شکسته و یا دستیابی به موفقیت? تعجب جنگ کوزوو-اتهام جرم قرار داده اند بالکان مذاکرات در برزخ

یک جنایت جنگی کیفرخواست از دادگاه لاهه علیه کوزوو جمهور هاشم Thaci و چند تن دیگر باعث اطلس تکان هنگامی که اعلام شد در ژوئن 24.

دادستان از یک بین المللی کار (SPO) برای بررسی جنایات قبر در سراسر کوزوو جنگ برای استقلال در 1998-99 متهم Thaci و دیگر چهره های برجسته از نقش “نزدیک به 100 قتل” اجرا ناپدید شدن و شکنجه.

آنها به استناد “صدها نفر از قربانیان شناخته شده در کوزوو, Albanian, صرب, رم و دیگر اقوام” است که شامل “مخالفان سیاسی.”

فراتر از تسطیح قبر اتهامات عنوان شده علیه یک رئیس دولتی است که کشش و برگشت به تلخ و خونین درگیری که منجر به استقلال کوزوو — هنوز هم یک تفرقه موضوع برای برخی از کشورهای اروپایی — اتهامات درست سه روز قبل از عمده اجلاس سران در واشنگتن است که مقامات ایالات متحده امیدوار می تواند جزئی دستیابی به موفقیت در یک دهه ناسازگاری در بالکان.

Thaci یک رهبر ارتش آزادی بخش کوزوو (UCK) در کشور خود را در جنگ از استقلال از صربستان در 1998-99 کرده و اعلام بی گناهی خود را.

دادستان اضافه شده که کیفرخواست بود “تنها یک اتهام” اما پس از تحقیقات طولانی و “بازتاب SPO تعیین که در آن می تواند ثابت کند همه این اتهامات را فراتر از شک معقول.”

یک قاضی از مربوط به کوزوو متخصص Chambers (فولاد خوزستان) در حال بررسی کیفرخواست به تصمیم بگیرد که آیا به “تکرار اتهامات عنوان شده علیه.”

Thaci به سرعت لغو طرح خود را برای سفر به ایالات متحده برای ماه ژوئن 27 جلسه با رئیس جمهور صربستان Aleksandar Vucic و رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن فرستاده ویژه صربی-کوزوو مذاکرات صلح ریچارد Grenell.

پس از نشانه های اولیه که کوزوو نخست وزیر Avdullah هوتی که هنوز هم حضور هوتی گفت: او گفت: Grenell او در بازگشت به کشور خود “برای مقابله با این وضعیت است.”

بنابراین مذاکرات-به طور گسترده ای در صورتحساب یا لیست به عنوان یک استراتژی آمریکا برای پرش شروع به حالت تعلیق مذاکرات برای عادی سازی روابط بین کوزوو و صربستان یک حریف سرسخت از استقلال کوزوو — بخار شده اند در حال حاضر هر چند Grenell است گفت: آنها خواهد بود دوباره.

اما معلوم نیست چه دراز مدت عواقب خواهد بود برای کوزوو Kosovars و حامیان بین المللی از یک معامله برای از بین بردن آزار دهنده منبع بی ثباتی در قلب اروپا.

زمان بندی همه چیز است

سابق کوزوو مجلس سخنران کادری Veseli دیگر ex-UCK جنگنده که منجر حزب دموکرات کوزوو و همچنین متهم در کیفرخواست را رد کرد و این اتهام و متهم دادستان از بازی سیاست است.

“با توجه به زمان و شرایط — چند روز قبل از این نشست در کاخ سفید — آن را واقعا افزایش سوء ظن است که این [no] تصادف” Veseli خبرنگاران گفت: در اواخر ژوئن 24. “هیچ دادستان باید همیشه اجازه می دهد تا تصمیمات خود را به هدایت انگیزه های سیاسی.”

Former Kosovo parliament speaker Kadri Veseli (file photo)


سابق کوزوو مجلس کادری Veseli (عکس)

“من فکر می کنم هر کس هر کس را شگفت زده کرد” جیمز Ker-لیندسی یک استاد مدعو با تمرکز بر جنوب شرقی اروپا در مدرسه اقتصاد لندن و علوم سیاسی گفت: RFE/RL پس از اعلام.

آن را تقریبا جهانی تمایلات و به نظر می رسد منعکس کننده این واقعیت است که حتی چاشنی بالکان مراقب بودند که ناگهان گرفتار.

“شما می دانید ما در حال برخورد با بالکان و حتی کسانی از ما که به فکر ما بالاتر از توطئه پردازی و که ما باید ایمنی آن را به طور طبیعی پرسیدن چه جهنم را در اینجا اتفاق افتاده است چرا این اتفاق می افتد در حال حاضر پس از سالها انتظار” Ker-لیندسی گفت.

