بر خلاف نادرست مطالب ضد عفونی کننده مفید در برابر Coronavirus

سریع نگاهی به

تصاویر گردش در Facebook به دروغ ادعا می کنند که ضد عفونی کننده دست خواهد “هیچ چیز برای coronavirus.” مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری می گوید دست عفونی با 60% الکل می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به جلوگیری از انقباض و گسترش ویروس.


داستان کامل

در حالی که مقامات بهداشت عمومی می گویند اغلب شستن دست با آب و صابون است یک راه اصلی برای محافظت از خود از انقباض یا کشش, رمان coronavirus وقوع است باعث افزایش فروش از دست عفونی در ایالات متحده تقاضا باعث شده است که قفسه های خالی و نمونه ای از قیمت سنگ آهن در بازار — منجر شده برخی از جمله ایالت نیویورک را به خود ضد عفونی کننده.

اما برخی در رسانه های اجتماعی را به اشتباه ادعا کرد که دست عفونی کمک نمی خواهد.

که باطل ظاهر در مارس 1 جیر که دستگیر شد در تصاویری که پس از گردش در Facebook.

این کاربر توییتر — خود-شناسایی “دانشمند” — استدلال کرد که به دلیل “[ثانیه]و ضد عفونی کننده و ضد باکتری” و “[t]او coronavirus یک ویروس” عفونی “انجام خواهد شد هیچ چیز برای coronavirus.”

در واقع مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از دستور مردم به استفاده از ضد عفونی کننده دست اگر آب و صابون در دسترس نیست.

دستهای خود را با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه به خصوص بعد از رفتن به حمام; قبل از غذا خوردن و پس از دمیدن بینی خود را سرفه یا عطسه” CDC می گوید. “اگر آب و صابون به راحتی در دسترس هستند استفاده از یک مبتنی بر الکل ضد عفونی کننده دست با حداقل 60% الکل است.”

به همین ترتیب سازمان بهداشت جهانی می گوید که “[w]خاکستر دست خود را با آب و صابون یا استفاده از الکل بر اساس دست مالش می کشد ویروس ها که ممکن است در دست شما.”

بسیاری از کارشناسان توافق کرده اند که دست sanitizers کار بیش از حد — از آنجا که الکل اغلب اتانول یا الکل ایزوپروپیل مختل بیرونی غشا لایه یا پاکت از ذرات ویروسی.

“صدا وجود دارد پایه و اساس علمی برای اثر الکل بر اساس دست عفونی برای غیر فعال سازی معمولا انتقال باکتری ها و ویروس ها به خصوص چربي احاطه ویروس ها مانند coronaviruses” Benhur لی استاد میکروبیولوژی در دانشکده پزشکی Icahn در مونت سینای گفت: ما یک ایمیل به در. “بر اساس الکل دست عفونی انجام کار در برابر coronaviruses; این چیزی است که جهانی توصیه شده توسط بیمارستان, کنترل عفونت برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 بیماری ناشی از SARS0CoV-2. اما بر اساس الکل دست عفونی مکمل و نه جایگزین مناسب شستن دست با آب و صابون.”

لی همچنین با اشاره به ما اخیر مجله اسمیتسونیان مقاله با استناد به منابع متعدد و مقالات علمی که در مورد اثربخشی دست عفونی. آن مقاله با استناد به لی اشاره کرد که “[w]hile صابون جسمی گسیختن پاکت نامه با استفاده از نیروی بی رحم و الکل تغییرات پاکت شیمیایی خواص آن را کمتر با ثبات تر و قابل نفوذ به جهان خارج است.”

این مقاله ادامه داد: “مصرف الکل نیز می تواند نفوذ به عمق پاتوژن داخلی ، wreaking ویران بر پروتئین در سراسر ویروس. (مهم نیست تمام ویروس ها با بیرونی پاکت نامه. کسانی که نمی مانند ویروس ها است که باعث HPV و فلج اطفال نمی تواند مستعد ابتلا به صابون و به برخی از حد الکل در راه همان.)”

کارشناسان توصیه می کنند کار به طور کامل ضد عفونی کننده بیش از هر دو دست تا کاملا خشک شود.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“Coronavirus بیماری 2019 (COVID-19) | جلوگیری از گسترش بیماری کروناویروس 2019 در خانه های مسکونی و جوامع است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 14 فوریه سال 2020 است.

Cuomo, اندرو (@NYGovCuomo). “ما در حال شنیدن از دولت های محلی است که دستیابی به ضد عفونی کننده دست شده است یک مشکل واقعی است. NYS بلافاصله شروع به تولید ضد عفونی کننده دست خودمان تا 100000 گالن در هر هفته. ما با ارائه آن به سازمان های دولتی و مدارس و MTA زندانها و دیگران. #COVID19.” توییتر. 9 Mar سال 2020 است.

لی Benhur. استاد میکروبیولوژی دانشکده پزشکی Icahn در مونت سینای. ایمیل به FactCheck.org. 9 Mar سال 2020 است.

“نیلسن بررسی: ‘همه گیر Pantries’ فشار عرضه تغییر در میان COVID-19 ترس است.” Nielsen. 2 Mar سال 2020 است.

وو کاترین J. “چرا شستن دست های خود را, بنابراین مهم است به هر حال است؟” مجله اسمیتسونیان. 6 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im