• 4.2 K

چین برای اولین بار گزارش های غیر معمول خوشه پنومونی موارد در شهر ووهان در دسامبر. 31 و ظرف یک ماه اینترنت شما با اطلاعات غلط در مورد این مسئول virus در حال حاضر به نام 2019 رمان coronavirus.

واقعیت-چک کردن سازمان ها از جمله FactCheck.org از 30 کشور از طریق همکاری بین المللی واقعیت-چک کردن شبکه در موسسه پوینتر به کم ارزش کردن ادعاهای دروغین آنها به عنوان توسعه یافته است. تا کنون این سازمان ها منتشر کرده اند بیش از 80 واقعیت-بررسی مقالات.

در Jan. 30 سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد اضطراری برای بهداشت عمومی. از همان تاریخ وجود داشته است 170 مرگ و میر ناشی از این ویروس همه آنها در چین است. در سطح جهان وجود داشته است 7,818 موارد تایید شده از رمان coronavirus.

با وجود آن حقایق ادعاهای دروغین بودند در گردش به طور گسترده ای در رسانه های اجتماعی است که به عنوان بسیاری از 10 ، 000 نفر مرده بود از ویروس. ما افشا و خنثی کسانی که ادعا می کند به عنوان به خوبی به عنوان جوانه زدن تئوری های توطئه که تحریف نامربوط ثبت اختراع و سرزنش ویروس بر روی یک “جاسوس چینی تیم است.”

اینجا دور از آنچه که ما افشا و خنثی با لینک کلیک کنید برای ما داستان:

  • رسانه های اجتماعی متعدد پست ها به دروغ ادعا کرد که ویروس به طور انحصاری و یک واکسن است که در حال حاضر در دسترس است. این درست نیست; اختراعات پست مراجعه به مربوط به ویروس های مختلف. نگاه کنید به “رسانه های اجتماعی پست های گسترش ساختگی Coronavirus تئوری توطئه” برای اطلاعات بیشتر.
  • یک پست در Facebook به دروغ ادعا کمدین سام هاید مسئول گسترش جدید کروناویروس. محققان هنوز در حال کار برای تعیین منبع این آخرین coronavirus هر چند شواهد نشان می دهد این برای اولین بار انتقال به انسان از حیوان است. نگاه کنید به “کمدین سام هاید نه ‘پشت’ گسترش کروناویروس” برای اطلاعات بیشتر.
  • وب سایت ها و رسانه های اجتماعی پست های منتشر غلط ادعا می کنند که “هزاران نفر” یا “10,000” مرده به عنوان یک نتیجه از ووهان coronavirus. هنگامی که ما از انتشار این داستان در Jan. 27 برآورد تلفات 81. به عنوان Jan. 30 از آن افزایش یافته بود به 170 — همه آنها در چین است. نگاه کنید به “اطلاعات غلط در Coronavirus مرگ و میر” برای اطلاعات بیشتر.
  • رسانه های اجتماعی پست به دروغ ادعا کرد که یک “چینی از تیم” مشغول به کار در یک دولت کانادا آزمایشگاه فرستاده “پاتوژن به ووهان مرکز” قبل از شیوع کروناویروس در چین است. دو کانادا در آژانس گفت: ما از کسانی که ادعا می کند در اشتباه هستند. نگاه کنید به “کروناویروس نبود فرستاده شده توسط ‘جاسوسی’ از کانادا” برای اطلاعات بیشتر.
  • یک تئوری توطئه وب سایت تحریف حقایق در مورد آمادگی اضطراری ورزش نشان می دهد که “بنیاد گیتس و دیگران پیش بینی کرد تا 65 میلیون مرگ و میر” از coronavirus ، این رویداد برخورد با یک سناریو فرضی شامل داستانی ویروس. نگاه کنید به “جدید کروناویروس نبود ‘پیش بینی’ در شبیه سازی” برای اطلاعات بیشتر.
  • متعدد رسانه های اجتماعی پست های دروغ نشان می دهد که به دلیل Clorox و Lysol لیست محصولات “انسان کوروناویروس” در خود بطری جدید کروناویروس رانندگی شیوع این بیماری در چین در حال حاضر شناخته شده است. آن نبود. وجود دارد بسیاری از انسان coronaviruses و این محصولات مورد آزمایش قرار گرفتند در برابر فشار است که باعث سرماخوردگی. نگاه کنید به “هیچ Clorox و Lysol نیست در حال حاضر می دانم’ در مورد کوروناویروس.”
  • ما نیز ارسال شده جامع Q&A در رمان coronavirus. نگاه کنید به “Q&A در ووهان کروناویروس” برای اطلاعات بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de