او با اشاره به چند خط استدلال که او می خواهم دیده می شود در اوایل حدس و گمان در مورد اطلاعیه و زمان بندی آن:

  1. که اروپایی ها بودند در پشت آن به این دلیل که آنها ناراضی در آمریکا “سرقت خود تندر” در روند عادی و اعتراض به این ماده از معامله است که واشنگتن احتمالا امید ظهور کرد و از آن تلاشهای میانجیگرانه;
  2. که آمریکایی ها در پشت آن چرا که آنها می خواستند به افزایش اهرم خود برای تشویق Thaci به ارتکاب به یک معامله با Vucic که فقط موفق به کسب یک لغزش پیروزی در انتخابات در صربستان; و
  3. که برخی از افراد در داخل SPO در لاهه ترس است که یک معامله زده این هفته در واشنگتن ممکن است شامل برخی از عناصر عفو جنایات جنگی.

“بنابراین شاید یک حس است که” ما نیاز به قرار دادن این خارج وجود دارد وجود دارد به طوری که در مورد اتفاق می افتد که نمی توان آن را whitewashed بعد از این همه سال آماده سازی با دقت” Ker-لیندسی گفت.

ویژه دادستان گفت: در بیانیه ای که آن را “تلقی لازم” به صدور کیفرخواست “به دلیل تلاش های مکرر” توسط Thaci و Veseli به مانع و تضعیف فولاد خوزستان ،

اما Marika Djolai سر از جنگ و امنیت خوشه ای در مرکز اروپا برای اقلیت مسائل گفت: RFE/RL که کیفرخواست “می تواند صادر شده است در هر نقطه بین آوریل و در حال حاضر که من فکر می کنم اجازه می دهد تا یک فضای مفروضات که زمان به دقت انتخاب شده در رابطه با جلسه آینده [در واشنگتن].”

یک ضربه به ایالات متحده حرکت در یک معامله

طرف آمریکایی همچنین به نظر می رسد به گرفتار کردن گارد با اعلام حداقل publicly.

Grenell در حال صرف ماه ramping تا فشار در بلگراد و به ویژه در پریشتینا برای یک معامله است که بسیاری از ناظران فکر می تواند در خدمت به عنوان یک سیاست خارجی موفقیت برای مغلوب ساختن پیشی جستن جلوتر از پیشنهاد خود را برای انتخاب مجدد در ماه نوامبر.

U.S. presidential envoy for Kosovo-Serbia dialogue Richard Grenell (file photo)


جمهوری ایالات متحده امریکا کوزوو با صربستان گفت و گو ریچارد Grenell (عکس)

Grenell به دنبال تغییر حسی مملو از بحث های سیاسی دور از گسترده تر — و بیشتر احساسی متهم — مسائل مربوط به ملیت و قومیت در حمایت از باریک اقتصادی تمرکز.

“[ما] فکر می کنم اگر شما می توانید ایجاد شغل در منطقه, اگر شما می تواند سرمایه داری و نیروی احزاب برای به دست آوردن همراه از لحاظ اقتصادی و تجاری و سپس مسائل سیاسی خواهد بود مرحله دوم” Grenell گفت: در هفته گذشته. او افزود که او امیدوار است برای یک “کمی مینی شنژن منطقه” یک مرجع برای اولین بار از چین و نیم دوجین مناطق ویژه اقتصادی ایجاد شده در سال 1980.

“مسائل سیاسی به وضوح مسئولیت اروپاییان” Grenell گفت: با اشاره به آمار-و-miss روند به تشویق “نرمال” صربستان و کوزوو روابط است که مقامات اتحادیه اروپا را برپا برای یک دهه.


در اواخر ژوئن 24, پس از سخن کیفرخواست Grenell توییتی که او “[جهات Thaci را] تصمیم به حضور در این بحث تا زمانی که مسائل حقوقی از این اتهامات در حال حل و فصل” و پیشنهاد در جلسه ای در واشنگتن را با Vucic و هوتی.

در حال کیفرخواست و خرید اینترنتی مرگ ضربه کنونی آمریکا تلاش ،

فلوریان بیبر مدیر مرکز جنوب شرق اروپا مطالعات در دانشگاه گراتس گفت: به تعویق افتادن مضر بود اما “نه قطعی [مرگ ضربه].”

او اشاره کرد که “بسیار نامتقارن ارتباط” است که وجود دارد بین بلگراد و پریشتینا اگر واشنگتن مذاکرات اقدام تنها با هوتی و یا یکی دیگر از کوزوو –به جای رئیس دولت — برای دیدار با Vucic.

“ما نمی دانیم که چه Thaci موقعیت خواهد بود,” جاستین بیبر گفت. “آیا او را مجبور به استعفا ؟ اگر چنین است, چه کسی به جای او ؟ چون کل فرآیند در کوزوو طرف شده است بسیار رانده شده توسط Thaci و بسیار محدود پشتوانه فراتر از او بود.”

