رهبر چچن قدیروف تکذیب توطئه برای کشتن گرجستان نگار

مسکو-حمایت رهبر روسیه در قفقاز شمالی منطقه چچن رمضان قدیروف است رد اتهام که او در پشت یک اتهام توطئه برای کشتن یک گرجی روزنامه نگار.

“به اعتقاد من اگر کسی اقدام در سفارشات من او را نداده و اگر یک ماموریت است به توان بی سر و صدا از هیچ کس…را یاد بگیرند که در مورد آن” قدیروف خود نوشت تلگرام کانال در اواخر ژوئن 16.

روز گذشته گرجستان خدمات امنیت دولتی (SUS) گفت: آن را به حال بازداشت یک شهروند روسی به عنوان V. B. اتهام استفاده از اسناد جعلی.

آن گفت: دستگیری آمد و به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به “آماده سازی قتل توسط قرارداد.”

نیکا Gvamaria مدیر ایستگاه تلویزیونی Mtavari Arkhi, شناسایی متهم به عنوان 38 ساله Vasambek Bokov بومی روسیه در قفقاز شمالی منطقه اینگوشتیا.

او ادعا کرد که Bokov فرستاده شد به قتل Giorgi Gabunia یک روزنامه نگار با Mtavari Arkhi در Kaydirov سفارشات.

داستان بر میگردد به جولای سال گذشته Gabunia وقاحت توهین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه زندگی می کنند در هوا را دلیل وخیم تر شدن روابط میان روسیه و گرجستان.

قدیروف عموم قول داد به “مجازات” Gabunia در آن زمان است.

در تلگرام ارسال در تاریخ 16 ژوئن رهبر چچن گفت که روزنامه نگار باید “برو به زانو در آمد و درخواست عفو و بخشش…در غیر این صورت او را تکرار می کنم باقی می ماند دشمن من.”

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov به نام اتهامات علیه قدیروف “مضحک است.

رئیس جمهور گرجستان سالومه Zurabishvili و نخست وزیر Giorgi Gakharia باید در واکنش به اتهام قتل طرح بدون اشاره انگشت در قدیروف.

Zurabishvili گفت: در تاریخ 16 ژوئن که گرجستان است “برخورد با مجرم و تحریک آمیز اقدام هدفمند علیه این کشور ثبات است.”

Gakharia گفت که تحقیقات هنوز در جریان است و افزود: “ما باید به اندازه کافی صبر و صبر و انواع ارزیابی پس از آن.”

گروه های حقوق بشر می گویند قدیروف که حکومت چچن از سال 2007 با استفاده از اقدامات سرکوبگرانه و ایجاد یک آب و هوا از مصونیت برای نیروهای امنیتی در این منطقه فرار.

در سال های اخیر چندین قدیروف منتقدان کشته شدند در خارج از روسیه و بسیاری بر این باورند که یا قدیروف خود و یا روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB) شد پشت آشکار ترور.

با گزارش بی بی سی AFP و مدنی.جنرال الکتریک

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de