COVID-19: روسیه کمونیست Break Lockdown قوانین به علامت لنین 150 تولد

جهانی مرگ و میر از coronavirus بیش از 178,000 با بیش از 2.5 میلیون عفونت را تایید کردو باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

روسیه

ده ها کمونیست ها در روسیه را شکست مسکو coronavirus مستند به مارس در سراسر میدان سرخ به مناسبت sesquicentennial سالگرد تولد ولادیمیر لنین رهبر انقلاب بلشویکی.

اعضای حزب کمونیست روسیه گذاشته گل در مقابل از آرامگاه لنین در میدان در آوریل 22, رهبری رهبر حزب گنادی Zyuganov.

کسانی که جمع شده بودند تقسیم به گروه های کوچک نگه داشته و در یک فاصله از یکدیگر در هنگام نزدیک شدن به گرانیت, آرامگاه, اگر حضور خود را شکست مستند قوانین منع Muscovites از ترک خانه های خود را به جز برای خرید ملزومات از جمله مواد غذایی و دارو برای درمان پزشکی و یا به سطل زباله و یا راه رفتن حیوانات خانگی خانواده.

یک روز پیش Zyuganov به نام کمونیست ها در همه مناطق و همچنین در بلاروس, اوکراین, مولداوی, آسیای مرکزی و جنوب قفقاز به پخش گل در مانده مجسمه لنین.

کمونیست ها در روسیه در حال برنامه ریزی برای برگزاری انبوه مراسم و جشن ها از لنین سالگرد 150 با مشارکت کمونیست از کشورهای خارجی اما همه این حوادث بودند به طور نامحدود به تعویق افتاد با توجه به همه گیر.

به خوبی شناخته شده اقتصاد روسیه اولگ Vyugin می گوید دولت روسیه نیاز به ارائه پشتیبانی بیشتر به شهروندان عادی و کسب و کارهای کوچک برای غلبه بر مشکلات ناشی از بیماری همه گیر کوروناویروس.

Vyugin گفت: RFE/RL در آوریل 21 که به جای تخصیص عمده حمایت مبالغ زیادی تحت کنترل دولت شرکت ها و کسب و دولت باید بیشتر تمرکز بر حمایت از مردم عادی و صاحبان کوچک و متوسط کسب و کار.

Vyugin یک معاون سابق وزیر دارایی رئیس هیئت نظارت شورای مسکو بورس و استاد در دانشگاه ملی تحقیقات در روسیه بالا مدرسه اقتصاد, یکی از نویسندگان این Coronacrisis-2020 گزارش منتشر شده توسط لیبرال ماموریت بنیاد در مارس 13 که انتقاد از دولت coronavirus امداد برنامه.

با توجه به Vyugin دولت به طور کلی حمایت مالی بسته 500 میلیارد روبل (6.5 میلیارد دلار) که تنها 80 میلیارد روبل (1 میلیارد دلار) به مقصد است برای کسب و کارهای کوچک.

“این نگرش ممکن است منجر به یک وضعیت زمانی که احیای کوچک و متوسط کسب و کار اقدام خواهد شد بسیار به آرامی و با مشکلات است. [آن بهتر خواهد بود به را انتخاب کنید] what I call اروپایی در راه است که یک مفهوم برای کمک به مردم عادی در شرایط دشوار” Vyugin گفت دولت آلمان رویکرد است.

“آلمان آغاز شده و به حمایت مالی برای کسب و کارهای کوچک حق دور. و بعد مالیات فدرال خدمات را در این وضعیت نگاه کنید. اگر آن را معلوم است که کسب و کار خود و باقی مانده سود [در حالی که تحت محدودیت های همه گیر] شما را مجبور به بازگشت پول به دولت است. اگر شما پول گرفت اما موفق به حفظ کسب و کار خود را و سمت چپ کارکنان خود را بیکاری و سپس شما را مجبور به بازگشت پول به دولت بیش از حد” او گفت:.

با توجه به Vyugin ، coronavirus محدودیت به احتمال زیاد شروع به در حال برداشته اواخر ماه مه یا اوایل ماه ژوئن که توسط نقطه مقامات را مجبور به کشف کردن راه برای “همزیستی با این ویروس برای جلوگیری از یک فاجعه اقتصادی است.”

با توجه به Vyugin اگر محدودیت در افراد و کسب و کار در محل باقی می ماند برای آنها ممکن است منجر به یک وضعیت که در بانک ها در روسیه نیز نیاز به حمایت دولت به عنوان توانایی مشتریان به بازپرداخت وام و اعتبارات و وام های مسکن را ضعیف میکند.

گرجستان

گرجستان پارلمان را تایید کرده است یک فرمان ریاست جمهوری برای گسترش یک ماه در سراسر کشور وضعیت اضطراری اجرا برای کمک به جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

در مارس 22 رای 97 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از این حکم به تمدید وضعیت اضطراری در آوریل 22, در حالی که 10 علیه آن رای دادند.

رئیس جمهور گرجستان سالومه Zurabishvili گفت: پسوند مورد نیاز بود پس از ویروس بود و انتظار می رود برای ادامه پخش در قفقاز جنوبی کشور برای “بعد از دو-سه هفته است.”

