Coronavirus همه گیر ایجاد می کند بسیار متفاوت رمضان تجربه برای مسلمانان

میلیون ها نفر از مسلمانان در سراسر جهان در حال حاضر پرهیز از خوردن و آشامیدن از طلوع تا غروب آفتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان که در نتیجه در اواخر ماه مه.

اسلامی ماه روزه است که مسلمانان بر این باورند که قرآن نازل شد به حضرت محمد است و در مورد با هم. مشخص شده است شاد گروه “iftars” که در آن وفادار خود را شکستن همه روز روزه با جشن گرفتن با خانواده و دوستان و رفتن به شب نماز در مساجد.

اما در این سال در ماه رمضان خواهد بود به طور قابل توجهی متفاوت با توجه به مستندات و اجتماعی-فاصله پروتکل با هدف کاهش مرگبار بیماری همه گیر کوروناویروس که منجر به بسته شدن مساجد و مراکز مذهبی در سراسر جهان است.

آن را به زور از مسلمانان به برخی از کسانی که گرامی در ماه رمضان آداب و رسوم اولویت دادن به سلامت خود و خودداری از اقداماتی که می تواند منجر به گسترش بیشتر مرگبار کرونا ويروسی است که به کشته شدن تقریبا 200 ، 000 نفر در سراسر جهان به عنوان از آوریل 24.

به جای عبادت را دعا کنید در خانه و شکستن روزه خود را در گروه های کوچک. دیگران را به پیوستن به آنلاین گروه نماز و قرائت قرآن.

در چند کشور از جمله پاکستان و بسیاری از مساجد باز باقی خواهد ماند و اجتماعی نماز برگزار خواهد شد با وجود نگرانی در مورد گسترش این بیماری همه گیر.

ایران

در این کشور خاورمیانه در سخت ترین ضربه از coronavirus اقدامات محدود شده اند کاسته اخیرا برای نجات یک مبارزه اقتصادی است که تحت فشار فلج کننده تحریم های ایالات متحده.

اما آیت الله علی خامنه ای تا به آموزش شهروندان برای جلوگیری از تجمعات و ایجاد رمضان-مانند تجربه در خانه.

“به دلیل محروم بودن از نماز و سخنرانی و غیره در ماه رمضان, ما باید ایجاد همان حس در خانه ما” تصریح کرد: “در مارس 9 گفتار.

با وجود برخی از کمک هزینه برای آزادی بیشتر به سفر و باز کردن مغازه ها و مقامات ایرانی را تمدید به منظور نزدیک زیارتگاه ها و مراکز مذهبی دیگر تا زمانی که ممکن است 4.

پیش از Ramdan است که انتظار می رود برای شروع در ایران در آوریل 25, برخی از روحانیون و نماز جمعه رهبران را به نام خود به هواداران به دنبال سخنرانی و موعظه در رسانه های اجتماعی از جمله محبوب Instagram.

Food packages to be distributed among Iran's poor during Ramadan are prepared at the Imam Khomeini Mosque in Teheran on April 23.


بسته های مواد غذایی برای توزیع میان ایران و فقیر در ماه رمضان آماده در امام خمینی مسجد در تهران در آوریل 23.

صحبت در اوایل این هفته رئیس جمهور حسن روحانی گفت: ایرانیان به مناسبت ماه مبارک رمضان در حالی که در ذهن این کشور در “شرایط خاص” با توجه به شیوع کروناویروس که به کشته شدن بیش از 5,500 و آلوده بیش از 88,000 با توجه به آمار و ارقام رسمی که از مارس 25. این آمار و ارقام واقعی هستند که به طور قابل توجهی بالاتر است.

“وجود خواهد داشت هیچ جمعی iftars,” روحانی گفت: در اوایل این هفته.

در بسیاری از شهرها و استان های خیریه گروه شبه نظامی بسیج زور گفته اند که آنها را توزیع بسته های مواد غذایی به کسانی که در نیاز بخش مهمی از خیریه در ماه رمضان.

دیده بان: محمد منیر یک virologist در دانشگاه لنکستر در بریتانیا می گوید دولت ها و مقامات بهداشت عمومی نیاز به اطلاعات بسیار بیشتر قبل از تصمیم گیری زمانی که به استراحت مستند محدودیت.

در همین حال برخی از مقامات بهداشت گفت: وجود دارد هیچ نشانه ای که روزه را افزایش می دهد خطر ابتلا به کوروناویروس. “وجود دارد هیچ تحقیق اثبات می کند که روزه داری منجر به افزایش خطر ابتلا به COVID-19,” وزارت بهداشت, تغذیه, متخصص, زهرا عبداللهی گفت: خبرگزاری دولتی ایرنا در آوریل 24.

