جهانی مرگ و میر از coronavirus بیش از 158,000 با بیش از 2.3 میلیون عفونت را تایید کرد و باعث جرم اختلال به عنوان دولت همچنان به سعی کنید به سرعت گسترش جدید بیماری تنفسی.

در اینجا خلاصه ای از COVID-19 تحولات در RFE/RL پخش مناطق.

آذربایجان

جمهوری آذربایجان اعلام کرده است گسترش coronavirus محدودیت دو هفته تا زمانی که ممکن است 4.

باکو همچنین اعلام کرد در مارس 18 که در مرز با گرجستان و ایران بسته باقی خواهد ماند تا زمانی که ممکن است 4.

آذربایجان یک انرژی-غنی کشور در جنوب قفقاز را ثبت کرده و در مجموع 1,373 coronavirus موارد با 18 مرگ و میر. مقامات گفت: 590 بیماران بهبود بود.

دیده بان حقوق بشر (HRW) را متهم باکو از “سوء استفاده” coronavirus محدودیت به بازداشت منتقدان دولت.

این حقوق ناظر گفت: در آوریل 16 که در کمتر از یک ماه حداقل شش مخالف و طرفدار روزنامه نگار مخالف بودند محکوم به حبس تا 30 روز در “الکی اتهامات” که شامل شکستن قفل قوانین یا سرپیچی از پلیس سفارشات.

بسیاری از آنها تا به حال با انتقاد از شرایط در دولت-اجرای قرنطینه مراکز و یا مقامات عدم ارائه غرامت کافی به مردم تلاش مالی از عواقب ناشی از این بیماری همه گیر آن اضافه شده است.

دستگیری “سقوط مستقیما در یک دیرینه الگوی سیاسی قصاص در جمهوری آذربایجان گفت: Giorgi Gogia دانشیار مدیر برای اروپا و آسیای مرکزی در HRW.

او خواست مقامات به “توقف استفاده از بهداشت عمومی اورژانس به عنوان بهانه ای برای مجازات قانونی کرد.”

دولت را در یک سری از اجتماعی-فاصله اقدامات برای مبارزه با شیوع بیماری از جمله ممنوعیت تجمع بیش از 10 نفر.

ماه گذشته مجلس تصویب اصلاحات قانونی برای تامین جریمه 200 منات (120 دلار) و یا بازداشت تا 30 روز برای نقض مستند رژیم است.

در ماه مارس 154 نفر زندانی و هزاران نفر بودند جریمه برای نقض محدودیت با توجه به وزارت کشور.

منتقدان رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف می گویند مقامات اغلب به دنبال سکوت مخالفت با زندانی کردن فعالین اپوزیسیون خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه.

افغانستان

منابع دولتی در افغانستان می گویند حداقل 20 حضور فعال در افغانستان از سوی رئیس جمهور اشرف غنی در کاخ آزمایش مثبت برای coronavirus باعث 70 ساله رهبر به حد اکثر تماس خود را با کارکنان به ارتباطات دیجیتال.

یک سند رسمی تحویل به کاخ ریاست جمهوری در کابل به فکر آلوده کارکنان بسیاری از آنها شروع به احساس ناخوشی و مورد آزمایش قرار گرفتند پیش از آن در مارس ارشد افغان سلامت رسمی به رویترز گفت در مارس 18.

“آلوده سند فرستاده شد به یک دفتر در داخل کاخ از دیگر بخش دولتی و این که چگونه کارکنان آلوده شدند” این مقام گفت: صحبت کردن در خواست نامش فاش نشود.

“برخی از کارکنان هنوز هم در حال کار در دفاتر خود را هنگامی که نتایج اومد” افغانستان مقام گفت. “ما تا به حال به قرنطینه خود و خانواده خود هستند اما اعداد می تواند بالاتر باشد.”

