کروناویروس در مقابل. این کلیسای ارتدوکس سنت ایستادن در پشت مقدس قاشق

تلاش برای کاهش سرعت گسترش coronavirus را شعلهور هزاره-بحث قدیمی در مسیحیت.

باید ارتدکس شرقی کشیش با استفاده از یک قاشق برای توزیع مراسم مذهبی نان و شراب به churchgoers?

بحث اتحاد دوباره میان بی سابقه coronavirus اقدامات است که در حال قانع کننده نهادهای مذهبی در سراسر جهان به طور موقت تغییر برخی از شیوه های سنتی.

شیوه های آن عبارتند از: عبادت در همایش بزرگ استقبال دیگر نمازگزاران در خدمات کلیسا در نشانه ای از صلح بوسیدن عبور و آیکون و یا شرکت در مراسم مذهبی مانند دریافت عشای ربانی — مصرف وقف نان و شراب در یک مراسم یادبود به عیسی مسیح است.

در ایتالیا که در آن در سراسر کشور مستند به سعی کنید برای جلوگیری از خشمگین coronavirus را محدود می کند مردم را از ترک خانه های خود واتیکان به طور موقت بسته رویدادهای کلیسا پیش از کاتولیک جشن عید پاک در مارس 12.

برخی از کلیساهای کاتولیک رومی در ایتالیا مجاز به باز بماند برای فردی نماز. اما همه توده ها را ممنوع شده است در این مستند برای تضعیف جمعیت.

ایتالیا دارای بیشترین عفونت کروناویروس در جهان و دوم بیشتر مرگ و میر پس از چین با نزدیک به 2000 نفر تسلیم شدن به این بیماری از مارس 16.

اما گسترش coronavirus است و نه تحت تأثیر شرقی کلیسای ارتدوکس در روسیه, که در آن بیش از نیمی از مسیحیان ارتدوکس زندگی می کنند.

“من می توانم با اطمینان به شما بگویم که ما نه بستن کلیساها و نه انصراف از خدمات [با توجه به کروناویروس],” شهری Ilarion رئیس امور خارجی دفتر از اسقفی مسکو روسیه و کلیسای ارتدوکس رهبری گفت: در دولت اجرا Rossia-24 TV, اینترفاکس گزارش شده در مارس 14.

بسیاری از رهبران کلیسای ارتدکس شرقی, اما, توافق کرده اند که به اقدامات به منظور حفاظت از مؤمنان از ابتلا و یا گسترش coronavirus.

اوکراین رقیب کلیساهای ارتدکس توصیه نمازگزاران به ضد عفونی کردن آیکون ها و عبور قبل از بوسیدن آنها و یا به طور موقت جلوگیری از لمس کردن یا بوسیدن آثار مقدس به عنوان یک امر عادی است.

اما محافظه کار و سنت ارتدکس شرقی از تفلیس به آتن استدلال کرده اند در برابر کلیسا تعطیلی و یا تغییر خود را صد ساله سفارشی های نان و شراب را با یک مشترک و همدلی قاشق.

که نگرانی در میان مقامات بهداشتی پیش از ارتدوکس عید پاک جشن ها به جای برنامه ریزی شده در مارس 19.

‘نگاهی به این و خوردن آن را با یک قاشق

عشای ربانی است که یک هسته آیین از هر دو شرق ارتدکس و کاتولیک مذهبی خدمات.

این مراسم که در آن کشیش برکت نان و شراب و سپس به اشتراک گذاری آن با جماعت خود را.

مؤمنان مصرف نان و شراب به عنوان عیسی مسیح در شام آخر — کتاب مقدس حساب نهایی غذا مسیح مشترک با 12 شاگردان قبل از دستگیری و مصلوب شدن احتمالی.

در بسیاری از کاتولیک توده مؤمنان جرعه وابسته به مراسم مذهبی شراب از یک مشترک جام.

