کشورهای آسیای مرکزی با استفاده از استراتژی های مختلف برای مقابله با کروناویروس بحران

یک نگاه در نقشه جهانی ردیابی گسترش coronavirus فقط یک هفته پیش نشان داده اند یک فضای خالی زیادی در جنوب روسیه و شمال ایران و غرب چین به عنوان یک منطقه کاملا رایگان از ویروس.

که فضای خالی است که در قلمرو که در آن پنج آسیای مرکزی متحده-ازبکستان, ترکمنستان, تاجیکستان, قرقیزستان و قزاقستان — قرار دارد.

تا مارس 13, زمانی که مقامات در قزاقستان را تایید کرد اولین بار در کشور چهار مورد هیچ یک از کشورهای آسیای مرکزی گزارش هر گونه تایید موارد با وجود اینکه در آستان دو کشور با بدترین شیوع بیماری در جهان و چین و ایران است.

دو روز بعد قزاقستان گفت: وجود پنج مورد تأیید و ازبکستان گزارش اولین مورد است.

در مارس 18, قرقیزستان تایید آن سه موارد در همه مسافران یک پرواز پس از رسیدن از عربستان سعودی است.

کمی هماهنگی

شده است وجود دارد کمی اقدام هماهنگ در سطح جهانی در مبارزه با کروناویروس.

سازمان بهداشت جهانی است ردیابی این ویروس گزارش در گسترش آن و ارائه به دولت مشاوره در مورد چگونه به سرعت ویروس را انتقال اما تا کنون هر کشور در برخورد با این ویروس به عنوان فردی دولت ها را مشاهده کنید مناسب.

آسیای مرکزی متفاوت است هر چند که در منطقه آن را اغلب به نظر می رسید مانند هیچ دولت می خواست برای اولین بار به اقداماتی که ممکن است تصور coronavirus شد و در حال حاضر در قلمرو خود را.

بنابراین واکنش شده اند مبهوت هر چند به تدریج برخی از آنها اتخاذ همین تاکتیک.

به نوروز و تعطیلات در حال آمدن است با 21 مارس است. جشن قدمت آن به فرهنگ زرتشتی به مناسبت آغاز بهار و برای قرن ها شده است یکی از تعطیلات در آسیای مرکزی است.

Tajik President Emomali Rahmon meets with scientists on March 18.


تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان در دیدار با دانشمندان در مارس 18.

قرقیزستان اولین تماس خود را جشن. در مارس 9, دولت به طور خاص ممنوع از جشن های بزرگ برای تعطیلات در سراسر کشور و در 17 مارس ممنوع هر گونه تجمع بیش از 50 نفر است.

سه روز بعد قزاقستان اعلام کرد بان کی مون در همه جشن های, ورزشی, حوادث, جلسات و کنفرانس ها یک روز قبل از مقامات اعلام کرد که برای اولین بار تایید موارد coronavirus.

اخیرا در مارس 13, گازتا.uz سایت گزارش داد که ازبکستان در حال برنامه ریزی برای رفتن پیش با نوروز اما فقط دو روز بعد پس از Uzbek مقامات تایید اولین مورد از coronavirus در این کشور نخست وزیر Abdullo Aripov اعلام کرد همه تجمع جمعی از جمله “رویدادهای مهم در ارتباط با جشن Novrouz بودند لغو شد.”

تاجیکستان — که در آن از مارس 18 وجود دارد هیچ گزارشی از coronavirus عفونت — هنوز هم پیش رفتن با برنامه های خود را به مناسبت نوروز.

RFE/RL تاجیک خدمات محلی شناخته شده به عنوان Ozodi, گزارش های در تاریخ 13 مارس که میدان مرکزی در پایتخت دوشنبه تزئین شده بود و آماده برای جشن, حتی اگر برخی از مردم در کشور بودند در جشن حالات و یک رویداد بزرگ برنامه ریزی شده بود در شمال شهر خجند که در آن رئیس جمهور تاجیکستان قرار است برای حضور در جشن.

در ترکمنستان — که در آن مقامات عالی مشکل و حتی گفتن کلمه “کوروناویروس” را با صدای بلند — دولت است بهتر شناخته شده برای وادار کردن مردم به حضور در دولت-حمایت تجمعات و در این سال از این قاعده مستثنی است.

مردم در سراسر کشور دوباره به نام دور از شغل و خانه های خود را به تمرین برای این سال را نوروز جشن.

جست و خیز مسجد

به طور مشابه, پنج دولت گرفته اند روش های مختلف برای درمان آنها از مدارس و مساجد.

در تاجیکستان مدارس باز هستند اما در آغاز مارس برخی از ائمه در شهر دوشنبه گفت: وفادار به دور ماندن از مساجد و انجام نماز خود را در خانه. یکی امام گفت: این حرکت در حال ساخته شده “برای پیشگیری از گسترش coronavirus.”

در قزاقستان, مارس 13 اعلامیه از روحانی مدیره از مسلمانان چپ مساجد باز اما دستور داد آنها را به جست و خیز 30 دقیقه خطبه در آغاز نماز و یا قرآن عبادت خدمات و توصیه انجام مراسم وضو گرفتن در خانه و قبل از آمدن به مسجد پوشیدن ماسک هنگام رفتن به مسجد اجتناب از دست دادن و ترک به سرعت پس از نماز پایان است.

در مارس 15, قزاقستان اعلام وضعیت اضطراری پایدار تا 15 آوریل و روز بعد رئیس Qasymzhomart Toqaev گفت که به معنای دانش آموزان خواهد بود در تعطیلات طولانی و دانشجویان دانشگاه کار می کند آنلاین.

