کروناویروس در صدر دستور کار اتحادیه اروپا با هدف مقابله با روسیه و چین در غرب بالکان

رهبران اتحادیه اروپا و شش کشورهای بالکان با امید ورود به بلوک جمع آوری خواهد شد برای آنلاین summit on May 6 که شده است را تحت الشعاع قرار coronavirus بیماری همه گیر.

اولین اتحادیه اروپا و بالکان غربی در اجلاس دو سال در اصل به معنای بیشتر تراز شش کشور با اروپا از طریق مشوق های اقتصادی برای تشویق اصلاحات.

اما این نشست در حال حاضر انتظار می رود برای جلوگیری از عضویت در مذاکرات و تمرکز اقتصادی و اجتماعی تاثیر بیماری همه گیر کوروناویروس که به کشته شدن حدود 140,000 نفر در این قاره فرسایش رشد اقتصادی و سرکوب هر گونه اشتها رهبران اتحادیه اروپا برای بزرگ شدن.

“در مبارزه با COVID-19 اتحادیه اروپا و بالکان غربی هستیم” بروکسل در بیانیه ای گفت: پیش از این اجلاس با آلبانی و بوسنی کوزوو مونته نگرو شمال مقدونیه و صربستان.

این مذاکرات که قبل از coronavirus همه گیر شد و به صورت نمادین برنامه ریزی شده برگزار می شود در زاگرب پایتخت کرواسی است که اتحادیه اروپا به جدید ترین عضو و در حال حاضر دارای بلوک دوار ریاست جمهوری آمده است که اتحادیه اروپا تلاش می کند برای مقابله با نقد است که آن را در ابتدا آهسته به کمک بالکان رسیدگی به بحران است.

اتحادیه اروپا پاسخ ایستاده بود در مقابل روسیه و چین که به طور گسترده ای به اطلاع عموم خود را سریع تحویل محموله از ماسک و تجهیزات دیگر.

در صربستان رئیس Aleksandar Vucic انتقاد اتحادیه اروپا برای عدم همبستگی در شروع بحران در حالی که مقامهای روسی و چینی کمک.

چشم انداز عضویت در اتحادیه اروپا دارای انگیزه دشوار سیاسی و اصلاحات اقتصادی در بالکان که در آن روسیه و چین در حال تلاش برای حک کردن نفوذ است.

اما اتحادیه اروپا به دنبال روشن است که مسکو و پکن نیست در مقایسه با همکاران.

یک پیش نویس از این اجلاس را در نتیجه گیری این گزارش تاکید می کند که اتحادیه اروپا “حمایت و همکاری فراتر از هر چه شریک دیگر را فراهم کرده است به منطقه” و این “سزاوار اذعان عمومی.”

“اجلاس خود پیام می گویند: ما می خواهیم شما را به پیوستن به” یک مقام ارشد اتحادیه اروپا دیپلمات به رویترز گفت. “اما ما همچنین می گویند که شما نمی توانید پندر به چینی ها و روس ها هنگامی که آن را مناسب شما است.”

غرب بالکان را ثبت برخی از 500 مرگ و میر ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس بسیار کمتر از بیش از 75 ، 000 مرگ و میر ثبت شده در اسپانیا و فرانسه و ایتالیا ترکیب شده است.

اما فقیر منطقه اقتصادهای در حال انتظار به رنج می برند از عواقب این بیماری همه گیر به عنوان جاهای دیگر در اروپا است.

اتحادیه اروپا برجسته 3.3 میلیارد یورو ($3.6 میلیارد دلار) آن را بسیج در هفته گذشته برای کمک به کشورهای غرب بالکان مقابله با کروناویروس بحران در حالی که اشاره به آن را فراهم کرده است دهه از کمک به این منطقه است.

در مارس 5 اتحادیه اروپا مورد تایید یکی دیگر از 750 میلیون یورو ($816 میلیون دلار) برای این شش کشور به عنوان بخشی از یک بزرگتر 3 میلیارد یورو ($3.25 میلیارد دلار) بسته به کمک 10 کشور در آن “محله” مقابله با ویروس است.

“بزرگ شدن و همسایگی کشور ما نزدیک ترین شرکای. در حال حاضر بیش از همیشه آن را کاملا ضروری است که ما با هم می چسبد و نشان دادن همبستگی در پرداختن اقتصادی و اجتماعی تاثیر این بحران جهانی” کرواتی وزیر دارایی Zdravko Maric گفت: در اعلام کمک های مالی.

از کشورهای بالکان غربی صربستان و شمال مقدونیه باید پیشرفت بیشتر به سمت احتمالی عضویت در اتحادیه اروپا هستند اما هنوز هم سال های دور.

آلبانی و شمال مقدونیه که پس از یک تاخیر نا امید کننده سال گذشته داده شد نور سبز در ماه مارس به طور رسمی شروع مذاکرات برای عضویت در اتحادیه هنوز هم در حال انتظار برای یک بتن تاریخ شروع.

کوزوو و بوسنی و هرزگوین هنوز در تلاش برای به دست آوردن وضعیت نامزد.

با گزارش AFP از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de