صدیق صدیقی غنی و عبدالله گفت: خدمات ملکی کمیسیون در حال حاضر خواسته کارکنان دولت به ماندن در خانه قبل از آزمون انجام شد. صدیقی گفت: در 18 آوریل که سفارش شده بود تمدید برای سه ماه.

رئیس جمهور آمریکا گفته است به انجام کسب و کار بیشتر از طریق ویدئو کنفرانس تلفنی و ملاقات حضوری تنها با یک انگشت شماری در حلقه درونی خود را.

افغانستان در حال حاضر دچار کمبود غذا و دارو در حالی که درگیری های خشونت آمیز با طالبان ادامه ضبط کرده 933 موارد coronavirus به عنوان از آوریل 18.

سی نفر فوت کرده اند این ویروس در افغانستان با توجه به شمارش نگه داشته و توسط دانشگاه جانز هاپکینز در ایالات متحده است. افغانستان مقامات بهداشتی می گویند تعدادی از موارد است که به احتمال زیاد بسیار بیشتر از گزارش با توجه به محدود تست.

وزارت بهداشت هشدار داده است که مگر اینکه مهار اقدامات بهبود یافته در سراسر کشور افغانستان به عنوان یک فاجعه است که در آن میلیون ها نفر می تواند آلوده.

ایران

ایران است که اجازه می دهد برخی از کسب و کار در تهران و شهرهای نزدیک به بازگشایی در مارس 18 بعد از هفته مستند با هدف کاهش گسترش coronavirus.

ایران در ابتدا کند بود برای پاسخ دادن به این بیماری همه گیر برگزار شد و در اعمال محدودیت های گسترده و حتی پس از کشورهای دیگر در منطقه به مراتب کمتر از موارد مجبور اکثر کسب و کار ،

مقامات ایران گزارش داده اند که بیش از 80,000 تایید عفونت با بیش از 5 ، 000 مرگ و میر. اما بسیاری از ایرانیان و کارشناسان بین المللی فکر می کنم دولت عمدا underreported میزان همه گیر در کشور است.

به گزارش ایران پارلمان این کشور منتشر شده آمار و ارقام بر اساس آن بستری با “علائم شدید.”

گزارش شده است که گفت: مرگ و میر است و تخمین زده می شود آنجا که 80 درصد بالاتر و عفونت “هشت تا 10 بار” بالاتر است.

ایران وزارت بهداشت تایید کرده است عفونت واقعی و نرخ مرگ و میر ممکن است بالاتر با توجه به محدود تست در کشور است.

ورزشگاه, رستوران ها, مراکز خرید تهران و بازار بزرگ باقی می ماند بسته شده در مارس 18.

زیارتگاه ها و مساجد و همچنین مدارس و دانشگاه ها نیز بسته و مجامع عمومی ممنوع می باشد.

اما ادارات دولتی بازگشایی با یک سوم از کارکنان مشغول به کار از خانه.

ترافیک سنگین در تهران در اوایل مارس 18 روز اول ایران در هفته کار می کنند. مقامات اجازه کسب و کار در خارج از پایتخت به بازگشایی یک هفته پیش.

رهبران ایران می گویند که آنها باید از نظر اقتصادی عواقب اقدامات قرنطینه. این کشور در تلاش است تحت تحریم های اعمال شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن او پس از انصراف ایالات متحده از تهران هسته ای ایران با قدرت های جهان.

با توجه به صندوق بین المللی پول اقتصاد ایران کاهش 7.6 درصد در سال 2019 است و انتظار می رود قرارداد بیشتر از 6 درصد در این سال است.

در همین حال آیت الله علی خامنه ای گفت: در یک فتوا و یا مذهبی حاکم است که مؤمنان ممکن است پرهیز از روزه در طول ماه رمضان اگر آن را تهدید می کند سلامت خود را.

“سریع دینی است ضرورت و یک ستون از قانون اسلامی و جایز نیست که به پرهیز از روزه…مگر اینکه یکی منطقی باور است که روزه گرفتن ممکن است به علت یک بیماری را بدتر کند از یک بیماری طولانی و یا آن” خامنه ای گفت که در حکم منتشر شده در وب سایت رسمی خود را.

