COVID-19: قرقیزستان ازبکستان قرار داده و پایتخت تحت Lockdown; مولداوی Toughens قرنطینه اقدامات

جهانی مرگ و میر از coronavirus را در صدر 16,000 با بیش از 380,000 عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از تحولات در RFE/RL پخش کشورها است.

قرقیزستان و ازبکستان

قرقیزستان در حال حرکت است به اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت و دیگر شهرها و مناطق به سرعت گسترش coronavirus شیوع ریاست جمهوری این کشور خدمات اعلام کرد در مارس 24.

قرقیزستان شده است اجرای اقدامات ویژه برای مقابله با این ویروس پس از مارس 22.

“رئیس جمهور Sooronbai Jeenbekov امضا کرده است حکم به تصویب یک وضعیت اضطراری در شهرهای بیشکک اوش و جلال آباد و همچنین Nookat و کارا-Suu مناطق اوش منطقه و سوزاک منطقه از, Jalal-Abad منطقه. احکام فرستاده شده به مجلس ،

در حالت اضطراری که به اجرا در آمده در مارس 25 و تا 15 آوریل یک حکومت نظامی خواهد بود به تصویب رسید و اقدامات لازم برای حفظ نظم عمومی و امنیت در امکانات استراتژیک خواهد بود شدت بیانیه ای گفت:.

قرقیزستان را به وزارت بهداشت گزارش شده 26 بیشتر موارد تایید شده در مارس 23, آوردن تعداد به 42.

در کشور همسایه ازبکستان پایتخت تاشکند رفت و مستند در مارس 24 به سرعت گسترش شیوع کروناویروس.

ازبکستان دارای 49 تایید coronavirus موارد همه به جز یکی در تاشکند یک شهر بیش از 2.5 میلیون نفر است.

ازبکستان مرزهای خود را بسته در مارس 23 است و در حال حاضر تعطیل حمل و نقل عمومی در پایتخت و دستور داد اکثر کسب و کار را به سوئیچ از راه دور کار می کند.

مولداوی

مولداوی نخست وزیر یون Chicu تحمیل آزادی بیشتر-از-جنبش محدودیت منع مردم از بازدید از پارک ها و تفریح و سرگرمی سایت در تلاش برای جلوگیری از گسترش ofthe coronavirus.

“شروع از مارس 24 ساکنان شهر ممنوع از بازدید از پارک ها و دیگر مناطق که در آن مردم جمع آوری شده است. این اندازه دشوار است اما لازم است برای حاوی coronavirus. وزارت کشور و وزارت دفاع را بر عهده خواهد داشت برای اجرای این اقدامات” Chicu گفت یک جلسه اضطراری کمیسیون در اواخر مارس 23.

اقدامات اضافی شامل خاموش کردن حمل و نقل عمومی, هوای آزاد, بازار مواد غذایی, پست, تحویل, و بسته شدن تمام مغازه تجاری به جز فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها.

ساکنان شد دستور به ماندن در خانه و تنها می تواند به ترک محل کار و یا به فروشگاه برای مواد غذایی است.

مولداوی گزارش 15 مورد جدید از COVID-19 در مارس 23, آوردن تعداد کل عفونت به 109.

ملی اضطراری در محل تا زمانی که ممکن است 15.

با گزارش RFE/RL در مولداوی خدمات TASS و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im