سریع نگاهی به

یک تئوری توطئه به دروغ ادعا می کند بیل گیتس توطئه برای استفاده از COVID-19 تست و آینده واکسن برای ردیابی افراد با میکروچیپ. بنیاد گیتس حمایت برای گسترش تست و بودجه تحقیقات واکسن اما نه از آن شامل کاشت میکروچیپ.


داستان کامل

بنیاد بیل و ملیندا گیتس بنیاد متعهد میلیون دلار برای تحقیقات درمان و واکسن برای COVID-19 به عنوان همه گیر همچنان به گسترش در سراسر جهان است.

کسانی که در تلاش هستند در حال حاضر سوخت رسانی یک تئوری توطئه است که به دروغ ادعا می کند بیل گیتس قصد دارد به استفاده احتمالی واکسن به “ردیابی افراد.”

که ادعا می کنند منتشر شده در تئوری توطئه گروه های آنلاین در طول چند هفته گذشته اما به تازگی فارغ التحصیل شده و به جریان اصلی بیشتر مخاطبان است.

در آوریل 6, زمرد رابینسون کاخ سفید خبرنگار محافظه کار سایت نیوز مکس توییتی در مورد گیتس با اشاره به یکی دیگر از افشا و خنثی تئوری توطئه و نتیجه گرفت “او اساسا کنترل بهداشت جهانی سیاست. برنامه چیست ؟ با استفاده از واکسن برای ردیابی افراد.”

دو روز بعد رادیو فردا, میزبان, Laura Ingraham خواسته آمریکا دادستان کل ویلیام Barr در مورد دروازه علاقه “آنچه برخی می گویند مکانیزم ردیابی.”

این ادعا به نظر می رسد که توسعه گیتس پس از شرکت در یک مارس 18 فروم در ق. وجود دارد وی در پاسخ به سوالی در مورد حفظ کسب و کار در طول بیماری همه گیر.

بیل گیتس, مارس 18: در نهایت ما باید برخی از گواهینامه های دیجیتال را نشان می دهد که بهبود یا آزمایش شده است به تازگی و یا هنگامی که ما یک واکسن است که آن را دریافت کرد.

روز بعد یک وب سایت به نام Biohackinfo.com ارسال شده در داستان با تیتر: “بیل گیتس را با استفاده از ریزتراشه ایمپلنت برای مبارزه با کروناویروس.” این اشتراک گذاشته شده بیش از 13000 بار در Facebook با توجه به داده ها از CrowdTangle و یک ویدیو یوتیوب و بر اساس داستان مشاهده شده است بیش از 1.8 میلیون بار.

داستان ذکر گیتس’ جواب در فروم و پس از آن اعلام کرد این گواهینامه های دیجیتال’ دروازه بود با اشاره به انسان هستند-کاشت ‘QUANTUM-DOT خالکوبی.'”

اما این درست نیست. این یک ترکیب کردن دو چیز نامربوطی.

برای اولین بار گواهینامه های دیجیتال استفاده می شود برای ارسال اطلاعات رمز شده بر روی اینترنت در مورد مشترک از امضای الکترونیکی استفاده می شود که به منظور بررسی هویت. آنها به طور رسمی تعریف شده با آنچه که در حال حاضر به نام های مخابراتی استاندارد بخش در سال 1988 و همواره مجازی فیزیکی نیست.

زمانی که دروازه های ذکر شده استفاده از آنها در فروم او با اشاره به گواهینامه های دیجیتال به عنوان بخشی از تلاش برای ایجاد یک پلت فرم های دیجیتال است که گسترش مبتنی بر خانه خود تجویز آزمایش برای COVID-19 بنیاد گیتس گفت: در یک ایمیل به FactCheck.org.

او با اشاره به تلاش یکسان به سطح شیب دار تا خانه تست در نقطه دیگر در این فروم و گفت: “این آزمایش در ایالات متحده است و نه سازمان یافته نشده است. در چند هفته آینده من امیدوارم که دولت برای رفع این کار را با داشتن یک وب سایت شما می توانید رفتن به پیدا کردن در مورد خانه تست و کیوسک… هر زمان که وجود دارد این است که یک تست مثبت آن باید دیده می شود به درک که در آن بیماری است و آیا ما نیاز به تقویت اجتماعی فاصله. کره جنوبی انجام یک کار بزرگ در این جمله دیجیتال تماس با ردیابی.”