تعاملی Coronavirus نقشه: گسترش عفونت

ارتدکس شرقی کشیش شیب مقدس نان به جام باده و با استفاده از یک مراسم مذهبی قاشق برای ریختن شراب خیس خرده های نان را از دهان وفادار.

علمای دینی توجه داشته باشید که استفاده از یک مراسم مذهبی قاشق برای صمیمیت و همدلی یکی از مسائل تفرقه است که منجر به شکاف بزرگ از 1054 بین رومن کاتولیک و ارتدکس شرقی مسیحیت.

مورخان می گویند قاشق سنت به عنوان یک سفارشی در طول قرن 7 در بیزانس و تا به حال تبدیل شدن به هنجار در شرق کلیساها توسط قرن 11th.

کاردینال Humbert از سیلوا کاندیدا واتیکان پاپ اصل کار در زمان شکاف بزرگ منتشر داغدار انتقاد از صمیمیت و همدلی قاشق در 1053.

در آن Humbert نوشت که مسیح به حال به شاگردان خود گفت: در شام آخر “را این و خوردن آن را با یک قاشق.”

گسترش بیماری ؟

نزدیک به 1000 سال بعد کسانی که در برابر استدلال مشترک قاشق عبارتند از: احساس خطر پزشکان و متخصصان سلامت که استدلال می کنند که این عمل خطرات گسترش مرگبار coronavirus.

اگر چه روسیه و گرجستان را تحمیل برخی از اقدامات در مقابل جمعیت زیادی از جمع آوری نه دولت را ممنوع کرده است تجمعات مذهبی-ترک تصمیم گیری در مورد اقدامات پیشگیرانه بهداشتی به رهبران کلیسا.

کلیسای ارتدکس روسیه در مارس 12 به نام بر ايمان خود به اقدامات احتیاطی در مراسم های مذهبی. کسانی که اقدامات احتیاطی شامل ضد عفونی آیکون های قبل از بوسیدن و یا دست زدن به آنها را به عنوان به خوبی به عنوان گزینه آوردن خود را در فنجان به توده برای دریافت صمیمیت و همدلی.

“ما باور داریم که هیچ ویروس یا بیماری منتقل می شود از طریق همدلی” گفت: شهری Ilarion از اسقفی مسکو در Rossia-24 در 7 مارس.

“اما اگر آن را می آید به ممنوعیت و یا توصیه های [از دولت] که ما موظف به پیروی و سپس در برخی از موارد استفاده (یکبار مصرف) قاشق استفاده خواهد شد,” او اضافه شده است.

اما در مارس 15, RFE/RL مستند ارتدکس روسیه توده در کازان که در آن بسیاری از churchgoers تصمیم به دریافت و همدلی به طور مستقیم از شایع مراسم مذهبی قاشق.

دیده بان: در میان Coronavirus همه گیر کازان جماعت سهام ربانی قاشق

گرجستان, کلیسای ارتدکس است رد تماس برای جلوگیری از استفاده مشترک قاشق برای صمیمیت و همدلی.

گرجستان کلیسا مقامات می گویند — بسیار شبیه Ilarion می کند-که آن را ممکن است برای تبدیل شدن به آلوده به کروناویروس چون قاشق غوطه ور است در قرآن شراب.

برخی استدلال می کنند متافیزیکی خواص وابسته به مراسم مذهبی شراب آن را غیر ممکن به گسترش بیماری است.

ارتدکس شرقی کشیش از بلاروس و گرجستان نیز استدلال کرده اند که مراسم مذهبی شراب حاوی الکل قوی است که در آن بیماری هلاک.

اما بسیاری از کارشناسان پزشکی رد فرض که.

آنها توجه داشته باشید که بسیار قوی شراب غنی شده حاوی بیش از 20 درصد الکل — و که اکثر شراب حاوی حدود 12 درصد الکل است.

