ساختمان ثروت در بدبختی: طرح های هرمی هنوز زهر در مناطق داخلی کشور

VELIKY USTYUG روسیه — پوستر در خارج از Veliky Ustyug فرهنگی-مرکز سرگرمی و تبلیغ یک کنسرت در فوریه 23 به علامت مدافع از پدری بعد و یک هفته بعد یک عملکرد چایکوفسکی opera یوجین Onegin.

اما در چند روز برگزاری میزبان کاملا متفاوت از یک منظره. عظیم سالن تبدیل شده است به یک موقت دادگاه با قاضی نیمکت و میز برای دادستان و دفاع صف آرایی در مقابل آن. ردیف صندلی اپن فانینگ بیرون به سمت عقب سالن را پر کنید تا با بسیاری از 382 افرادی که می گویند آنها قربانی توسط یک شرکت به نام MSO سرمایه گذاری که دادستان ادعا شد یک هرم مالی طرح.

طرح های هرمی یا طرح Ponzi — که در آن جذب سرمایه گذاران با وعده های عجیب و غریب می گرداند که پس از آن پرداخت می شود از وجوه گرفته شده از سرمایه گذاران اضافی — مشخصه از این به اصطلاح “وحشی 1990s” پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و معرفی اقتصادی شوک درمانی است.

بدنام ترین پرونده درگیر ملی شرکت MMM سرگئی Mavrodiکه در آن حداقل 5 میلیون نفر از مردم از دست داد در مجموع به 10 میلیارد دلار قبل از طرح سقوط در سال 1994. اما وجود دارد بسیاری از دیگر شرکت هایی با نامهایی مانند تبت Chara, Khoper-سرمایه گذاری Selenga و Germes.

چنین تقلب بودند ناگوار جنبه ای از زندگی روسی که ولادیمیر پوتین قول داد برای پایان دادن به زمانی که او به قدرت در سال 1999 و متعهد به تحمیل یک دیکتاتوری “قانون” در هرج و مرج کشور است.

اما به نظر می رسد طرح های هرمی هرگز دور رفت-و تعداد آنها ممکن است در حال افزایش است. در 2019 در بانک مرکزی روسیه از شناسایی بیش از 200 مشکوک سازمان است که به نظر می رسد طرح های هرمی از 168 سال گذشته با توجه به اخبار مالی سایت Dolg.rf.

در اوایل این ماه دادستان در شمال منطقه قفقاز شمالی اوستیای اعلام کرد اتهام تقلب علیه یک شرکت در مرکز استان به نام Sberkassa Alanii که متهم به سرقت 288 میلیون روبل (4.6 میلیون دلار) می رود از سرمایه گذاران.

در Omsk تاجر دمیتری دانیلوف در حال حاضر در دادگاه, متهم به فریب دادن بیش از 100 نفر از مجموع 20 میلیون روبل ($317,000) در آشکار طرح هرمی است.

‘یک مرد مناسب و معقول’

برای چندین دهه در حال حاضر پوشیده از برف Veliky Ustyug شهرستان از برخی از 30000 نفر حدود 1000 کیلومتری شمال شرق مسکو در وولوگدا استان در تلاش است تا نام تجاری خود را به عنوان جشن خانه Ded Moroz یا پدربزرگ فراست خوش مشرب روسی معادل بابا نوئل. اما از آنجا که MSO گروه سرمایه گذاری پروژه سقوط در مارس 2018 خلق و خوی در این شهرستان شده است قطعا غم انگیز.

“من در این وضعیت” می شود سرمایه گذار پاول Sverkunov گفت: RFE/RL. “چه می توانم بگویم – آنها فریب خورده به من. واقعا وجود دارد هیچ چیز بیشتر به آن اضافه کنید.”

Pavel Sverkunov (file photo)


پاول Sverkunov (عکس)

Sverkunov داستان معمولی است از مقتولین در این مورد. او جذب شده توسط MSO سرمایه گذاری گروه تبلیغات که پوشانده شهر پس از بنیانگذار شرکت در سال 2015. در حالی که حالت عادی بانک ها در ارائه 3 یا 4 درصد سود سالانه این تبلیغات ادعا MSO گروه سرمایه گذاری ارائه شده 8 درصد در هر ماه — فوق العاده نرخ سالانه 96 درصد است.