کره جنوبی است که به اجرا در یک آزمایش های گسترده ای در سیستم ایجاد یک وب سایت است که نشان داد اطلاعات در مورد که در آن بیمارانی که آزمایش مثبت برای COVID-19 شده بود به منظور هشدار به دیگران در این منطقه است. اگر چه اطلاعات در سایت ناشناس است, شده است وجود دارد برخی از انتقاد که این تهاجم به حریم خصوصی.

هنوز هم که یک راه طولانی از “ریزتراشه ایمپلنت.”

بخش دوم از این ادعا — و یکی که به احتمال زیاد منجر به ریزتراشه ادعا — مرجع نامربوط به تحقیقاتی که با بودجه بنیاد گیتس و در ماه دسامبر منتشر شده. در تلاش برای رسیدگی به این مشکل از ضعیف رکورد نگه داشتن در “کم منابع تنظیمات” از جمله کشورهای در حال توسعه که تحقیقات پیشنهاد نگه داشتن یک رکورد از واکسیناسیون روی پوست بیمار. آن را مورد آزمایش قرار نامرئی رنگ است که می تواند به پنج سال و خوانده شود با یک ویژه سازگار با گوشی های هوشمند.

کوین McHugh, یک استاد مهندسی زیستی در دانشگاه رایس که مشغول به کار در این مطالعه گفت: ما از طریق ایمیل که جوهر نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک دستگاه ردیابی.

“این نشانه گذاری توسعه داده شد برای ارائه یک رکورد واکسیناسیون و هیچ توانایی برای پیگیری هر کسی در حرکات” McHugh گفت. “این فن آوری است که تنها قادر به ارائه بسیار محدود (به عنوان مثال غیر شخصی) داده ها به صورت محلی. این نشانه گذاری نیاز به خط مستقیم دید تصویربرداری از فاصله کمتر از 1 ، از راه دور و یا به طور مداوم ردیابی است که به سادگی امکان پذیر نمی باشد برای انواع دلایل فنی.”

بنیاد گیتس تایید به ما از طریق ایمیل که در این پژوهش نامربوط به هر گونه اقدامات مربوط به COVID-19 واکسن.

بنابراین این ادعا را می توان اضافه شده به پشته ساختگی تئوری های توطئه در مورد ریزتراشه ردیابی و بیل گیتس.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

رابینسون زمرد (@EmeraldRobinson). “بیشتر به شما مطالعه این ویروس بیشتر به شما در پیدا کردن همان نام و نام خانوادگی: بیل گیتس. او 2 بزرگترین حامی مالی شد. او ساختمان 7 واکسن labs. Fauci. Tedros. رویداد 201. ID2020. او اساسا کنترل بهداشت جهانی سیاست. برنامه چیست ؟ با استفاده از واکسن برای ردیابی افراد.” توییتر. 6 Apr سال 2020 است.

Ingraham زاویه. فاکس نیوز. “بر مذاکرات چین تاثیر جهانی در منحصر به فرد ‘Ingraham زاویه’ مصاحبه.” یوتیوب. 8 May سال 2020 است.

گیتس, بیل. “من بیل گیتس روسای بنیاد بیل و ملیندا گیتس. آما در مورد COVID-19.” ق. 18 Mar سال 2020 است.

Wattendorf دن. مدیر فناوری های نوآورانه راه حل های بنیاد بیل و ملیندا گیتس. “چه آن را به را خود اداره COVID-19 تست ممکن است.” Gatesfoundation.org. 18 Mar سال 2020 است.

McHugh, کوین, et al. “سازگار نزدیک به مادون قرمز نقطه کوانتومی تحویل به پوست توسط microneedle تکه رکورد واکسیناسیون.” علم پزشکی ترجمه. 18 Dec 2019.

McHugh, Kevin. مهندسی زیستی استاد دانشگاه رایس است. پاسخ به ایمیل FactCheck.org. 8 May سال 2020 است.

بیل و ملیندا گیتس نماینده. پاسخ به ایمیل FactCheck.org. 9 May سال 2020 است.

Fichera Angelo. “جدید کروناویروس نبود ‘پیش بینی’ در شبیه سازی.” FactCheck.org. 29 Jan 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de