COVID-19 نیست ناشی از باکتری

سریع نگاهی به

اطلاعات نادرست که ادعا می کند COVID-19 ناشی از باکتری است و می تواند به راحتی درمان می شود آغاز پخش كردن, توسط پیام متنی, و در حال حاضر ویروسی در رسانه های اجتماعی. در واقع COVID-19 ناشی از یک ویروس است و هیچ درمانی برای آن است.

داستان کامل

COVID-19 ناشی از یک ویروس است که برای اولین بار دیده می شود در چین در پایان سال 2019 و در سراسر جهان گسترش یافته و به همه گیر نسبت. وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان خاصی برای آن و یا واکسن برای جلوگیری از آن.

اما ویروسی آنلاین ادعا misinforms کاربران رسانه های اجتماعی گفتن آنها در میان چیزهای دیگر: “Covid19 یک باکتری به راحتی تحت درمان با آسپرین و منعقدکننده.”

این ادعا شروع به گسترش به عنوان یک پیام به صورت متن — یک نسخه پرتغالی گردش در واتساپ افشا و خنثی شد توسط برزیل واقعیت-بررسی سازمان Agência Lupa در مارس 15 و نسخه دیگری افشا و خنثی شد توسط هند امروز در مه 25. اما در حال حاضر مهاجرت به سیستم عامل رسانه های اجتماعی از جمله Facebook, جایی که آن را در محبوب آمریکایی تئوری توطئه قرار گرفتند.

پست گردش در ایالات متحده گروه ادعا می کند که مقامات ایتالیایی “گفته کشف covid است نه یک ویروس اما یک باکتری” و آنها که با کشف این که “[t]هی رفت و در برابر سازمان بهداشت جهانی \’قانون\’ که هیچ بدن بود autopsied.”

هیچ یک از این درست است.

ایتالیایی وزارت بهداشت در توصیف این رمان coronavirus به نام SARS-CoV-2 و بیماری های آن, علل شناخته شده به عنوان COVID-19 همان راه به عنوان مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و سازمان بهداشت جهانی است. همه آنها توضیح دهد که این رمان coronavirus است که به تازگی به رسمیت شناخته شده و فشار در خانواده از ویروس های شناخته شده به عنوان coronaviruses است که شامل ویروس ها است که باعث سرماخوردگی و همچنین به عنوان شدید تر بیماری ها مانند سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS و سندرم حاد تنفسی یا سارس.

ایتالیایی وزارت در ادامه به اشاره به COVID-19 به عنوان یک ویروس نیست یک باکتری است.

در اینجا مهم است به درک تفاوت بین باکتری ها و ویروس ها. باکتری های تک سلولی موجودات زنده است که می تواند در محیط های مختلف از جمله انسان روده جایی که آنها کمک به هضم مواد غذایی, کلینیک مایو توضیح می دهد. در حالی که برخی از انواع باکتری ها بی ضرر هستند و یا حتی مفید برای انسان می تواند باعث بیماری هایی مانند گلودرد است. عفونت های باکتریایی می تواند معمولا با آنتی بیوتیک درمان شود.

ویروس ها هستند که کوچکتر از باکتری ها و نیاز به یک میزبان زندگی می کنند به منظور زاد و ولد است. آنها با در نظر گرفتن و پنهان شدن در داخل سلول های میزبان است. آنها را نمی توان با آنتی بیوتیک درمان.

تصویر از SARS-CoV-2 رمان coronavirus از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

این ویروس در حال حاضر شناخته شده به عنوان SARS-CoV-2 بود جدا شده در Jan. 7 در چین و اطلاعاتی در مورد آن به اشتراک گذاشته شده در سطح بین المللی برای مقاصد پژوهشی.

تصاویر این ویروس شده اند در همه جا حاضر بیش از چند ماه گذشته بیش از حد. آنها نشان می دهد تند و تیز تاج است که به نوعی از خانواده کروناویروس که می شود نام خود را از کلمه لاتین برای تاج.

پس این ادعا که مقامات ایتالیایی کشف کردند که “Covid19 یک باکتری به راحتی تحت درمان با آسپرین و منعقدکننده” نادرست است. نه تنها آن را سوء استفاده از نام این بیماری را به دروغ نشان می دهد که SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 یک باکتری است. نیز وجود دارد هیچ درمان است که تایید شده توسط سازمان غذا و دارو و یا به رسمیت شناخته شده توسط WHO.

بخشی دیگر از این ادعا نیز نادرست است. این که نمی موسسه “\’قانون\’ که هیچ بدن بود autopsied.”

اما ایتالیایی وزارت بهداشت است که مورد تحسین قرار گرفته در این ادعا برای انجام کالبد شکافی کرده بود در واقع به دنبال محدود کردن آنها برای COVID-19 مرگ و میرصدور راهنمایی در مارس 1 که گفت: کالبد شکافی نباید انجام شده بر روی کسانی که با درگذشت “تمام عیار” موارد COVID-19.

این که ارشاد منتشر شده در ماه مارس جزئیات اقدامات احتیاطی می شود در حالی که انجام کالبد شکافی بر روی کسانی که از درگذشت COVID-19.

به طور کلی آن گفت: مرده بدن هستند عفونی اما هشدار داد که برخی از اعضای بدن از یک فرد فوت شده در طول عفونی دوره COVID-19 هنوز هم می تواند حاوی ویروس زنده. آن توصیه می شود که کالبد شکافی انجام شود در کافی تهویه مناسب در اتاق با چند نفر در حال حاضر به عنوان امکان پذیر است و که همه آنها در فصل مناسب تجهیزات حفاظت شخصی.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

FactCheck.org. “Q&A در Coronavirus بیماری همه گیر.” 18 Mar سال 2020 است.

وزارت بهداشت ایتالیا. رمان Coronavirus – در مورد این ویروس و بیماری است. دسترسی 27 مه سال 2020 است.

Steckelberg جیمز. کلینیک مایو. “باکتری در مقابل عفونت های ویروسی: چگونه آنها متفاوت است؟” Sep 7 سال 2017.

سازمان بهداشت جهانی. “پیشگیری از عفونت و کنترل برای مدیریت ایمن
از یک بدن مرده در زمینه COVID-19.” 24 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de