برای نزدیک به دو سال Sverkunov برگزار شد خاموش “سرمایه گذاری” با شرکت نظارت بر شهرت خود را. Veliky Ustyug کوچک است و او می دانست که چند نفر که به او اطمینان داد که MSO سرمایه گذاری گروه صاحب اولگ مارکوف قابل اعتماد بود.

“آنها به من گفت که او شایسته مرد” Sverkunov به یاد می آورد. “آنها می دانستند که او و خانواده اش. آنها گفتند: او نمی خواهد کسی تقلب. بنابراین من تصمیم به سرمایه گذاری.”

Sverkunov برداشت دقیقا اشتباه لحظه به پرش.

“من سرمایه گذاری در سال 2018” او گفت:. “قبل از این که آنها پرداخت می شود مانند آنها وعده داده است.” او سرمایه گذاری “در مورد” 150,000 روبل ($2,400) در وعده بازگشت بیش از 200 ، 000 ($از 3200).

Defrauded investors hold up a sign in Veliky Ustyug, saying Oleg markov, return our money!


Defrauded سرمایه گذاران نگه دارید تا نشانه ای در Veliky Ustyug گفت: اولگ مارکوف بازگشت پول ما!

او هرگز چیزی دریافت و در حال حاضر با حضور تقریبا تمام 30 جلسه مارکوف را محاکمه تقلب. او می گوید او هنوز هم امیدوار است برای به دست آوردن حداقل برخی از پول خود را به عقب.

در همه مارکوف و شرکت خود را از متهم swindling 200 میلیون روبل ($3.2 میلیون دلار) از 382 ساکنان Veliky Ustyug و شهرهای مجاور از جمله کوتلاس, وولوگدا و سنت پترزبورگ.

Veliky Ustyug ساکن سرگئی Lobantsev گفت: واقعیت این است که مارکوف محلی بود نقش عمده ای در تصمیم خود برای سرمایه گذاری با شرکت.

“من می دانستم که او” Lobantsev گفت. “من می دانستم که او بود که او گفت:. او نمی آمد از دور محل. من در مورد او و خانواده اش در اینترنت. خود مجوز کسب و کار شد اینجا ثبت نام. من با خودم فکر کردم ” خوب اجازه دهید آن را امتحان کنید.'”

Lobantsev کردم در اوایل و دریافت چندین پرداخت همه از آن او مجددا با شرکت. او کاهش یافته است به می گویند که چگونه مقدار پول را از دست داد.

“بسیار فریبنده’

سرمایه گذار دیگری که خواسته می شود که تنها به یولیا گفت: RFE/RL که او یکی از MSO سرمایه گذاری گروه بزرگترین قربانیان از دست دادن بیش از 500000 روبل ($8,000). او به وضوح به یاد او چگونه تصمیم به سرمایه گذاری.

“هر روز در راه به کار من تو را دیدم خود را تبلیغات” یولیا گفت. “در اتوبوس ها و در تلویزیون و در روزنامه ها و در هر پستی. این بود که بسیار فریبنده است. و من می دانستم که اولگ شخصا. در آن زمان من فکر کردم من می تواند به او اعتماد که او قابل اعتماد است…. من می دانستم که برخی از زنانی که مشغول به کار در دفتر خود. که در آن است. بقیه حرص و طمع است.”

“خوش آمدید به کلوپ افراد موفق” بود و این شعار در صفحه اصلی در حال حاضر توقیف MSO سرمایه گذاری گروه وب سایت.

“ما یک تیم مستقل از معامله گران که در عمل [روسی بورس] فارکس و ثانویه و صندوق بین المللی بازار در سطح حرفه ای” شرکت توضیحات زد. “از دیدگاه قابلیت اطمینان و پایبندی به قوانین فدراسیون روسیه و جذابیت سرمایه گذاری از نظر ما بسیاری از مزایای بیش از رقبای ما.”

