عشق آباد — ترکمنستان منتشر کرده است یک پیش نویس لایحه اصلاحات قانون اساسی ارائه می دهد که ممکن است جانشینی نقشه راه برای رهبری در یکی از منزوی ترین کشورهای جهان است.

این لایحه را در متن امضا شده توسط رئيس جمهور مستبد قربانقلی Berdymukhammedov و انجام شده توسط رسانه دولتی در فوریه 24, رسمی, تبدیل واحد مجلسی از آسیای مرکزی کشور مجلس به دو اتاق نهاد و قرار دادن رئیس مجلس به عنوان دوم در خط برای ریاست جمهوری.

این حرکت در می آید گمانه زنی ها در مورد Berdymukhammedov را گفته بد سلامت و تلاش خود را به داماد خود 38 ساله پسر Serdar Berdymukhammedov به عنوان جانشین او.

جوان Berdymukhammedov در حال حاضر یک نماینده مجلس که گرفته شده بیشتر از یک نمایه عمومی در ماه های اخیر دامن زدن حدس و گمان است که یک مسیر است که پاک برای او به بیش از پدر او.

در سال گذشته Berdymukhammedov ناپدید شد از نمایش عمومی برای چند هفته منجر به شایعاتی که او فوت کرده و یا تضعیف شده بود به حالت اغما در طول درمان در بیمارستان.

تصمیم به ادغام گاز غنی کشور در یک اتاق پارلمان Mejlis با شورای مردم و به نوبه خود قوه مقننه به دو اتاق نهاد اعلام شد در ماه سپتامبر 2019.

پیش نویس لایحه همچنین نشان می دهد که رئیس جمهور می شود “حذف از دفتر جلوتر از برنامه اگر او قادر به انجام وظایف خود را با توجه به بیماری است.”

Berdymukhammedov, 62, که تاسیس فراگیر کیش شخصیت پس از تبدیل شدن به ترکمنستان رهبر در سال 2006 پس از مرگ مستبد رهبر Saparmurat niyazov را کرده است گفت: هدف از تغییر قانون اساسی بود برای “پیشبرد دموکراسی” از کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im