ایالات متحده-based مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) می گوید: اتیل الکل موجود در مشروب می توانید از بین بردن و کمتر تهاجمی ویروس ها. اما آن را می گوید اتیل الکل باید در غلظت 60-80 درصد به منظور قوی در برابر آنفلوآنزا.

با وجود استدلال های خود را در مورد متافیزیکی حمایت گرجستان اسقفی اعلام کرد در 14 مارس است که در آن تصمیم گرفته است برای ضد عفونی کردن آیکون ها و صلیب که نمازگزاران بوسه.

آن را نیز اعلام کرده است که به طور موقت اجازه می دهد churchgoers گزینه آوردن خود را لیوان به جرم دریافت و همدلی.

گرجستان, رومانیایی, یونانی, بلغاری ارتدکسی ایران

اما گرجستان کشیش ارتدوکس همچنان به استفاده مشترک قاشق ملاقه و همدلی به نوشیدن فنجان نمازگزاران چه کسانی را انتخاب کنید که گزینه.

در ضمن بسیاری از گرجستان نمازگزاران همچنین در ادامه به اصرار بر دریافت عشای ربانی به طور مستقیم از مراسم مذهبی قاشق.

در رومانی کلیسای ارتدکس اعلام کرد “استثنایی اقدامات” علیه coronavirus در فوریه 28 — مشاوره بندگان که آنها “ممکن است فوق العاده بپرسید کشیش به استفاده از خود قاشق” برای دریافت ربانی به جای های وابسته به مراسم مذهبی قاشق با توجه به سفارشی.

Pope Francis and Bulgarian Patriarch Neofit meeting in Sofia in May 2019. Neofit has said that “the sacred mysteries cannot be a vector of contagion or any disease.”


پاپ فرانسیس و بلغاری ایلخانی Neofit جلسه در صوفیه در مارس 2019. Neofit گفته است که “اسرار مقدس را نمی توان یک بردار از سرایت یا هر بیماری است.”

فدراسیون بیمارستان, دکتر, اتحادیه های کارگری در یونان-صفحه اصلی به یکی از قدیمی ترین و با نفوذ ترین شاخه های مسیحیت ارتدکس — نیز وزن در قاشق بحث است.

آن را هشدار می دهد که بدون استثنا باید به دولت هشدارهای بهداشتی “برای, مذهبی, مراسم مذهبی یا متافیزیکی دلیل است.”

اما کلیسای یونان بدن حاکم را رد کرده است پزشکان مشاوره با استدلال آنها را مشترک با دیگر ارتدکس شرقی سنت.

کلیسای ارتدکس یونانی می گوید: قرار دادن یک قاشق مربا خوری از مراسم مذهبی شراب به مؤمنان’ دهان در طول ربانی “به وضوح نمی تواند باعث گسترش بیماری است.”

در آن صمیمیت و همدلی یک “قانون عشق” را تسخیر ترس و قول داده است برای ادامه جشن همدلی “در یقین است که ما کمون با زندگی و جاودانگی است.”

بلغارستان کلیسای ارتدکس نیز مطمئن پیروان خود را که ممکن است برای تبدیل شدن به آلوده به کروناویروس از نوشیدن شراب مقدس.

“مقدس رمز و راز را نمی توان یک بردار از سرایت هر گونه بیماری یا” ارتدوکس ایلخانی Neofit گفت: در مارس 11 نامه به بلغاری روحانیون و نمازگزاران.

که نامه را محکوم کرد توسط منتقدان در بلغارستان مانند Lubomir Alamanov یک صوفیه مبتنی بر روابط عمومی و مشاور است.

“این کاملا غیر قابل قبول بیانیه مرز در قرون وسطی زوال عقل و [بازتاب] غم و اندوه در مورد ترس از زیان مالی” Alamanov نوشت on Facebook.

با گزارش RFE/RL در گرجستان, روسی, اوکراین, بلاروس, بلغاری, ارمنستان, رومانیایی, مولداوی و بالکان خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>