آجر قرار داده شد برای ساخت و ساز به تحریک معترضان

سریع نگاهی به

برخی از ویروسی در رسانه های اجتماعی پست های گمراه کننده نشان می دهد که انبوهی از آجر هستند که در صحنه پیش از این تظاهرات بیش از مرگ جورج فلوید به تحریک خشونت. ما به بررسی پنج رسانه های اجتماعی پست های ساخت چنین ادعا و هیچ شواهدی از چوب بست. در بسیاری از موارد آجر تحویل داده شده بود برای پروژه های ساخت و ساز و یا تا به حال شده است در سایت برای برخی از زمان.


داستان کامل

شهرها و جوامع در سراسر ایالات متحده آمریکا را تجربه کرده اند تظاهرات و ناآرامی های پس از جورج فلوید یک مرد سیاه و سفید درگذشت و پس از یک افسر پلیس به زانو در گردن او در طول بازداشت در مینیاپولیس در مه 25.

تظاهرات و درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان موجب الگوهای رفتاری و رسانه های اجتماعی پست های گمراه کننده ادعا می کنند که شمع زیادی از آجر بوده است به عمد قرار داده شده در نزدیکی محل برنامه ریزی تظاهرات در چندین شهر به تحریک خشونت بیشتر ،

اما ما هیچ شواهدی از جمله چوب بست. در بسیاری از موارد گزارش های خبری و مقامات در چندین شهر باید گفت که پالت آجر تحویل داده شد برای پروژه های ساخت و ساز شده اند و یا در آن محل برای برخی از زمان — و نه وجود دارد قرار داده شده برای معترضان.

در اینجا آنچه ما در بر داشت:

Frisco, Texas: کاربران رسانه های اجتماعی منتشر شده, عکس از آجر پیش از تظاهرات در ژوئن 1 در فریسکو. این پست و این کامنت بالا: “آجر پالت در فریسکو, TX برای تظاهر/Antifa.” یک پست که recirculated تصویر به دست آورد بیش از 1600 سهام.

اما پلیس به اسوشیتد پرس گفت که آجر شد یک پیاده روی 10 دقیقه ای از جایی که معترضان خواهد بود راهپیمایی بودند و در سمت چپ وجود دارد توسط یک انجمن مالکان برای ساخت و ساز پروژه.

Dallas, Texas: یک عکس ارسال شده در Facebook نشان داد توده ای از آجر در نزدیکی محل تظاهرات در دالاس و سوال که در آن از آنها آمد. یک دیدگاه پرسید:”چه کسی این پالت از آجر در اینجا ؟ جایی که اف بی آی است و اخبار رسانه???”

اما یک جستجو در گوگل از این منطقه نشان داد که آجر شده اند وجود دارد در نزدیکی یک سایت ساخت و ساز از حداقل فوریه, NBC News گزارش شده است.

پلیس دالاس سخنگوی کارلوس آلمیدا گفت ما در یک ایمیل که ماموران فرستاده شده به بررسی گزارش که آجر شده اند کاهش یافته است و اگر این گزارش دقیق بودند افسران خواهد ماندن در صحنه تا آجر می تواند برداشته شود.

“در این زمان ما باید چیزی برای تایید است که هر آجر شد عمدا ترک برای استفاده در تظاهرات” Almeida گفت.

Norfolk, Virginia: یک Facebook کاربر ارسال شده عکس از یک توده ای از آجر در یک تقاطع در نورفولک با عنوان “بیدار ماندن مردم!! آنها با قرار دادن آجر را برای شما به از بین بردن” ملک.

اما نورفولک شهرستان سخنگوی لری دولا گفت ما در یک ایمیل که آجر بفرس دیده می شود در عکس قرار داده شد وجود دارد توسط یک پیمانکار بود که کار بر روی یک خط لوله گاز. دستگاه پخش شده بود در خیابان بودند و از جیبش برای این کار. پیمانکار پس از حذف آنها را از منطقه تا زمانی که آنها می تواند قرار داده و در خیابان دولا گفت.

لس آنجلس: یک ویدیو از لس آنجلس نوشته شده در رسانه های اجتماعی به تصویر می کشد چه رسد به جعبه سنگها در امتداد خیابان در مقابل مرکز یهودیان خبد از شرمن اوکس. زیرنویس در پست می پرسد: “چه کسی است که سازماندهی همه این شورش? آیا شما فکر می کنم این است که واقعا فقط یک تصادف است؟”

این مرکز در پاسخ به این ویدئو گفته جعبهها — در واقع gabions قفس پر از سنگ و استفاده برای مهندسی عمران و محوطه سازی — در حال موانع امنیتی که وجود داشته اند برای نزدیک به یک سال است. این مرکز به طور موقت برداشته سنگ از جعبهها برای کاهش نگرانی های است که آنها را می توان مورد استفاده برای تحریک خشونت.

بوستون: پلیس دیده می شد و در فیلم در یک کوچه در بوستون تخلیه آجر از یک وسیله نقلیه در آنچه که کاربران این باورند بود برای برخی نابکار دلیل. یک Facebook اظهار نظر در این ویدئو گفت: “در حال حاضر ما می بینیم که شروع به شورش و غارت و سرزنش از آن در دیگران است.”

اما دانشگاه پلیس منتشر شد یک سری از توییت در ژوئن 2, گفته, افسران خود را از مردم گرفته بودند دیده می شود در این ویدئو. با توجه به گروه افسران پیدا آسیب دیده آجر پیاده رو در حال گشت زنی در ژوئن 1 و جمع آوری آجر شل چرا که آنها مطرح شده یک خطر ایمنی.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع:

Almeida, کارلوس. سخنگوی Dallas, Texas, اداره پلیس. ایمیل به FactCheck.org. 3 ژوئن 2020.

دولا لری. سخنگوی شهر نورفولک ویرجینیا. ایمیل به FactCheck.org. 4 ژوئن 2020.

Dupoy بئاتریس. “آجر در Frisco, Texas چپ برای ساخت و ساز و نه اعتراض.” آسوشیتد پرس. 1 ژوئن 2020.

“جورج فلوید مرگ: بزرگ تر اعتراضات در آمریکا به خشونت می افتد.” اخبار بی بی سی. 3 Jun 2020.

قیمت متی. Bodo Lorand. “ویروسی شایعات در مورد آجر تشویق به معنای اعتراض نشان داده می شود نادرست است.” NBC News. 1 ژوئن 2020.

سیلورمن کریگ. “مردم می گویند پالت آجر در حال نشان دادن نزدیکی تظاهرات در سراسر ایالات متحده است. حقیقت این است که پیچیده تر است.” BuzzFeed News. 5 Jun 2020.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de