چین دوباره کاهش می یابد به عضویت اسلحه-کنترل مذاکرات با آمریکا و روسیه

چین تصریح کرد امتناع خود را برای شرکت در سه راه خلع سلاح آمریکا و روسیه پیش از دور جدید اسلحه-کنترل مذاکرات بین واشنگتن و مسکو برنامه ریزی شده برای 22 ژوئن در وین.

ایالات متحده در حال ابراز امیدوار است که روسیه می تواند متقاعد کردن چین برای پیوستن به مذاکرات در مورد محدود کردن این سه کشور’ سلاح های هسته ای انبار.

چینی وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying گفت: در 10 ژوئن که پکن تا به حال تغییر موضع قبلی خود که آن را نمی خواهید برای پیوستن به مذاکرات.

“ما متوجه شده است که ایالات متحده بوده است کشیدن چین به این موضوع…هر زمان که آن مطرح شده است” با هدف منحرف از آن مسئولیت هوآ گفت.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال های اخیر از تعدادی از موافقت نامه های بین المللی مانند Intermediate-Range Nuclear Forces پیمان و توافق هسته ای ایران.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اما ابراز کلی علاقه به حفظ شروع جدید (کاهش سلاح های استراتژیک پیمان) که ملزم ایالات متحده و روسیه به نصف موجودی خود را از استراتژیک هسته ای-موشک. پیمان منقضی می شود در ماه فوریه 2021.

اما واشنگتن به دنبال گسترش این توافق به یک سه راه مقابله است که همچنین شامل چین که دارای زرادخانه هسته ای باقی مانده است به طور قابل توجهی کمتر از کسانی که از مسکو و واشنگتن است.

هوآ صحبت در پکن گفت: آمریکا ادعا می کند که آن را می خواستم به مذاکره با حسن نیت “احساس بسیار مضحک و حتی سورئال.”

چین رد از واشنگتن پیشنهادهای آمد پس از روسیه همچنین هشدار داد که ایالات متحده اصرار از جمله چین می تواند فرضا تلاش.

مسکو به نام ایالات متحده در ژوئن 9 را “مثبت” پیشنهاد پیش از نشست وین بین معاون وزیر امور خارجه آمریکا و نماینده مارشال Billingslea جدید شروع می شود.

پرداختن به شورای روابط خارجی توسط کنفرانس ویدئویی خود را درگیر گفت: “پاسخ من به سوال مستقیم در مورد اینکه آیا یا نه ما فکر می کنم از آن خواهد شد ممکن است به چین به جدول خواهد بود صاف و ساده وجود ندارد.”

“ما نیاز به شنیدن صدای بلند و به وضوح آنچه که این دولت می خواهد, چگونه آن معتقد است از آن امکان پذیر خواهد بود به انجام کاری مثبت و نه فقط برای از بین بردن یک سلاح-پیمان کنترل یا ترتیب پس از دیگری” خود را درگیر گفت.

او افزود که ایالات متحده و متحدان بریتانیا و فرانسه نیز هسته ای با قدرت بسیار کوچکتر زرادخانه باید پیوستن به مذاکرات.

ایالات متحده و روسیه در هر حال بیش از 6000 کلاهک هسته ای در سال 2019 در حالی که چین تا به حال 290 با توجه به واشنگتن مبتنی بر کنترل تسلیحات انجمن.

فرانسه تا به حال 300 و انگلیس برخوردار 200 با هند و پاکستان و اسرائیل و کره شمالی حفظ زرادخانه های کوچکتر با توجه به تحقیقات گروه.

با گزارش AFP و dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de