COVID-19: تاجیکستان رسما تایید اولین مورد

جهانی مرگ و میر از coronavirus نزدیک است 230,000 با بیش از 3.2 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

آسیای مرکزی

تاجیکستان کمیسیون امور خارجه برای پیشگیری از این بیماری همه گیر کوروناویروس به رهبری نخست وزیر Qohir Rasulzoda است رسما تایید کرد برای اولین بار است که coronavirus در حال حاضر در آسیای مرکزی کشور است.

کشور وزارت بهداشت با تایید این اطلاعات گفت: در 30 آوریل که در آن در حال ثبت پنج coronavirus موارد در دوشنبه 10 در شمال شهر خجند.

وزارت نکرد انتشار هر گونه اطلاعات بیشتر به مانند زمانی که موارد کشف شد یا که بيمارستان از بيماران تحت درمان ،

تاجیکستان دولتی Khovar آژانس خبری گفت که این کمیسیون همچنین حکومت در آن جلسه فوق العاده ای که همه مردم باید از پوشیدن پوشش صورت در زمانی که خارج از منزل.

حتی اگر آن را تا به حال تایید نشده هر گونه موارد در زمان سخنگوی دولت هفته گذشته از بسته مدارس به مدت دو هفته به حالت تعلیق ملی فوتبال فصل بیش از coronavirus.

گالینا Perfilyeva نماینده سازمان بهداشت جهانی در تاجیکستان گفت: در 27 آوریل که آسیای مرکزی کشور باید آماده برای “بدترین سناریو.”

ترکمنستان در حال حاضر تنها کشور در منطقه بدون هیچ گونه تایید موارد ویروس.

در همین حال کشورهای دیگر در سراسر آسیای مرکزی شروع به سهولت و محدودیت های آن متوقف شد بیش از شیوع کروناویروس.

قرقیزستان نخست وزیر Mukhammedkalyi Abylgaziev گفت: در 30 آوریل که از سرگیری فعالیت های اقتصادی را به در نظر گرفتن اولویت ها و اقدام در 10 روز مراحل آغاز و در مارس 1.

با توجه به Abylgaziev خود کابینه اختصاص داده است برخی از 9 میلیون دلار برای اقدامات به سرعت گسترش ویروس.

قرقیزستان وزیر کشور Kashkar Junushaliev به خبرنگاران گفت: در 30 آوریل که همه پست های بازرسی در بیشکک پایتخت خواهد شد و در مارس 1 و پلیس خواهد گشت زنی در خیابان برای نظارت بر حرکات وسیله نقلیه.

وزارت بهداشت و درمان گفت: در 30 آوریل که تعدادی از coronavirus موارد در کشور رسیده بود 746 از جمله هشت مرگ و میر.

همسایه ازبکستان آغاز شده است به سهولت محدودیت نیز اعلام کرد که از مارس 30 شهروندان می تواند رزومه با استفاده از خودروهای شخصی از 7 صبح تا 10 صبح و 5 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر با استفاده از وسایل نقلیه خصوصی به طور موقت ممنوع اعلام کرد در ماه مارس به دلیل بیماری همه گیر.

یک روز قبل ازبکی دولت تمدید تعلیق همه پروازهای خارج از کشور تا 30 ژوئن. پروازهای بین المللی به جز محموله پرواز بودند به حالت تعلیق در ابتدا برای یک ماه در مارس 30.

به گفته مقامات بهداشت وجود دارد 2,017 coronavirus موارد از جمله نه مرگ و میر در ازبکستان به عنوان از آوریل 30.

بیشترین تعداد coronavirus موارد در منطقه شده است به طور رسمی ثبت شده در قزاقستان که در آن آخرین آمار در 30 آوریل بودند 3,273 موارد با 25 مرگ و میر.

صربستان

صربی جمهور Aleksandar Vucic است کوتاه آخر هفته سه روز مقررات منع رفت و آمد برای فقط یک روز اجازه می دهد تا برای جشن ماه مه 1 تعطیلات میان جریان تظاهرات عمومی بیش از محدودیت های اعمال شده برای مبارزه با گسترش coronavirus.

“ما پیشنهاد می کنیم که حکومت نظامی شروع در 6 p. m. [مارس 30] و تا آخرین [مارس 1] ساعت 5,” Vucic گفت: شبکه دولتی RTS در مارس 29.

یک طرح اصلی را اعمال مقررات منع رفت و آمد از شب از 30 آوریل تا صبح مه 4 به منظور محدود کردن تجمعات مردم در مکان های عمومی. صربها به طور سنتی جشن آوریل 1 با پیکنیک.

صربستان معرفی شدیدی اقدامات ماه گذشته از جمله وضعیت اضطراری بسته شدن مرزهای روزانه منع رفت و آمد از 5 p. m. و مجموع مستندات تمام آخر هفته از جمله چهار روز از تعطیلات عید پاک ارتدوکس.

تجمع بیش از پنج نفر باقی می ماند ممنوع Vucic گفت.

این تصمیم به شرح زیر سه شب از پر سر و صدا و اعتراضات توسط صرب شهروندان که در خانه گیر کرده و با توسل به کوبیدن قلع تابه و درام به بیرون ریختن خشم خود را در دولت و مهار آن دشوار اقدامات در برابر ویروس.

تظاهرات شبیه به یک برگزار شد و در سال 1996 و 1997 در پاسخ به آنچه که آنها را دیدم به عنوان تقلب در انتخابات تلاش حزب سوسیالیست صربستان به رهبری رئیس جمهور سال میلوسویچ پس از انتخابات محلی در سال 1996.

Coronavirus تظاهرات همچنین ارائه یک خروجی برای نارضایتی از سیاست های Vucic سابق ملی firebrand و سابق اطلاعات, وزیر تحت میلوسویچ که بعدها به تصویب رسید pro-ارزش های اروپایی.

بسیاری از صرب می گویند Vucic در قدرت پس از سال 2012 و ائتلاف حاکم در حال نمایش صفات استبداد به کارگیری سرکوب علیه مخالفان سیاسی خفقان رسانه ای و آزادی فساد cronyism و روابط با جرایم سازمان یافته.

Vucic و متحدان خود را انکار اتهامات از جمله.

همانطور که در آوریل 2, تعداد coronavirus عفونت در صربستان تقریبا 8,500 با 168 مرگ و میر با توجه به صربستان وزارت بهداشت.

با گزارش RFE/RL در قرقیزستان, تاجیکستان ازبکستان قزاقستان و بالکان, خدمات, رویترز, Khovar و dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>