Coronavirus بحران نقدی: کشورهای تقلا برای کمک به مردم و کسب و کار و اقتصاد

با گسترش coronavirus وادار کردن میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان به ماندن در خانه و بسیاری از مغازه ها و خدمات شرکت و شرکت های بسته و یا با کاهش خروجی تقریبا هر کس مالی خرج کردن احساس.

و بیشتر از هر دولتی در سراسر جهان است تقلا برای کاهش اثرات مخرب این بیماری همه گیر است که با داشتن بر اقتصاد خود است.

بخشی از پاسخ است و به اصطلاح “محرک” بسته بندی — ارائه پول نه تنها برای کمک به مردم دریافت, اما همچنین به تلاش برای تقویت اقتصاد کل با حمایت از شرکت ها و موسسات مالی.

در همین حال بانک مرکزی با استفاده از ابزار های مختلف از سیاست های پولی برای پاسخ به آنچه که می تواند در طولانی مدت رکود اقتصادی و رکود اقتصادی جهانی است.

امید است برای قفل-کردن اقتصاد برای زنده ماندن چه می تواند تبدیل به یک بیماری همه گیر از شکست کسب و کار و مشاغل در ماه های آینده. سپس به سرعت دوباره به سرعت زمانی که سلامت عمومی را تهدید فروکش.

اما نه همه دولت ها با در نظر گرفتن همین رویکرد است.

آمریکا ‘Coronavirus نقدی’

در ایالات متحده آمریکا کنگره و کاخ سفید تصویب 2 تریلیون دلار “بسته محرک اقتصادی” در اواخر ماه مارس برای کمک به اقتصاد از طریق آنچه سابق ایالات متحده فدرال رزرو رئیس جنت یلن هشدار خواهد بود “یک بی سابقه و devasting رسید.”

ده ها میلیون نفر از آمریکایی ها در مستند برای دریافت به اصطلاح “coronavirus نقدی” پرداخت تا 1200 $در هر.

آمریکا محرک بسته همچنین شامل 500 میلیارد دلار از صندوق برای کمک به زده صنایع و کسب و کارهای کوچک دریافت وام به جلو و از طریق بحران است.

Throughout the world, many shops have been forced to close. The ones allowed to stay open have sometimes reduced hours or shed staff.


در سراسر جهان بسیاری از مغازه ها مجبور شده اند به نزدیک است. آنهایی که مجاز به باز بماند گاهی اوقات کاهش ساعت یا ریختن کارکنان.

در همین حال پس از هفته ها از سهام-بازار کاهش می یابد و نشانه های نگران کننده در بازار اوراق قرضه دولت ایالات متحده فدرال رزرو اعلام کرده است که در آن “آمادگی خود را به استفاده از طیف گسترده ای از ابزار است.”

در واقع فدرال رزرو در حال حاضر آغاز شده است پمپاژ مقدار زیادی از پول به اقتصاد ایالات متحده.

آن است که انجام این کار با ابزار مانند خرید مجدد توافق نامه که سیل بازارهای نقدی و همچنین به عنوان اشکال دیگر از به اصطلاح “کاهش کمی.”

فدرال رزرو همچنین کاهش نرخ بهره به صفر تنظیم وام امکانات و دست تکان داد برخی از حداقل سرمایه مورد نیاز برای بانک ها به طوری که آن را آسان تر برای آنها را به ارائه وام به شرکت ها و افراد.

اتحادیه اروپا بحث: ‘Coronabonds’ و یا کمک مالی صندوق ؟

بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کردند 750 میلیارد یورو ($812 میلیارد دلار) برنامه به خرید اوراق و بدهی های شرکت های بزرگ در سراسر منطقه یورو برای کاهش تاثیر این بیماری همه گیر.

کمیسیون اروپا نیز به آرامش آن کمک های دولت و بودجه قوانین.

اما بانک مرکزی اروپا برآورد کرده است که اتحادیه اروپا می تواند نیاز به اندازه 1.5 تریلیون یورو (حدود 1.6 تریلیون دلار) برای مقابله با بحران اقتصادی در سال 2020 است.

اتحادیه اروپا و وزرای شده قادر به توافق بر اقتصادی طرح نجات.

رییس ماریو Centeno توییتی در اوایل مارس 8 که وزرای اتحادیه اروپا آمده بود: “نزدیک به یک معامله” در اتحادیه اروپا “تور ایمنی” به ارزش 500 میلیارد یورو ($540 میلیارد دلار).

Centeno گفت: هدف این بود “برای محافظت از کارگران شرکت ها و کشورها” از تاثیر این بیماری همه گیر و به ارتکاب به یک “قابل ملاحظه بهبود برنامه است.”

اختلاف باقی مانده میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اینکه آیا برای مقابله با این بحران با هم ادغام یورو بدهی به مشترک جدید بدهی اروپا ابزار شناخته شده به عنوان “coronabonds.”

بسیار مدیون کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا می خواهید تمام اعضای اتحادیه اروپا برای به اشتراک گذاشتن بار. فرانسه نیز حمایت کرده است یک نسخه از این رویکرد است.

اما ثروتمند کشورهایی مانند آلمان و هلند و اتریش و فنلاند رد تماس برای به اشتراک گذاشتن مستقل بدهی. آنها از ترس خود را به مالیات دهندگان خواهد شد و در نهایت نجات کشورهای دیگر است.

آلمان به جای آن می خواهد برای فعال کردن مکانیسم ثبات اروپا (ESM) صندوق کمک مالی که ایجاد شده بود در سال 2012 در منطقه یورو از بحران بدهی.

ایتالیا و اسپانیا در مخالفت با ESM برنامه هایش به دلیل آن می آید با دقیق بودجه شرایط.

بریتانیا ‘بی سابقه’ مداخله

در بریتانیا, وزیر دارایی Rishi Sunak گفت: دولت آماده است برای “بی سابقه” مداخله برای حمایت از اقتصاد است.

در مجموع بریتانیا نجات تلاش می تواند هزینه بیش از نیم تریلیون دلار — و یا حدود 15 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور.

انگلیسی خزانه متعهد به پرداخت 80 درصد از کارگران حقوق در بریتانیا برای چند ماه در تلاش برای دفع اخراج های دسته جمعی.

بریتانیا نیز معوق پرداخت مالیات, افزایش مزایای بیکاری و وام تضمین می کند.

در همین حال بانک مرکزی انگلیس با کاهش نرخ بهره خود را به یک رکورد کم از 0.5 درصد است.

آن را نیز کاهش حداقل مقدار از منابع مالی بانک ها باید در دست نگه دارید به طوری که آن را آسان تر برای آنها را به ارائه وام به شرکت ها و افراد.

دیگر کشور اتحادیه اروپا محرک برنامه های

سیاستمداران آلمانی توافق کرده اند که در یک بسته محرک مالی به ارزش 750 میلیارد یورو (بیش از 800 $میلیارد دلار) برای سرپا نگه داشتن بزرگترین اقتصاد اروپا.

این شامل 100 میلیارد یورو ($108 میلیارد دلار) برای یک ثبات اقتصادی صندوق است که می توانید به دست آوردن مستقیم سهام در شرکت های. این همچنین شامل 400 میلیارد یورو معادل 432 میلیارد دلار) در ضمانت وام برای شرکت های بزرگ در خطر متخلف در بدهی های خود را.

فرانسه اعلام کرده است 45 میلیارد یورو (50 میلیارد دلار) از بحران اقدامات برای کمک به شرکت ها و کارگران است.

وزیر دارایی Bruno Le Maire می گوید: بخش بزرگی از این رقم معافيت از پرداخت مالیات و حقوق و دستمزد اتهامات و لغو از جمله پرداخت برای شرکت های در خطر سقوط.

دیده بان: دولت بسیج برای نرم کردن شوک های اقتصادی از همه گیر

دولت فرانسه نیز تضمین 300 میلیارد یورو ($324 میلیارد دلار) از شرکت وام از بانک های تجاری.

ایتالیا با صدور یک فرمان اضطراری که تعلیق وام و بازپرداخت وام مسکن برای شرکت ها و خانواده ها است.

