کارتر نه تایید و در سال 2020 اولیه

سریع نگاهی به

محبوب پست وبلاگ به اشتراک گذاشته در Facebook به دروغ ادعا می کند که رئیس جمهور سابق جیمی کارتر دارای تایید بهداشت ، برنی سندرز برای رئیس جمهور. پست برداشته شد — تقریبا کلمه به کلمه از یک داستان قدیمی در مورد کارتر حمایت ساندرز’ 2016.


داستان کامل

سابق دموکرات جیمی کارتر رئیس جمهور نشده است تایید شده هر کسی در 2020 ریاست جمهوری اولیه اما داستان به اشتراک گذاشته شده توسط هزاران نفر در Facebook به دروغ ادعا می کند او است.

پست منتشر شده در مارس 7 توسط یک وبلاگ به نام “لیبرتی سوالات” است ساختگی که تیتر آمده است: “رئیس جمهور سابق جیمی کارتر تایید کرده است برنی ساندرز.”

متن پست وبلاگ است که در واقع برداشته عمدتا کلمه به کلمه از یک مه 2017 مقاله از سایت Talking Points Memo که گزارش کارتر دیرتر از وحی است که به او رای دادند ساندرز در سال 2016 مقدماتی حزب دموکرات در گرجستان است.

هر دو پست وبلاگ و نقاط صحبت کردن مقاله نقل قول کارتر گفت: “می توانید میشم ببینید که چرا من رای دادند برای او؟” — چیزی the 39th رئیس جمهور گفت: در واقع در مارس 2017 کارتر مرکز رویداد در کنار ساندرز اشاره به انتخابات 2016.

اما غلط پست وبلاگ در حال حاضر در گردش deceivingly فریم آن را به عنوان یک داستان در مورد یک تایید برای ساندرز’ 2020 نامزدی.

اصلی صحبت امتیاز داستان آمده است: “کارتر قبلا ماند بیشتر مادر در مورد انتخابات 2016 کاهش به تایید هر دو نامزد در اولیه و بی سر و صدا در حمایت هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری خواستار ‘محبوب’ در حمایت او.”

که در تغییر نادرست پست وبلاگ به عنوان خوانده شده: “کارتر قبلا ماند بیشتر مادر در مورد 2020 انتخابات است.”

پست وبلاگ به پایان می رسد با چهار تا جمله در مورد کارتر در دفتر ما در بر داشت که گرفته شد از یک مختصر کارتر مشخصات منتشر شده توسط دانشگاه ویرجینیا میلر مرکز.

این داستان دروغ به نظر می رسد در Facebook گروه حمایت از ساندرز و ظاهر در سرب تا مارس 10 دموکراتیک مسابقات در شش متحده است. اولیه انتخابات در گرجستان که در آن کارتر زندگی برگزار خواهد شد مارس 24 — کدام نیز علیه ساختگی داستان که اولین جمله را می گوید کارتر “slyly نشان داد که او رای دادند در مقدماتی حزب دموکرات دوشنبه.”

ما می تواند پیدا کردن هیچ سابقه ای از کارتر حمایت از هیچ کاندیدایی در اولیه و در عین حال — و معلوم نیست اگر او خواهد شد. او اعلام حمایت در سال 2016 اولیه و نمی علنا آشکار رای خود را برای ساندرز تا سال 2017.

در سپتامبر سال 2019 کارتر خواسته بود در مورد آنچه 2020 دموکراتیک نامزدها باید صحبت کردن در مورد. وی با تاکید بر تمایل خود را برای دیدن آنها را ترویج صلح جهانی و حقوق بشر است. او در آن زمان گفت که او تا به حال حل و فصل در یک ترجیح نامزد شده است.

“من قصد دارم برای رای دادن به یکی از آنها و من هنوز تصمیم گرفت که یک” او گفت:. “من رای دادند برنی ساندرز آخرین بار … اما من قصد دارم به نگه داشتن ذهن باز. یکی از عوامل عمده ای است که من خواهد شد که در ذهن من است که می تواند ضرب و شتم مغلوب ساختن پیشی جستن. چون من فکر می کنم این امر می تواند یک فاجعه برای چهار سال بیشتر از مغلوب ساختن پیشی جستن.”

یک USA TODAY/Suffolk نظرسنجی در سال 2019 خواسته به احتمال زیاد رای دهندگان دموکرات در مورد اثر گذشته ریاست جمهوری نامزد’ تاییدیه برای سال 2020; 11 درصد از افراد مورد بررسی گفت: تایید توسط کارتر خواهد نفوذ خود را رای.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“2020 دولت در انتخابات و رای دهندگان ثبت نام تقویم.” گرجستان و وزیر امور خارجه. دیده 10 Mar سال 2020 است.

“گفتگو با کارتر (Sept. 17, 2019).” مرکز کارتر. یوتیوب. 23 Sep 2019.

صفحه سوزان, et. al. “چقدر نوسان فراموش گذشته دموکراتیک نامزد داشته باشد ؟ مگر اینکه شما در حال باراک اوباما،” ایالات متحده آمریکا امروز. 1 Nov 2019.

Salaky کریستین. “جیمی کارتر نشان می دهد که او رای دادند برنی ساندرز در دموکراتیک اولیه است.” Talking Points Memo. 9 مارس 2017.

قوی, Robert A. “جیمی کارتر: زندگی کوتاه است.” میلر مرکز دانشگاه ویرجینیا است. دیده 10 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>