واشنگتن به نظر نمی رسد آماده به رها کردن سرعت.

است Thaci انجام می شود ؟

یک مجمع پارلمانی شورای اروپا (PACE) گزارش کمیته در سال 2011 متهم Thaci عنوان یک جنایتکار بدنام شبکه ساخته شده از پیشرو سابق UCK مبارزان مسئول مجبور ارگان کمک های مالی غیر قانونی, قاچاق, racketeering و دیگر جرائم جدی. Veseli شد گفت: به عنوان یک عضو از همان گروه است.

Thaci و Veseli همواره هرگونه تخلف است.

اما سازمان دیده بان حقوق بشر (HRW) گفت: آخرین اتهام “[پیشرفت] عدالت برای جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در طول و پس از 1998-99 کوزوو جنگ است.”

“این کیفرخواست یک گام مثبت برای عدالت به این جرائم را آویزان بیش از کوزوو برای دو دهه” گروه EU مدیر لت Leicht گفت. “پس از سالها خواستار عدالت قربانیان از تمام گروه های قومی در نهایت ممکن است دریافت به روز خود را در دادگاه.”

و Thaci در حال حاضر اعلام کرد — برای بسیاری از مردم تعجب — که او قصد ندارد به دنبال انتخاب مجدد در سال بعد هنگامی که او پنج سال منقضی می شود.

قاضی دین Pineles بین المللی قضاوت در کوزوو با EULEX از سال 2011 تا 2013, تعجب بیش از یک سال پیش در مورد امکان overreliance در Thaci در یک قطعه آمریکایی معضل: اگر کوزوو را Thaci است تحت تعقیب?

Hashim Thaci with U.S. President Donald Trump (center) and his wife Melania Trump in New York in 2019.


هاشم Thaci با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن (مرکز) و همسرش Melania Trump در نیویورک در سال 2019.

در عرض چند هفته از یک Thaci سفر به ایالات متحده در ماه نوامبر 2018, Pineles گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بود فشار کوزوو و صربستان برای رسیدن به یک توافق تاریخی.

“[An] کیفرخواست خواهد بود خجالت برای آمریکا است که قرار داد آن اعتماد رئیس جمهور Thaci و مسح او را به عنوان بهترین فرد برای تسهیل توافق صلح با صربستان” Pineles هشدار داد.

Djolai گفت: کیفرخواست به نظر می رسد ترسناک شبیه به یک تماس در سال گذشته برای کوزوو نخست وزیر Ramush Haradinja به شهادت در لاهه — یک عمل است که Djolai گفت: “به طور موثر حذف” او فعال کوزوو سیاست است.

قاضی برای Thaci کیفرخواست گفته شده است که شش ماه برای تصمیم گیری که آیا شواهد پشتیبانی از لاهه محاکمه رئیس جمهور کوزوو احتمالا قرار دادن او را در برزخ حقوقی برای چند ماه.

چگونه Kosovars آن را ببینید ؟

نظر سنجی غیر رسمی در خیابان های پایتخت پریشتینا پس از کیفرخواست اعلام شد در ژوئن 24 پیشنهاد کرد که Kosovars هنوز تقسیم بر این موضوع از دادگاه.

“بی عدالتی بزرگ گفت:” نایک Hiseni. “UCK سربازان نمی ارتکاب جرم. بی عدالتی بزرگ است.”

“من نمی دفاع یا رئیس جمهور یا رئیس PDK گفت:” آلبرت شهلا “اما این یک بی عدالتی بزرگ به کوزوو است.”

“من خواندن اخبار در مطبوعات. خبر بد. چه می توانیم بکنیم ؟ ” گفت: Hysen Azemi.

Thaci و سایر سابق چریکی مبارزان به رهبری کوزوو برای تقریبا کل آن مستقل وجود دارد.

خود حزب دموکرات کوزوو (PDK) – که پدید آمده از غیرنظامی UCK — منجر شده بود هر ائتلاف حاکم پس از استقلال در سال 2008.

در اکتبر 2019 رای دهندگان سرزنش PDK برای فساد و قوم و خویش و به انتخابات به یک تازه بدوران رسیده قومی آلبانیایی ملی Albin Kurti و خود مختاری ،

اما مانع تا حدودی با Thaci را مانور سیاسی و تا حدودی توسط خود محاسبات غلط-و برخی می گویند یک اشاره از واشنگتن — Kurti دولت کاهش یافت و در ماه مارس و جایگزین شد توسط یک دولت پشتیبانی شده توسط سابق UCK مبارزان.

آن را ترش شکست برای Kurti و کثرت رای دهندگان که رای دادند برای او به دنبال تغییر است.

