یک معاون رئیس جمهور, معاون بهداشت وزیر, نماینده سابق واتیکان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و حداقل چهار نفر از اعضای پارلمان در میان مقامات ایرانی که آلوده شده اند با کروناویروس در روزهای اخیر.

افزايش تعداد مقامات تست مثبت برای این ویروس به پرسش های مطرح شده در مورد مدیریت شیوع در ایران و اینکه آیا مقامات غذای اقدامات ایمنی برای محافظت از خود در میان بیماری شیوع در کشور است که با توجه به آخرین آمار رسمی کشته شدن 34 نفر است.

“آن نیست بسیار الهام بخش اعتماد به نفس زمانی که مقامات که قرار است برای محافظت از ما و کسانی که ادعا می کنند این وضعیت را تحت کنترل در حال سقوط بیمار” یک تهران مبتنی بر ناظر است که نمی خواهم نام برد و گفت: RFE/RL.

رییس امور زنان با معصومه ابتکار-که در خدمت به عنوان سخنگوی اسلامی با انقلابی که در تصرف سفارت آمریکا در تهران در سال 1979 — گزارش را آزمایش مثبت برای این ویروس در 27 فوریه یک روز پس از او دیده می شد در نظر گرفتن بخشی در یک جلسه کابینه و چند صندلی دور از رئیس جمهور حسن روحانی.

آن روشن نیست اگر کسانی که در جلسه حضور با ابتکار, 59, و روحانی, 71 بود تست شده برای ویروس. ابتکار — که علائم گزارش خفیف — قرنطینه شده در صفحه اصلی.

معاون وزیر بهداشت ایرج Harirchi تایید او همچنین قرارداد coronavirus در فوریه 25, یک روز پس از کنفرانس خبری با سخنگوی دولت Ali Rabiei در آن Harirchi دیده می شد عرق کردن فراوان. رسانه های ایران اعلام کرد که Rabiei تا به حال آزمایش منفی برای ویروس.

برجسته روحانی هادی Khosroshahi جمهوری اسلامی را اولین سفیر ایران در واتیکان درگذشت در تاریخ 27 فوریه پس از آزمایش مثبت برای ویروس. او 81 سال است.

دو قانونگذاران مجتبی Zolnour — یک نماینده از قم و رئیس مجلس شورای اسلامی امنیت ملی و سیاست خارجی کمیته و محمود صادقی صریح یک اصلاح طلب مجلس نیز علنا گفت که آنها ویروس.

در فوریه 28, ملا محمد علی وکیلی گفت: چهار نفر از 30 از همکاران خود در مجلس در حال آزمایش مثبت برای coronavirus هر چند او نمی دهد نام خود را. “ممکن است که تعداد [از آلوده قانونگذاران] افزایش خواهد یافت چرا که تا کنون ما فقط می دانیم که در مورد نتایج آزمون به مدت 30” وکیلی گفت: دولت خبرگزاری ایرنا.

محمد رضا غدیر, مدیر پزشکی-دانشگاه علوم در قم ایران کانون coronavirus نیز قراردادی به این بیماری در حالی که سر از قم مرکز بهداشت قرنطینه شده با توجه به سوء ظن او نیز ممکن است آلوده شده است, رسانه های ایران گزارش داد.

در ویدئویی ارسال شده در فوریه 24, غدیر گفت: او دوره نقاهت.

برخی از گزارش ها نیز پیشنهاد کرده اند که مرتضی Rahmanzadeh شهردار منطقه 13 در پایتخت ایران بوده است مبتلا به این ویروس است که سرچشمه در چین در ماه دسامبر و برای اولین بار در گزارش های مقدس شیعیان در شهر قم در تاریخ 19 فوریه.

نه الهام بخش اعتماد به نفس

در روزهای اخیر بسیاری از ایرانیان در توییتر را chided مقامات برای گرفتن نیست به اندازه کافی اقدامات احتیاطی برای محافظت از خود در طول جلسات رسمی.

یک عکس از یک جلسه به تازگی ایجاد شده کمیته ملی برای مبارزه و کنترل Coronavirus که در آن مقامات دیده می شد لمس کردن چهره خود منجر به انتقادبا برخی از پرسیدن که چرا کسانی که در تصویر نمی پوشیدن ماسک های صورت و یا دستکش های حفاظتی.

وزارت بهداشت سخنگوی kianush می Jahanpur گفت: در فوریه 28 که سازمان های دولتی در حال انجام بهترین خود را به مبارزه با ویروس. Jahanpur گزارش همان روز یک افزایش شدید در تعداد کسانی که آلوده اعلام کرد که در حال حاضر 388 موارد تایید شده در کشور و هشدار داد که این تعداد به احتمال زیاد افزایش می دهد که ایران دارای 15 آزمایشگاه تست نمونه.

او گفت که در چند روز آینده وجود خواهد داشت و در مجموع 22 آزمایشگاه های درگیر در تست.

مایک رایان, رئیس سازمان بهداشت جهانی در شرایط اضطراری برنامه هشدار داد که شیوع این بیماری در ایران می تواند جدی تر از تحقق یابد. “به احتمال زیاد عامل این است که بدیهی است که این بیماری آمد نهان و غیر قابل تشخیص به ایران تا میزان عفونت ممکن است گسترده تر از آنچه که ما در حال دیدن” رایان خبرنگاران در فوریه 27.

“وجود دارد بسیار بالا بالینی ظرفیت برای مدیریت به شدت بیمار بیماران در ایران, بنابراین من نمی گمان این است چیزی برای انجام با مراقبت های بالینی,” او اضافه شده است.

ایران تا کنون بیشترین مرگ و میر از coronavirus در خارج از چین است.

به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس مقامات گفته اند که مدارس بسته خواهد شد و در نماز جمعه لغو شد در تهران و 22 سایر شهرستانها در فوریه 28.

Jahanpur گفت در توییتر در فوریه 28 که وزیر بهداشت نمکی آهنگ جدیدی از سعید خواسته بود مجلس به لغو تمام باز و بسته جلسات تا “اطلاع ثانوی” برای محافظت از نمایندگان مجلس و شهروندان از coronavirus.

ایران رسانه های دولتی در فوریه 28 تصاویر منتشر شده از آنچه به آنها گفته شد اعضای سپاه مطابق با اصول بهداشتی و سمپاشی کردن خیابان ها و پیاده رو در قم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im