اما او اضافه کرد که کسانی که در معرض خطر بیشتری از ابتلا به این ویروس — از جمله بیماران دیابتی و بیماران مبتلا به سرطان و همچنین کسانی که فکر می کنم روزه می تواند آسیب سلامت خود را — باید خودداری از انجام آن تا زمانی که این بیماری همه گیر است.

افغانستان

در کشور همسایه افغانستان که در آن coronavirus گسترش به برخی از 30 کشور 34 ولایت-کشتن 47 نفر و آلوده 1,463 دفاع از مارس 25 — حج و اوقاف وزارت گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان که در مناطق تحت یک مستند مردم باید دعا در خانه های خود و خودداری از رفتن به مساجد.

اما حج و اوقاف وزیر عبدل حکیم Munib گفت: افرادی که می خواستند به انجام نماز خود را در مساجد باید به دنبال رسمی دستورالعمل های بهداشتی. “کسانی که می خواهند به می خواهید برای رفتن به مساجد و نماز را با جامعه خود نخواهد بود مسدود” Munib گفت. “توصیه ما این است که برای پاکسازی مساجد انجام وضو در خانه احترام اجتماعی فاصله در هنگام نماز نیز در حالی که با پوشیدن ماسک,” او اضافه شده در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 22.

او همچنین گفت: افراد مسن و بیمار که در معرض بیشترین خطر ابتلا به کروناویروس نیازی به سریع در ماه رمضان و اضافه کرد که آنها می توانند انجام وظیفه دینی زمانی که این بیماری همه گیر به پایان رسیده است.

باشنده کابل Shir Shah گفت: RFE/RL رادیو آزاد افغانستان در آوریل 22 که او خواهد بود به احترام این دستورالعمل در حالی که اصرار شهروندان خود را به انجام همان. “من می خواهم به درخواست همه به احترام [official] توصیه های بهداشتی,” او گفت:. “گفته شده است که اگر افراد بیمار رفتن به مساجد این ویروس گسترش بیشتر است.”

پاکستان

دولت در اسلام آباد تحت فشار از نفوذ روحانیون اتحاد سست محدودیت های اجتماعی نماز در مساجد. این تصمیم منجر به نگرانی در میان کارگران مراقبت های بهداشتی که باید به نام دولت به معکوس تصمیم خود را.

نخست وزیر پاکستان عمران خان خبرنگاران گفت: در تاریخ 22 آوریل که مردم می خواهند برای رفتن به مساجد در طول ماه مبارک رمضان به نزدیک تر به خدا. “آیا ما زور بگوید [مردم] به رفتن به مساجد? و اگر آنها را پلیس قرار داده نمازگزاران در زندان است ؟ این اتفاق نمی افتد در مستقل جامعه” او گفت:.

به نظر آمد که پزشکان با پاکستان در انجمن پزشکی گفت خان و روحانیون که مستندات مورد نیاز به سرعت گسترش COVID-19 شیوع است که تا کنون به کشته شدن بیش از 250 نفر و آلوده بیش از 11,000 در کشور به عنوان از آوریل 25. بسیاری از فکر می کنم این اعداد واقعی هستند و حتی بالاتر.

“متاسفانه حاکمان ما را ساخته اند یک تصمیم اشتباه ما روحانیون نشان داده اند nonserious نگرش” Alpaca سجاد دبیر پاکستان در انجمن پزشکی گفت: روزنامه نگاران.

نمازگزاران گفته شده را به خود نماز تشک به مساجد احترام اجتماعی-فاصله اقدامات انجام وضو در خانه.

روسیه

در روسیه کشور مسلمان یمن گفت: مساجد خواهد بود به طور موقت بسته شد در ماه رمضان و آن گروه نماز برگزار نخواهد شد.

روسی, مفتی اعظم Talgat Tadzhuddin اضافه شده که ائمه خواهد بود آنلاین به رهبری نماز و خواندن قرآن. او گفت: مسلمانان در روسیه-که در آن وجود دارد میلیون ها نفر از کارگران مهاجر عمدتا از کشورهای اسلامی — را “منحصر به فرد ماه مبارک رمضان” در حالی که اضافه کردن که “من باور دارم که به برکت ماه مبارک رمضان هنوز هم جدی برای همه است.”

روسیه تا کنون گزارش COVID-19 کشته و بیش از 600 نفر و بیش از 68,000 عفونت به عنوان از آوریل 25. برخی از منتقدان بر این باورند این اعداد و ارقام به طور قابل توجهی undercounted.

آسیای مرکزی

در برخی از این پنج کشور را تشکیل می دهند که آسیای مرکزی و مقامات و روحانیون خواست تا مؤمنان را به دعا در خانه های خود حتی در تاجیکستان که در آن مقامات ادعا می کنند — در میان گسترده شک و تردید — که هیچ عفونت کروناویروس. (مقامات در ترکمنستان نیز گزارش نشده است هر گونه عفونت.)

“مردم باید دعا در خانه با اعضای خانواده خود را. به این دلیل است که برای جلوگیری از تجمعات. آن را خوب است برای [مردم] دعا [شب نماز] تراویح در خانه” Jamoluddin Khomushi از تاجیک اسلامی, شورای علمای گفت: در این هفته.

برای تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان خواست مسلمانان را به پرهیز از روزه گفت: این باعث می شود مردم “آسیب پذیر به عفونت از بیماری های عفونی.”

تاجیکستان برای سال های بسیاری شده است انتقاد رییس کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی برای محدودیت و سرکوب در دین که دولت به شدت کنترل.

ایران را در فرودگاه نیز خواست کشاورزان و کارگران دستی برای به تعویق انداختن مراسم. “اگر چه این بیماری ثبت نشده است در کشور ما این معنا نیست که ما باید بی دقتی و بیکار نشستن او گفت:” در آوریل 23.

در قرقیزستان که در آن بسیاری از کسانی که قرارداد COVID-19 اعتقاد بر این بود مؤمن و مسلمان که در سفر به عربستان سعودی و پاکستان و دیگر کشورها برای اهداف مذهبی مردم شده اند خواست به چشم پوشی جمعی نماز و سریع-شکستن مراسم در طول ماه مبارک رمضان.

“در این سال مقدس, ماه رمضان همزمان با کروناویروس مستند در کشور ما بنابراین مسلمانان باید انجام مراسم مذهبی — نماز جمعه, نماز و مراسم افطار تنها در خانه” مفتی قرقیزستان Maksat Toktomushev گفت: در یک بیانیه ویدئویی در 15 آوریل. “ماندن در خانه با اعضای خانواده خود را دنبال قرنطینه قوانین تا از این است که بیش از.”

قرقیزستان گزارش کرده است 665 موارد coronavirus و هشت مرگ و میر به عنوان از آوریل 25.

در قزاقستان که در آن 25 کشته و 2,482 coronavirus موارد گزارش شده مفتی اعظم Nauryzbai Kazhy Taganuly اعلام کرده است که نماز جمعه و ویژه نماز عید فطر را نمی خواهد انجام شده در مساجد با توجه به همه گیر.

این مفتی گفته است کارگران پزشکی پلیس و نظامی ممکن است به تعویق انداختن روزه در این سال Inform.kz گزارش شده است.

در ازبکستان که در آن به طور فزاینده ای سختگیرانه تر coronavirus مستند تحمیل شده پس از اینکه اعلام کرد در اواخر ماه مارس مقامات گرفته اند چندین اقدامات طراحی شده اند که برای جلوگیری از گسترش ویروس و تاثیر می گذارد که در ماه رمضان.

با وجود اینکه آمار نسبتا آرامی توسط pandemic تا کنون-با 1,836 عفونت و فقط هشت مرگ و میر به عنوان از آوریل 24 — ازبکستان مساجد بسته شده اند و باقی خواهد ماند توقیف در طول ماه روزه.

علاوه بر این, همه, ویژه, شب, نماز, حوادث در طول تعطیلات لغو شده است و بزرگ افطار احزاب ممنوع است.

دولت همچنین اعلام کرد که ویژه تلفن همراه بازار مواد غذایی راه اندازی شده اند با یارانه قیمت برای کمک به کمتر خوش شانس خرید کالا.

با موسسه خیریه برای ضعیف بودن بخش بزرگی از ماه رمضان مقامات خواسته اند که تمامی این کمک های مالی داده می شود به مراکز خاص به جای در نظر گرفتن چنین خیریه به خانه های مردم برای کاهش فرد-به-فرد تماس و در نتیجه گسترش این بیماری است.

اما باید بدترین رخ می دهد به یک مسلمان پرست رسمی ازبک مسلمان هیئت مدیره اعلام شده در مارس 13 که هر کسی که می میرد از coronavirus را تبدیل به یک شهید.

نوشته شده توسط alimadadi بر اساس گزارش RFE/RL در قرقیزستان خدمات مدیر ونرا Djumataeva ازبکستان خدمات مدیر Alisher صدیق تاجیک, سرویس خبرنگار Tohir Safarov و رادیو آزاد افغانستان عبدالحمید حکیمی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im