اما کیفرخواست می تواند سریع برخی از همان کسانی که Kosovars به تجمع در اطراف Thaci و دیگران آنها را به عنوان قربانیان نابجا دادستانی غیرت توسط فولاد خوزستان و SPO در لاهه.

Thaci علنا اذعان سیاسی بهره مندی از دادگاه وجود برای کشور خود اما است را رد کرد و آن را به عنوان ناعادلانه است که هیچ شبیه دادگاه های تخصصی هنوز هم وجود دارد در صربستان به تلاش مشکوک جنایتکاران جنگی وجود دارد.

بسیاری از Kosovars به توافق برسند.

“یک زن و شوهر از سال پیش خیلی بیشتر وجود دارد اجماع در مخالفت با این دادگاه ها و…به [تعقیب تعقیب] جنایات” گفت: Ker-لیندسی. “بسیاری از مردم در کوزوو گفت: ” این یک تلاش برای تضعیف احتمالی استقلال'” با قرار دادن رهبران کوزوو در دادگاه و تلاش برای ایجاد جنگ استقلال “به نحوی غیر قانونی و یا غیرقانونی است.”

می تواند اتحادیه اروپا Reassert خود را ؟

برخی بر این باورند که اروپا نیروهای سیاسی پشت زمان SPO اعلام اینکه هیچ مدرکی وجود ندارد که به که. اما اگر آن را معلوم نیست چه آنها ممکن است با باز شدن است.

Edward P. جوزف معاون سابق سازمان امنیت و همکاری ماموریت در کوزوو ابراز تردید آمریکا روند در مجله سیاست خارجی جدلی در ژوئن 24, اما سریع برای اضافه کردن که بروکسل است که به سختی در هر موقعیت به دست گرفتن ابتکار عمل را به واسطه یک صربستان و کوزوو معامله است.

“[این] انتظار آن است که اتحادیه اروپا خواهد شد و بعد از آن را با سرب در حل و فصل برجسته مسائل سیاسی مخالف عقل سلیم” جوزف استدلال پس از شنیدن از اتهامات عنوان شده علیه. “در هیچ کجای اروپا بیشتر متلاشی سیاسی از در کوزوو.”

European foreign policy chief Josep Borrell (right) with EU Special Representative for Serbia-Kosovo Dialogue Miroslav Lajcak. (file photo)


اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell (راست) با نماینده خاص اتحادیه اروپا برای صربستان و کوزوو گفت و گو میروسلاو Lajcak. (عکس)

پس از همه, او گفت: اتحادیه اروپا و نماینده عالی سیاست خارجی اسپانیایی Josep Borrell و آن فرستاده ویژه در صربستان و کوزوو اسلواکیایی میروسلاو Lajcak آمده از دو نفر از پنج عضو اتحادیه اروپا است که حتی نمی رسمیت شناختن استقلال کوزوو.

بروکسل صحبت می کند از نظر نیاز به بلگراد برای “عادی سازی” روابط خود با کوزوو به اتحادیه اروپا وی افزود: لزوما رسمیت شناختن حاکمیت است.

بخشی بیبر گفت که او فکر می کند بروکسل “شده است آماده سازی خود را در, دوباره, نقش فعالی در مذاکرات” بین صربستان و کوزوو به عنوان Lajcak از طریق چند دور اخیر از شاتل دیپلماسی است.

بیبر همچنین با اشاره Grenell عمومی به تعویق اروپایی ها در خاردار “سیاسی” مسائل دو جانبه بست.

“اما…بدون پشتیبانی ایالات متحده آن را به سخت را برای اتحادیه اروپا به یک توافق” بیبر گفت.

Kosovat President Hashim Thaci (right) with his Serbian counterpart, Aleksandar Vucic, at a conference in Austria in 2018


Kosovat جمهور هاشم Thaci (راست) با صربستان همتای, Aleksandar Vucic در یک کنفرانس در اتریش در سال 2018

Ker-لیندسی اذعان بسیاری وجود دارد که — 12 سال به کوزوو استقلال و 21 سال پس از کوزوو جنگ استقلال علیه نیروهای صرب به پایان رسید — فقط می خواهم یک معامله و فکر می کنم Thaci و Vucic تنها رهبران که می توانید را که اتفاق می افتد در حال حاضر.

“این دو نفر که…نگاه مانند آنها در حال حاضر به حداقل نشستن و صحبت کردن با برخی از سخت سیاست به منظور رسیدن به یک معامله و در حال حاضر این بوده است scuppered,” Ker-لیندسی گفت. “اما رک و پوست کنده 10 سال از در حال حاضر آنها هنوز هم می تواند صحبت کردن و کوزوو [ممکن است] بود هر بیشتر به سمت سازمان ملل متحد عضویت و صربستان هنوز هم ممکن است نداشته باشد و بیشتر به سمت اتحادیه اروپا و چه کسی می داند چه جدید بدگویی نفوذ در افق?”

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi