بیشکک — دو سابق قرقیزستان نخست وزیر محکوم به اتهام فساد مالی ناشی از دخالت خود را در سال 2013 به پروژه نوسازی بیشکک نیروگاه حرارتی منتقل شده اند به های مختلف penitentiaries.

دولت ندامتگاه خدمات (JAMK) گفت: در تاریخ 22 آوریل که نخست وزیر سابق Sapar Isakov بود که محکوم به 15 سال زندان منتقل شد به تادیبی مستعمره شماره 8 در شمال روستای Petrovka در حالی که یکی دیگر از نخست وزیر سابق Jantoro Satybaldiev فرستاده شد به خدمت او 7 1/2 سال حبس به تادیبی مستعمره شماره 47 در حومه بیشکک.

رئیس سابق برقی ایستگاه های شرکت Salaidin Avazov که او نیز به اعدام محکوم شده در بالا مورد مشخصات و محکوم به 11 سال و 3 ماه منتقل شد و از یک بازداشتگاه در بیشکک به تادیبی مستعمره شماره 27 در روستای Moldovanovka در شمال Chui منطقه است.

آن را بلافاصله روشن نیست که چرا مردان منتقل شدند.

Isakov وکلا گفت: در تاریخ 22 آوریل که مشتری خود را انتقال غیر قانونی بود به عنوان یک مورد دیگر در برابر او و مقامات سابق در حال بررسی است.

سه مرد محکوم شدند در دسامبر 2019.

بالا مشخصات فساد محاکمه دخیل چندین سابق بالا قرقیزستان مقامات که گفته می شود در حال همکاران نزدیک رئیس جمهور سابق Almazbek Atambaev که در حال حاضر در دادگاه را به عنوان به خوبی.

پروب در برابر Isakov راه اندازی شد در میان تنش بین Atambaev و رئیس جمهور فعلی Sooronbai Jeenbekov یک نخست وزیر سابق بود که شنود گذاشته شده توسط Atambaev به عنوان مورد علاقه خود را جانشین در قرقیزستان اکتبر 2017 انتخابات ریاست جمهوری.

Atambaev دستگیر شد و در ماه اوت سال گذشته پس از او تسلیم پلیس پس از دو روز مقاومت در برابر خشونت های زیر امتناع خود را به نشان می دهد تا در مقر پلیس برای بازجویی در یک تحقیق به اتهام دخالت در غیر قانونی آزادی یک زندانی سازمان-رئیس جرم و جنایت در سال 2013.

Atambaev و 13 codefendants در مورد اتهام قتل و اقدام به قتل, تهدید و یا آزار نمایندگان مقامات گروگان گرفتن و مجبور تصرف قدرت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ru