مسری همبستگی: روسیه به عنوان چهره رشد COVID-19 بحران مستقل فعالان دنده تا برای کمک به

ST. پترزبورگ روسیه — Aleksandra Krylenkova یک فعال حقوق بشر با سابقه طولانی. در ماه های اخیر او شده است به کمپین در حمایت از متهمان در اصطلاح شبکه ای (مجموعه ای) مورد ترور دادستان است که بسیاری اعتقاد دارند ساختگی توسط سرویس امنیتی فدرال. او همچنین به اطلاع عموم اتهام نقض حقوق بشر در اوکراین در منطقه کریمه بود که ضبط شده توسط روسیه در سال 2014.

در حال حاضر مانند سایر نقاط جهان Krylenkova است عطف توجه خود را به COVID-19 بیماری همه گیر.

“من در حال حاضر صحبت به هر کسی که زندگی می کند در بخشی از ساختمان ما,” او گفت: RFE/RL با این استدلال که برای روسیه برای مقابله با این سرعت اتفاق می افتند وضعیت جامعه مدنی باید بازی جدید و فعال تر نقش.

او به سرعت ایجاد یک گروه به نام Covidarnostیک جا رختی کلمه ترکیب COVID با کلمه “همبستگی.” این سازمان جدید را با شعار “همبستگی مسری است.”

مردمی گروه-که شامل فعالان و وکلا و پزشکان و روانشناسان برنامه نویسان کامپیوتر و دیگران — با هدف شناسایی شبکه و کمک به محلی “گروه ابتکار” در سراسر کشور. آن است که در حال توسعه استاندارد, اطلاعاتی, جزوه و پروتکل های زیر که داوطلبان با خیال راحت می تواند کمک به سالمندان و دیگر آسیب پذیر دسته از افراد از طریق coronavirus بحران دوره است.

Krylenkova گفت Covidarnost برنامه ای برای باز کردن یک خط تلفن به ارائه روانشناختی و مشاوره حقوقی از طریق بحران دوره است.

رسما به روسیه تا به حال ثبت نام 658 COVID-19 موارد و بدون تلفات به 25 مارس. با این حال بسیاری در کشور در حال شک و تردید از آمار و ارقام رسمی که به نظر می رسد خارج از خط با تجارب کشورهای دیگر در سراسر جهان است. 37 درصد افزایش در ثبت موارد پنومونی در ماه ژانویه بیشتر سوخت سوء ظن.

در زیر دو دهه از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین رئیس حکومت روسیه نوپای شوروی سابق جامعه مدنی آمده است تحت حمله شدید. برخی از سازمان های مستقل شده اند مجبور به ثبت نام به عنوان “عوامل خارجی” شده اند و قطع از بسیاری از کلید های داخلی و خارجی منابع مالی است. فعالان شده اند مورد آزار و اذیت حمله به زندان و جریمه در سراسر کشور است.

علاوه بر کرملین پسند کاذب-غیر دولتی — به اصطلاح دولتی و سازمان های غیردولتی و یا GONGOs — راه اندازی شده اند برای به حاشیه راندن اصل طرح های مردمی.

پروژه های شبیه Krylenkova در حال حاضر به صورت “رقابت” از همه با هم 2020 (Myvmeste2020) یک ظاهرا مشابه داوطلب سازمان ایجاد شده توسط همه و روسیه در جبهه (ONF) یک کرملین-ایجاد وسیله نقلیه است که با پشتیبانی از پوتین و اغلب به عنوان یک شریک به حاکم روسیه متحد ، همه با هم 2020 پروژه یک تلاش مشترک با دولت پسند غیر دولتی روسیه-زمین از امکانات سازمان که “ایجاد شد و در سال 2018 به ابتکار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور” و ریاست جمهوری کمک مالی صندوق.

فراخوانی برای اقدام

در یک Facebook پست در تاریخ 20 مارس Krylenkova استدلال کرد که مردم نباید تکیه بر انبوه برنامه ها با ارتش از داوطلبان تحت شرایط فعلی.

“همه ما باید کمک به یک دیگر,” او نوشت. “من در حال حاضر آغاز شده است. به من بپیوندید!”

Russian activist Aleksandra Krylenkova (file photo)


روسی فعال Aleksandra Krylenkova (عکس)

دیگران به سرعت در پاسخ به این چالش نیز هست. روسی پورتال اینترنتی Mail.ru اتحاد ایجاد شده قابل دانلود نمونه فرم برای افرادی که مایل به کمک به همسایگان خود را با مواد غذایی یا داروها. “بیایید با پیوستن به یکدیگر به کمک” اجرا می شود این شرکت تماس به عمل است.

یک محله در سن پترزبورگ منطقه Chyornaya Rechka اتحاد ایجاد یک پروژه مشابه ترغیب سالمندان به تماس با آنها را برای کمک به. “ما همسایگان خود در مورد مراقبت از شما!” این گروه را تشکیل می گوید.

“ما تیم فعال است که حدود 10 نفر و در مجموع وجود دارد حدود 30 شرکت کنندگان گفت:” سازمان پاول Chuprunov. “قبلا ما سازمان یافته زباله تمیز-یو پی اس و نظارت بر انتخابات و چیزهای شبیه به آن. ما آغاز شده ما [coronavirus] کمپین به تازگی و مردم پاسخ خوبی اگر چه من شخصا تنها به کمک دو زنان سالمند.”

“هر فعال شده است اختصاص داده مسکونی بلوک” او ادامه داد. “نکته اصلی در حال حاضر است که به سالمندان است که آنها این فرصت را به دریافت کمک. اگر آنها از آن استفاده کنید یا نه آن را به آنها است.”

همچنین در سنت پترزبورگ حقوقی-کمک NGO Agora در 19 مارس افتتاح یک خط تلفن به ارائه کمک های حقوقی در مسائل ناشی از COVID-19 بیماری همه گیر. در چند روز اول این پروژه بیش از 150 نفر به نام برای مشاوره. بسیاری از سوالات در مورد شرایط قرنطینه و مجازات برای نقض آنها و یا در مورد روش های برای گرفتن بازپرداخت برای لغو برنامه سفر.

علاوه بر تماس گیرنده خواسته اند در مورد بستری اجباری و آزادی-از-بیان مسائل و سوالات در مورد رفتار افسران پلیس.

“ما تا به حال درگیر” Agora سخنگوی وادیم Meshcheryakov گفت: RFE/RL “پس از همه گیر مؤثر است چنین تعداد زیادی از مردم…. ما تصمیم به شروع این پروژه به دلیل روسیه ندارد مراکز — دولتی یا خصوصی — برای ارائه کمک های حقوقی به شهروندان است.”

‘رها’ در قرنطینه

Agora وکیل استانیسلاو Seleznyov می گوید بسیاری از تماس گیرندگان افرادی هستند که در قرنطینه که احساس رها شده و بدون اطلاعات.

“به عنوان یک قاعده این مردم هستند که به طور داوطلبانه در گزارش خود و بررسی به بیمارستان” Seleznyov گفت. “در حال حاضر آنها در قرنطینه داده می شود و هیچ اطلاعات. یا آنها با توجه به اطلاعات ضد و نقیض. برخی از آنها به نمونه برای تست سه چهار تا 10 یا 15 روز پیش و هنوز هیچ نتیجه ای. آنها را منتشر نکرده اند و به آنها گفته شده اگر آزمون خود را برگشتم مثبت یا منفی است.”

Agora است که جمع آوری چنین اطلاعات و گزارش آن را به وزارت بهداشت.

یکی دیگر از مردمی طرح شده است یک دادخواست آنلاین خواستار یک مهلت قانونی برای پرداخت وام مسکن حداقل تا مارس 20. بیش از 160000 نفر را امضا کرده بود آن را به عنوان از آوریل 25.

“بیش از 3.5 میلیون نفر از بسیاری از لحاظ اقتصادی فعال شهروندان روسیه نمی تواند در خانه باقی می ماند زیرا آنها نیاز به ایجاد ماهانه پرداخت وام مسکن” درخواست استدلال می کند. “تعطیلات وام مسکن کاهش استرس و کمک به مردم خود را گسترش افق برنامه ریزی به طوری که آنها می توانند در خانه بمانند و از طریق اوج [عفونت] دوره است.”

یکی دیگر از پروژه Antijob.net است خود مجموعه ای از وظیفه حفاظت از کارگران در طول COVID-19 همه گیر با جمع آوری اطلاعات در مورد غیر قابل تحمل شرایط کاری و دفاع است که افراد مشغول به کار در “خود اشتغالی” و یا مشابه دیگر موافقت نامه های داده و کار قانونی قرارداد و حمایت آنها به دنبال دارد.

“وضعیت کنونی است و چیز عجیب و غریب” گفت: پروژه سازمان آندره Malygin. “افرادی که می خواهید به انجام آنچه آنها می توانند حاوی ویروس با ماندن در خانه نمی توانیم به خود منزوی و یا حتی به ماندن در خانه زمانی که آنها بیمار هستند و یا حتی برای به دست آوردن مناسب استراحت در تعطیلات آخر هفته است.”

در 20 مارس غول اینترنت Yandex سابقه مجموعه با اعلام این امر ارائه کمک های مالی به آن راننده و پیک که آلوده هستند و یا دستور به قرنطینه.

اتحاد پزشکان و عمل مستقل انجمن متخصصان پزشکی شده اند که اطلاع رسانی به مقامات در مورد عدم آماده سازی در بسیاری از بیمارستان ها از جمله بحرانی کمبود ماسک های پزشکی.

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson بر اساس گزارش از سن پترزبورگ با خبرنگاران Lyubov Chizhova و الکساندر Litoi از شمال میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net