ایتالیا نیز افزایش بودجه برای کمک به شرکت های پرداخت از کارگران که گذاشته شده است در این کشور در سراسر کشور مستند.

هزینه های ایتالیا طرح تا کنون حدود 25 میلیارد یورو (در حدود 27 میلیارد دلار).

در اسپانیا دولت را بسته محرک شامل 100 میلیارد یورو ($108 میلیارد دلار) وام و کمک های مالی برای مردم آسیب پذیر و دیگری 100 میلیارد یورو ($108 میلیارد دلار) برای دولت با پشتوانه وام های تضمین شده برای کمک به شرکت ها برای زنده ماندن رکود اقتصادی است.

در ژاپن نخست وزیر ژاپن اعلام کرده است که بی سابقه $1 تریلیون بسته محرک برای محافظت از کسب و کار و مشاغل — یک مقدار برابر با حدود یک پنجم از ژاپن تولید ناخالص داخلی سالانه.

این شامل یارانه نقدی برخی $2,750 برای بسیاری سخت-آمار خانوار. دولت همچنین اعلام کرده است $4.1 میلیارد دلار در هزینه های اضافی برای حمایت از کوچک و متوسط کسب و کار.

آبه امیدوار است این برنامه کمک خواهد کرد که تشویق هزینه های مصرف کننده از طریق سفت و سخت دولت اضطراری که اعلام شد برای توکیو در مارس 7 و خواهد شد به طور جدی از خط خارج شدن اقتصاد است.

ضمن اینکه بانک مرکزی ژاپن کاسته سیاست های پولی با خرید ارز داد و ستد پول و دیگر دارایی های پر ریسک — از جمله اوراق قرضه شرکت های بزرگ.

بانک مرکزی ژاپن همچنین تصمیم گرفته است برای گسترش یک سال صفر درصد نرخ بهره وام به موسسات مالی.

ناچیز ارائه شده از روسیه و ایران

Petrostate اقتصاد مانند روسیه و ایران در حال پیدا کردن آن مشکل تر برای سرپا نگه داشتن اقتصاد خود را.

علاوه بر تحریم های بین المللی هر دو کشور نیز دیده می شود خود را به درآمدهای نفتی قطع عمیقا زیادی کاهش جهانی تقاضای انرژی.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و حسن روحانی رییس جمهور باید هر دو به نام تحریم ها برداشته شود به طوری که آنها بهتر می تواند مقابله با اقتصادی عواقب ناشی از این بیماری همه گیر.

پوتین افزایش یافته خاموش شدن اقتصاد روسیه سفارش غیر ضروری کسب و کار بسته باقی می ماند و به کارگران یک monthlong پرداخت تعطیلات از طریق پایان ماه آوریل است.

اما پوتین در عین حال به ارائه هر نوع مقیاس بزرگ بسته محرک اقتصادی یا حمایت از کسب و کار.

روسیه حسابرسی اتاق رئیس الکسی Kudrin است پوتین گفت که اقتصاد روسیه می تواند انتظار می رود به کاهش بین 3 و 5 درصد در این سال است.

اقتصاددانان هشدار می دهند که می تواند یک فاجعه برای کسب و کار و میلیون ها نفر از کارگران سراسر روسیه به خصوص در غیاب هر گونه مقیاس بزرگ بسته محرک اقتصادی از سوی کرملین.

برش از بازارهای مالی بین المللی با تحریم ایران شده است به دنبال در داخل کشور به منظور بالا بردن وجوه آن نیاز به تقویت اقتصاد آن است.

اما کسانی که هزینه های بالا افزایش فشار بر ایران بودجه — که در حال حاضر رنج می برد از شایع تورم بالا و بیکاری و ضعف پول ملی.

اسکات لیورمور اقتصاددان ارشد در آکسفورد اقتصاد خاورمیانه و ایران تعهد حمایت مالی برای اقتصاد معادل حدود 0.2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را — فقط کسری از غول محرک بسته دیده می شود در کشورهای غربی است.

“حتی جمله اقدامات دیگر بعید است دولت ارائه شده است که عمده حمایت” لیورمور می گوید در مورد ایران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de