روحانی هیئت مدیره از مسلمانان به دنبال اعلام “در ارتباط با دولت اعلام حالت اضطراری و با خطر گسترش بیماری مساجد را به طور موقت به حالت تعلیق در نماز جمعه.”

در ازبکستان همه مدارس-از پیش دبستانی تا دانشگاه — بسته برای برخی از تعطیلات و در طول این زمان تلویزیون دولتی اجرا خواهد شد برنامه ریزی آموزشی.

در مارس 16, ازبکستان معنوی مدیره از مسلمانان به طور موقت لغو نماز جمعه در مساجد و توصیه می شود وفادار انجام نماز خود را در خانه.

قرقیزستان را به شورای امنیت ملاقات در 14 مارس و دستور داد تا در تمام مدارس و دانشگاه ها بسته به مدت سه هفته از شروع در مارس 16, اما کودکستان باز باقی خواهد ماند.

که همان بعد معنوی مدیره از مسلمانان قرقیزستان به دنبال قزاقستان مثال و دستور داد در نماز جمعه خدمات بود کوتاه و سالمندان و زنان و کودکان در خانه بمانند, اما در 17 مارس زمانی که اعلام تعطیلی قریب الوقوع قرقیزستان مرزهای معنوی هیئت مدیره دستور موقت لغو نماز جمعه در مساجد در این کشور گفت: مردم می گویند پنج نماز روزانه در صفحه اصلی.

در مقابل ترکمنستان است و نه لغو مدرسه در هر سطح.

مساجد باز باقی می ماند و ائمه منجر به ادامه نماز برای سلامتی رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov و خانواده اش.

بسته شدن مرز

همه پنج کشور لغو شده است و همه پروازها به مقصد و از کشورهای دیگر و کشیده شده تا لیست اتباع خارجی که یا به طور موقت اجازه ورود و یا باید تحت یک دوره قرنطینه پس از ورود.

ترکمنستان-که مانند تاجیکستان است رسما گزارش هر coronavirus موارد از مارس 18 — تا به حال هدایت می شوید تمام پروازهای ورود از خارج از کشور به لباب فرودگاه در بخش شرقی کشور که در آن مقامات تاسیس یک قرنطینه منطقه ای که در آن حداقل ده ها تن از مردم نگه داشته شود.

تاجیکستان گرفته است گیج کننده مسیر اول ممنوعیت پرواز به و از 35 کشور جهان در پایان ماه فوریه اما در مارس 3, کاهش می یابد که فقط پنج کشور — چین, ایران, افغانستان, ایتالیا و کره جنوبی.

در مارس 16, پرواز به ازبکستان و روسیه لغو شد در پاسخ به این کشورها لغو پرواز های از تاجیکستان.

ازبکستان و قزاقستان بسته مرزهای خود را بلافاصله پس از اولین موارد از coronavirus تایید شد.

قرقیزستان به دنبال در 17 مارس اعلام شد ممنوعیت اتباع خارجی از ورود به کشور هر چند از تاجیکستان در مرز با قرقیزستان هنوز باز بود از مارس 17.

قزاقستان مقامات اعلام کرد در مارس 17 که کشور را به دو بخش اصلی شهرستانها — آلماتی و سرمایه نورسلطان — خواهد بود که تحت قرنطینه شروع در 19 مارس ، پست های بازرسی ایجاد خواهد شد برای کنترل جنبش در داخل و اطراف این دو شهر و همانطور که از 18 مارس نیروهای نظامی از قزاقستان نظامی بیولوژیکی-واحد دفاع در حال حاضر شروع ضد عفونی کار می کنند.

A woman walks down a street in Almaty on March 18.


یک پیاده روی پایین خیابان در آلماتی در مارس 18.

دولت در قزاقستان قرقیزستان تاجیکستان و ازبکستان همچنان به اطمینان شهروندان خود را وجود دارد هیچ دلیلی برای وحشت و که همه کالاهای اساسی باقی خواهد ماند در عرضه کافی و با قیمت ثابت برای همه.

با وجود این اطمینان وجود داشته است گزارش ها از مردم در تاجیکستان و ازبکستان مسابقه به فروشگاه ها و بازار به انبار کردن کالا در, پیش بینی از آینده با کمبود و گزارش ها از افزایش شدید قیمت در همه پنج کشور است.

گزارش های مشابهی پدید آمده از پایتخت قرقیزستان بیشکک در مارس 17 بعد از اولین موارد از coronavirus اعلام شد در قرقیزستان.

در یک انکشاف مثبت رئیس جمهور قزاقستان و ازبکستان در مورد کوروناویروس مشکل با تلفن در مارس 18, یکی از معدود نشانه هایی از همکاری های منطقه ای در برخورد با این تهدید مشترک.

ترکمنستان شده است در یک بحران شدید اقتصادی برای بیش از چهار سال هرگز اعتراف عموم وجود دارد هر گونه مشکلات و دولت وجود دارد همچنان برای جلوگیری از هر گونه اشاره ای به ویروس و یا مشکلات با دارو و یا مواد غذایی که واقعیت زندگی ترکمن.

اما رئیس جمهور Berdymukhammedov آیا به تازگی توصیه به شهروندان با توسل به سنتی درمان سوزش the wild rue گیاه به دفع کردن بیماری است.

ترکمنستان احاطه شده است کشورهایی که موارد گزارش شده از coronavirus و همسایه جنوبی ایران همچنان یکی از نقاط داغ برای ویروس.

با این وجود ترکمن دولت بعید است برای تایید هر گونه موارد مگر می شود وضعیت بسیار وخیم بود.

RFE/RL در آسیای مرکزی خدمات — Azattyq, Azattyk, Ozodi, Azatlyk و Ozodlik — کمک به این گزارش. نظرات بیان شده در این پست وبلاگ لزوما کسانی که از RFE/RL

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>