Coronavirus سرپوش گذاشتن ؟ مقامات ایرانی انکار است که قم مرگ و میر در 50

ایران و وزارت بهداشت رد ادعای یک نماینده مجلس از قم که شمار تلفات ناشی از این بیماری در مقدس شیعیان شهر حدود چهار برابر بیشتر از رقم رسمی و دولتی است که پوشش تا حدی از این بیماری را در ایران.

صحبت کردن در مجلس در فوریه 24, قم, مجلس, احمد Amirabadi-فراهانی بود که به نقل از semiofficial خبرگزاری ایلنا عنوان کرد و گفت که حدود 50 نفر بودند در این شهر پس از آلوده شدن با این ویروس.

اما معاون وزیر بهداشت ایرج Harirchi اصرار مرگ و میر در کشور 12 بود و مردم او را به چالش کشیده Amirabadi-فراهانی برای ارائه به وزارت با نام کسانی که او ادعا کرده بود درگذشت از ویروس.

“این شماره [50 میر] نادرست است” Harirchi گفت: در یک کنفرانس خبری به صورت زنده از تلویزیون. “این است که زمان برای درگیری سیاسی.”

Qom lawmaker Ahmad Amirabadi-Farahani (file photo)


قم نماینده مجلس احمد Amirabadi-فراهانی (عکس)

“اگر کسی چنین ادعا می کند که فرد باید برای ما ارسال نام [از کسانی که اند],” او اضافه شده گفت: وزارت “است بسیار با اعتماد به نفس” در مورد آمار خود را.

“من می گویند آن را در اینجا عموم که من استعفا خواهد اگر تعداد کسانی که درگذشت و در قم به علت این بیماری است که نصف و یا حتی یک چهارم از این تعداد [ارائه شده توسط Amirabadi-فراهانی],” Harirchi به خبرنگاران گفت.

Amirabadi-فراهانی این چالش را پذیرفت و ادعا کرد که او با توجه به یک لیست از 40 متوفی در قم به وزیر بهداشت.

خطرناک اعداد

Harirchi گفت: تعداد موارد تایید شده از عفونت کروناویروس در ایران فقط 61 اما افزود که برخی از 900 دیگر موارد مشکوک شدند و در حال آزمایش است.

با 12 مرگ و میر در ایران است که تا کنون بیشتر coronavirus مرگ و میر ناشی از هر کشوری در جهان به جز چین که در آن بیماری نشات گرفته است.

اگر در مجموع از 12 مرده از 61 عفونت دقیق ایران نیز بیشترین میزان بروز مرگ ناشی از coronavirus از نزدیک به 20 درصد است. در سراسر جهان میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس حدود 2 درصد است.

یک روز قبل از اظهارات خود در پارلمان Amirabadi-فراهانی با انتقاد از دولت در یک صدای جیر جیر برای “مصرف نمی coronavirus [وقوع] در قم جدی است.”

اختلاف میان می آید عمومی بی اعتمادی بیش از آمار رسمی و دولت دست زدن به این ویروس در ایران. که عدم اعتماد به نفس در روحانیت تشدید شده است ژانویه سقوط اوکراین هواپیمای مسافربری و آنچه که دیده می شود به عنوان یک تلاش اولیه برای سرپوش گذاشتن که تراژدی مرگبار.

بسیاری از عفونت کروناویروس و حداقل پنج نفر از 12 رسمی مرگ و میر ثبت شده در قم که در آن دو ایرانی مرگ و میر ناشی از این ویروس گزارش شده در فوریه 19.

رسانه ها گزارش داده اند که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم محمدرضا غدیر است در میان کسانی که قرنطینه در این شهرستان است.

Amirabadi-فراهانی گفت: در توییتر در مارس 23 که غدیر که گفته بود قم “وضعیت خوب” از نظر برخورد با شیوع کروناویروس در حال آزمایش مثبت است.

وزیر بهداشت سعید آهنگ نمکی گفت: در 23 فوریه که در میان کسانی که از درگذشت این ویروس یک تاجر بود که به طور منظم سفر بین ایران و چین در پروازهای غیر مستقیم.