Oleg Markov (file photo)


اولگ مارکوف (عکس)

بنیانگذار مارکوف متولد شد و در Veliky Ustyug در سال 1987. بسیاری از مقتولین به یاد داشته باشید او را از مدرسه. هیچ کس کاملا می داند که آیا او تا به حال هیچ گونه آموزش و یا تجربه در کسب و کار و یا سرمایه گذاری.

MSO سرمایه گذاری گروه باز در سال 2015 با یک کمپین تبلیغاتی تهاجمی است که به طول انجامید شرکت کل سه سال است. Veliky Ustyug سرعت ثابت بیش از حد کوچک برای این شرکت که از افتتاح دو دفتر در کوتلاس شهر 60,000 در آرخانگلسک استان در سال 2016.

این شرکت نگهداری می شود خود را در محل موردتوجه وتماشای عموم با, مسابقات, جالب, و دیگر تبلیغات. از آن حمایت محلی, رویدادهای ورزشی که برای آن تقدیر توسط مقامات شهرداری در کوتلاس. مارکف به طور منظم ارسال شده در رسانه های اجتماعی و به مشاوره سرمایه گذاری خود را در حال حاضر-لغو کانال یوتیوب.

MSO سرمایه گذاری گروه در حال حاضر برنامه ریزی گسترش بیشتر به وولوگدا و مورمانسک زمانی که پلیس برای اولین بار ضربه زدن در اوایل سال 2018 است. این شرکت اعلام کرد این امر می تواند بسته از آوریل 3 تا 15 آوریل به دلیل یک “ممیزی.” حساب خود را یخ زده بود و مارکوف خود را ترک شهرستان.

او نیست با این حال و پلیس او را دستگیر کردند حدود 600 کیلومتر در چرپووتس در آوریل 21. از آن پس او برگزار شده است تحت بازداشت خانگی بدون دسترسی به اینترنت است. محاکمه او در ماه سپتامبر افتتاح شد 2019.

“آنها را از آنچه سزاوار’

برای نزدیک به یک سال پس از این شرکت تعطیل شد و آن تبلیغات ادامه داد: به زینت خیابان های شهرستان. آنها پاک و دور تا پس از قربانیان درخواست مقامات محلی است.

مارکوف را قربانیان می گویند که آنها بدست نمی بسیاری از همدردی از دیگر اهالی شهر که اغلب بیان برخی از نسخه های “آنها آنچه را که آنها سزاوار.”

“مردم می خواستند پول آسان” نیکولای anshul jain سابق وولوگدا استان نماینده مجلس از Veliky Ustyug گفت: RFE/RL. “این یک داستان قدیمی به عنوان جهان. ما تا به حال MMM و مردم هنوز هم آموخته اند.”

The town of Veliky Ustyug


شهر Veliky Ustyug

برای Veliky Ustyug این فصل بعد از آن سن-داستان قدیمی در حال حاضر ممکن است شروع. در 5 دسامبر 2019 اجرای قانون دستگیر دنیس Molevبنیانگذار محلی املاک-آژانس املاک و Uyutny دم (گرم و نرم خانه).

او متهم است که با استفاده از املاک و مستغلات کسب و کار به عنوان یک پوشش برای یک طرح هرمی است که دادستان ها می گویند defrauded مشتریان از حدود 25 میلیون روبل ($400,000).

و در جای دیگر وجود دارد نشانه ای از هرم-طرح تقلب در تولید ثانویه تقلب در بازار است.

در شمال قفقاز منطقه کاباردینو-Balkaria در اوایل این ماه پلیس بازداشت یک مرد که متهم به فریب دادن یک زن از 1.4 میلیون روبل ($22,200) توسط نما به عنوان یک وکیل و امیدوار کننده برای کمک به او را جبران پولی که او از دست رفته در 1990s MMM رسوایی.

در پنزا یک زن از دست داد بنا به گزارش 87,000 روبل ($1,400) به یک تلفن کلاهبردار که همچنین قول داده است برای کمک به او بهبود می یابند پول از دست رفته در یک زودتر هرم-طرح تقلب.

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson بر اساس گزارش خبرنگار کیریل Kruglikov از شمال میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت