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در عشق آباد در 15 ژوئیه که این ماموریت تا به حال نگرانی در مورد گزارش از ذات الریه در این کشور سرشار از انرژی.

او توصیه ترکمن دولت برای فعال کردن “مهم بهداشت عمومی اقدامات در ترکمنستان به عنوان اگر COVID-19 گردش بود.”

در کشور همسایه ازبکستان 74 بیمارستان در پایتخت تاشکند دستور داده شده است به باز باقی می ماند 24 ساعت در روز.

یک عضو کمیسیون امور خارجه در تلاش برای کند کردن گسترش coronavirus Barno Odilova گفت: در جولای 21 که پرسنل پزشکی در بیمارستان ها آغاز شده بود کار تا 12 ساعت شیفت برای رسیدگی به بیمار ،

Odilova اضافه شده که هر یک از بیمارستان در حال حاضر به حال یک تلفن همراه تیم درگیر در سرپایی درمان و ارائه دارو به بيماران در خانه به صورت رایگان.

با توجه به Odilova بیمارستان در تاشکند ارائه شده با 750 تلفن همراه برای افزایش ظرفیت مراکز تماس عامل در سراسر ساعت.

همانطور که از جولای 22, تعداد coronavirus موارد در آسیای مرکزی ترین-پرجمعیت کشور از 32 میلیون بود 18,171 از جمله 96 مرگ و میر.

در تاجیکستان به عنوان ژوئیه 21 تعداد coronavirus موارد گزارش رسمی به عنوان 6,967 از جمله 57 مرگ و میر.

اما یک گزارش تحقیقی توسط RFE/RL تاجیک خدمات در ماه گذشته نشان داد که تعداد واقعی کشنده موارد COVID-19 در این کشور ممکن است به چند صد.

در قرقیزستان مقامات بهداشت گفت: در تاریخ 22 ژوئیه که 12,563 COVID-19 بيمار در حال حاضر در حال درمان در بیمارستان است.

در کل از اواسط ماه مارس تعداد ثبت نام coronavirus موارد در کشور گزارش شد که 29,359 از آنها 15,851 بهبود و 1,123 درگذشت.

در قزاقستان که از جولای 22, تعداد coronavirus مورد گزارش شده به عنوان 75,153 از جمله 610 مرگ و میر.

با گزارش RFE/RL در قزاقستان, قرقیزستان, تاجیکستان, ترکمنستان و ازبکستان خدمات

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de