قم قرنطینه?

Amirabadi-فراهانی گفت: قم باید قرنطینه در حالی که همچنین نشان می دهد که پرستاران و سایر مراقبت های بهداشتی کارگران فاقد لازم دنده محافظ برای درمان coronavirus بیماران.

Harirchi به خبرنگاران گفت که یک قرنطینه در شهر مقدس — که در آن بسیاری از سران سوریه و هزاران نفر از طلاب هستند بر اساس — بعید است که به طور موثر در کنترل گسترش بیماری است که به تازگی در چین در ماه دسامبر.

“ما موافق نیست با quarantining قم; عمل با استفاده از یک قرنطینه است که قبل از جنگ جهانی اول برای طاعون و وبا و چینی [مقامات] نیز ناراضی با قرنطينه اعمال [در کشور],” Harirchi گفت.

پسر 83 سال که در قم بیش از آخر هفته پس از آلوده شدن با کروناویروس گفت: RFE/RL رادیو فردا که او درگذشت در حالی که در قرنطینه در بیمارستان.

او گفت: پزشکان آزمون نیست او حتی اگر او تا به حال مراقبت از مادرش قبل از او انتقالش به بیمارستان است. “آنها از من پرسید اگر من سرفه و پرسید: چند سوال دیگر” مرد که شناسایی خود را به عنوان رضا گفت. “سپس به آنها گفت:” شما می توانید بروید.'”

یک روزنامه نگار در قم توییتی که او معتقد است که حدود دو سوم از ساکنان این شهرستان در قفل شده خود را در خانه های خود را امن باقی می ماند. “حدود 80 درصد از این شهر تا حد زیادی بسته به جز داروخانه ها و hypermarkets” روزنامه نگار Mreza Danaei گفت در توییتر.

حرم ‘فاجعه’

اما او افزود که منطقه اطراف حرم فاطمه معصومه خواهر هشتم شیعیان امام بود “یک فاجعه” به خاطر چند, هوای آزاد, رستوران ها باز هستند ،

سخت خط, خبرگزاری فارس گزارش شده در فوریه 24 که فاطمه حرم — که جذب ده ها هزار نفر از مؤمنان مسلمان از بسیاری از کشورهای مختلف در هر سال — باز می ماند هر چند از آن است که مقادیر است.

حرم می تواند به خصوص عفونی برای گسترش coronavirus چون مردم افتخار اسلامی سنت با دعا و طواف آرامگاه او نیز در حالی که لمس کردن و بوسیدن آن.

Pilgrims come to the Masumeh shrine in Qom from all over the Muslim world.


زائران به حرم معصومه در قم از سراسر جهان اسلام.

روحانیون در شهرستان برخاستیم و مخالف بسته شدن حرم با حجت الاسلام محمد سعیدی در قم نماینده آیت الله علی خامنه ای گفت که پیوند حرم به ویروس کشنده است که بخشی از ایالات متحده طرح به شهر مقدس ظاهر می شود.

یکی دیگر از روحانی, حجت الاسلام علی اکبر Hosseininejad شد به نقل از ایرنا عنوان کرد و گفت که بسته شدن حرم خواهد ارسال پیام اشتباه است.

“چرا وجود دارد نیاز به نزدیک حرم? مردم باید احتیاط گفت:” Hosseininejad است که در میان مقامات مسئول از حرم به نقل رسمی دولت خبرگزاری ایرنا. او گفت که بیشتر زائران خارجی از جمله بسیاری از پاکستان و هند شدند و در بازدید از حرم.

وزارت بهداشت تاکید کرده خواستار تعلیق تمام هيأتهاي مذهبي در قم. آنها همچنین قول داد شفافیت روزانه خود را در طول جلسات مطبوعاتی.

مقامات همچنین اعلام کرد اقدامات خاص از جمله تعطیلی مدارس و سینما و بازی از مسابقات فوتبال بدون تماشاگر.

آگهی ها نیز در شهرهای مختلف آموزش مردم چگونه برای ایمن ماندن و جلوگیری از ابتلا به ویروس.

هومن Askary از RFE/RL رادیو فردا کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>