در مارس 17, کارشناسان حقوق بشر از سازمان ملل متحد به نام ایران و برای آزادی زندانیان سیاسی که در خطر تبدیل شدن به آلوده به داخل کشور را شلوغ بازداشتگاه.

A man wearing a face mask to protect against the coronavirus sits at a bus stop in Tehran.


یک مرد با پوشیدن یک ماسک صورت برای محافظت در برابر coronavirus نشسته در یک ایستگاه اتوبوس در تهران.

تهران به طور موقت آزاد شده 100,000 زندانیان. اما ایران همچنان به بازداشت بسیاری از dual-اتباع محکوم امنیتی اتهامات عنوان شده علیه.

سازمان ملل متحد و کارشناسان برجسته این موارد وکیل و مدافع حقوق بشر نسرین ستوده و مدافعان حقوق بشر نرگس محمدی و آرش صادقی به عنوان به خوبی به عنوان احمدرضا Djalali یک ایرانی-سوئدی ملی; مراد Tahbaz یک ایرانی-انگلیسی-ملی آمریکا; و کامران قادری و Massud Mossaheb که هر دو ایران-اتریش اتباع.

آنها گفتند: همه هفت درخواست کرده اند به طور موقت آزاد اما رد شده اند و یا پاسخ دریافت نکرده.

سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین اسماعیلی انکار کرد که ملیت یک عامل در تعیین اینکه آیا یک زندانی خواهد شد.

روسیه

روسیه مقامات بهداشتی گزارش کرده اند 4,785 موارد جدیدی از کروناویروس یک رکورد برای یک روز.

مقامات همچنین گفت: 40 نفر تا به حال جان بیش از 24 ساعت گذشته, آوردن کلی مرگ و میر به 313. برخی از 36,700 coronavirus موارد تایید شده اند در روسیه است.

مسکو اختصاص بیش از نیمی از عفونت های جدید و 21 از 40 میر روسیه coronavirus بحران مرکز پاسخ گفت.

در همین حال ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور دولت به ارائه روزانه پیش بینی گسترش coronavirus.

روسیه گزارش شده بود کمتری عفونت نسبت به بسیاری از کشورهای اروپای غربی در طول همه گیر را در مراحل اولیه است. اما روسیه رسمی شمارش شروع به افزایش به شدت در ماه آوریل است.

در بسیاری از کشورها مقامات بهداشتی در روسیه هستند انجام تست توده.

خصوصی نتایج تست در مسکو در میان مردم بدون علائم نشان می دهد این ویروس به نفوذ عمیق تر به جمعیت بیش از آمار رسمی نشان می دهد.

در مسکو یک شهر از 12.7 میلیون نفر و سخت ترین ضربه از coronavirus شیوع موارد شروع به پریدن کرد 2,649 به 20,754.

اما شهردار مسکو سرگئی سوبیانین گفت: مستند اقدامات برای اولین بار معرفی شده در مارس مشغول به کار بودند.

“بیماری رای در این شهرستان در حال رشد است اما نه به صورت تصاعدی و به دور از بدترین سناریو” سوبیانین نوشت در وب سایت خود را.

اعلام کرد در مارس 30, مستند, رژیم ممنوع ساکنان از ترک خانه های خود را مگر اینکه آنها برای رفتن به خرید مواد غذایی و یا دارو دریافت فوری به درمان پزشکی و یا پیاده روی سگ.

مقامات همچنین معرفی یک سفر-سیستم اجازه موثر از 15 آوریل و سوبیانین گفت: در 18 آوریل که مقامات را با استفاده از دوربین های ترافیک برای گرفتن درایور سفر بدون عبور می کند.

با گزارش AP, Reuters, RFE/RL رادیو آزاد افغانستان, زمان, زمان TASS و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im