Coronavirus شوخی دروغ می گوید از محل کار از تعطیلی مدرسه

سریع نگاهی به

Facebook, پست آشکارا در نظر گرفته شده به عنوان یک شوخی به اشتباه ادعا می کنند که دولت و یا خاص متحده مانند میشیگان و فلوریدا — موظف است که کارفرمایان و مدارس نزدیک به دو هفته در پاسخ به کوروناویروس. چنین اعلام شده است.


داستان کامل

کامل با “اخبار” گرافیک ویروسی Facebook متن پست ها در حال گسترش دروغ در مورد یک دولت دستور نیاز به محل کار و مدارس به منظور جلوگیری از گسترش این رمان coronavirus.

پست ها ظاهرا در نظر گرفته شده به عنوان بخشی از یک شوخی هر چند کاربران را به کلیک بر روی لینک در پایین برای دریافت punchline.

“دولت اعلام کرده اند اقدامات است که تمام محل های کار با 10 نفر از کارکنان و یا بیشتر هستند به پرداخت اجباری ترک برای جلوگیری از گسترش COVID-19 coronavirus شروع از 6 مارس سال 2020” پست بخوانید. “همه مدارس به مدت 2 هفته نیز از 6 مارس … دفاتر سر گرفته خواهد شد و پس از 2 هفته از بسته شدن اجباری. یک لیست از تمام مدارس و کسب و کار در منطقه خود را نشان داده شده است در این فهرست است.”

لینک به “مقاله کامل” شامل پست, اما, است که در واقع یک لینک به یک عکس از یک گوریل دادن انگشت وسط.

های مختلف تکرار همان ادعای منسوب اعلام این خبر به سی ان ان و ذکر تاریخ شروع از بسته شدن به عنوان مارس 9. دیگران روشن کردن مبهم “دولت” اشاره به ادعای خاص به میشیگان و فلوریدا و آلاباما و کشورهای دیگر.

برخی از نظر بیان درک درستی از شوخی اما ویروسی پست — در میان یک جریان ثابت از coronavirus مرتبط با اطلاعات غلط — با این وجود پایه برای گمراه کردن Facebook کاربران به عنوان ایالات متحده هایش با کوروناویروس.

ما می تواند پیدا کردن شواهدی از دولت فدرال و یا هر دولت اعلام هر گونه الزامات تا کنون. برخی از مدارس از جمله در, Washington, اورگان و رود آیلند — باعث شد به طور موقت نزدیک به دلیل coronavirus اما نه به این دلیل که از ایالت داد. و ایالات متحده وزارت آموزش و پرورش فعلی موقت راهنمایی برای مدارس نیست تماس بگیرید برای اجباری دو هفته از تعطیلی آن را تشویق می کند به مدارس برای تصمیم گیری با مقامات محلی اشاره کرد که اخراج “ممکن است توصیه می شود برای 14 روز یا احتمالا دیگر اگر توصیه های بهداشتی محلی مقامات.”

حداقل در برخی از کشورهای اشاره شده در پست ها از جمله میشیگان و آلاباما تا به حال هیچ مورد تأیید از COVID-19 ویروس از مارس 5, با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری — هر چند که می تواند تغییر به عنوان شیوع گستراند.

لین Sutfin یک سخنگوی میشیگان وزارت بهداشت و خدمات انسانی تایید یک ایمیل به FactCheck.org که وجود دارد این است که “نه یک توصیه در میشیگان که در مدارس و یا کسب و کار در این زمان است.” او افزود که دولت اطلاعات و توصیه های مربوط به این ویروس را می توان در یافت michigan.gov/coronavirus.

بسیاری از ایالت ها از جمله آلاباما و فلوریدا راه اندازی صفحات مشابه برای دولت-اطلاعات خاص مربوط به کروناویروس جدید.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“2019 رمان Coronavirus (COVID-19).” فلوریدا وزارت بهداشت. دیده 5 Mar سال 2020 است.

“کوروناویروس.” ایالت میشیگان. دیده 5 Mar سال 2020 است.

“Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19).” آلاباما وزارت بهداشت. دیده 5 Mar سال 2020 است.

“Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19) در ایالات متحده آمریکا” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. دیده 5 Mar سال 2020 است.

“موقت راهنمایی برای مدیران از ما مراقبت از کودکان و برنامه های K-12 مدرسه به طرح آماده سازی و پاسخ به کروناویروس بیماری 2019 (COVID-19).” ایالات متحده وزارت آموزش و پرورش. دیده 5 Mar سال 2020 است.

اورتیز, Erik. “Coronavirus دهید یک دوجین مدارس در واشنگتن به دیگران وزن گزینه است.” NBC News. 2 Mar سال 2020 است.

Sutfin, لین. سخنگوی میشیگان وزارت بهداشت و خدمات انسانی. ایمیل به FactCheck.org. 5 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>