او افزود که گرجستان به حال شده است قادر به “کنترل” میزان شیوع بیماری پس از اولیه وضعیت اضطراری اعلام شد در تاریخ 21 مارس ،

گرجستان مقامات بهداشتی گزارش کرده اند 411 تایید coronavirus موارد از جمله پنج مرگ و میر.

حالت فوق العاده در گرجستان شامل مقررات منع رفت و آمد شبانه و بسته شدن غیر ضروری مغازه ها و رستوران ها و کافه ها.

آذربایجان

گزارشگران بدون مرز (RSF) است اصرار مقامات آذربایجان برای جلوگیری از استفاده از coronavirus بحران به “سرکوب سخت تر” در بحرانی گزارش.

پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها ناظر صادر تماس در آوریل 22, پس از Natiq Isbatov یک روزنامه نگار برای 7gun.az اخبار وب سایت, شد, زندانی به اتهام نقض مقررات مستند زمانی که او فیلم برداری کردند در آذربایجان پایتخت: باکو.

“سوء استفاده از lockdown اقدامات به هدف قرار دادن خبرنگاران آخرین تشدید آزار و اذیت مستقل روزنامه نگاری در آذربایجان” جین Cavelier رئیس RSF شرقی اروپا و آسیای مرکزی میز گفت: در یک بیانیه است.

Cavelier خواستار آزادی فوری Isbatov که بازداشت شد در 9 آوریل زمانی که او فیلم برداری معترضان با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری استخدام منشی در باکو به تقاضای حمایت مالی در طول دوره قرنطینه تحمیل شده به سرعت گسترش coronavirus.

روزنامه نگار بود و بعد محکوم به 30 روز از بازداشت اداری برای “نقض مستند” و “مقاومت در برابر پلیس.”

در آن بیانیه RSF گفت: آذربایجان مقامات “بارها و بارها ابراز تمایل به کنترل اطلاعات” در مورد کوروناویروس اپیدمی با استناد به اصلاحات قانونی به تصویب رسید در ماه گذشته که بر اساس آن صاحبان رسانه های آنلاین را می توان تحت تعقیب برای هر “نادرست” یا “خطرناک” مطالب.

در همین حال دادستان عمومی هشدار داده است اجتماعی-کاربران رسانه که مقامات را بررسی تمام گزارش “خبر جعلی” و مجازات خواهد شد “مجرم.”

به عنوان یک نتیجه, رسانه ها و روزنامه نگاران هستند “تحت فشار” فقط به استفاده از اطلاعات رسمی ارائه شده توسط واحد ویژه ایجاد شده توسط دولت برای مقابله با بحران با توجه به RSF.

آذربایجان رتبه 168th از 180 کشور جهان در RSF را در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

منتقدان از الهام علی اف رئیس جمهور می گویند مقامات انرژی-غنی جنوب قفقاز وزارت امور خارجه اغلب زندان های مخالف خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه در تلاش برای ساکت کردن مخالفان است.

ترکمنستان

مقامات ترکمنستان و شمال شرقی منطقه از لباب را ممنوع اعلام کرد ساکنان محلی از استفاده از آب از Amudarya رودخانه برای جلوگیری از گسترش coronavirus در آسیای مرکزی کشور که در آن هیچ COVID-19 موارد به طور رسمی ثبت شده است.

این ممنوعیت شامل ماهیگیری و استفاده از پرندگان گرفتار در رودخانه سواحل برای مواد غذایی است.

RFE/RL خبرنگار گزارش از منطقه است که مقامات محلی نیز ممنوع مردم از شستن دست های خود را در Amudarya رودخانه و آبهای مجاور و اجازه خود را در دام از آن می نوشند.

مردم گرفتار ماهیگیری هستند که بازداشت شده و در قرنطینه قرار داده شده در این گزارش گفت:.

مقامات ارائه نشده است اطلاعات دقیق و مشاوره تنها که اقدامات برای جلوگیری از COVID-19 در این منطقه است. وجود دارد هیچ مورد شناخته شده از عفونت کرونا ويروسی از آب رودخانه یا آب حیات وحش در جهان است.

عدم شفافیت ایجاد شایعه و ترس در میان ساکنان محلی است.

در منطقه ای سرمایه ترکمنآباد پرسنل در محلی موسسات پزشکی مجبور به جمع آوری کمک مالی برای خرید آنتی ویروس و ضد عفونی مواد برای مدارس محلی.

ترکمنستان و تاجیکستان را گزارش کرده اند هیچ coronavirus موارد اما کارشناسان تردید دارند با توجه به عدم شفافیت در دولت و فقدان رسانه های مستقل.

دو کشور اخیرا bucked جهانی روند تعلیق رویدادهای ورزشی در طول بحران با از سرگیری ملی فوتبال لیگ.

ترکمنستان وزیر امور خارجه گفت: در یک جلسه در تاریخ 22 آوریل که داده ها درست بود و که این کشور نیست پنهان کردن هر چیزی.

“اگر وجود دارد یک تایید coronavirus مورد ما را بلافاصله به اطلاع…[سازمان بهداشت جهانی] در خط با ما تعهدات” وزیر امور خارجه رشید Meredov گفت. “ما در حال پنهان کردن چیزی.”

بر اساس گزارش RFE/RL در گرجستان آذربایجان و ترکمنستان خدمات “رویترز” اینترفاکس ریا نووستی و کانال 1TV

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de