جوانه زدن فوتبال phenom در کوزوو و خانواده او تا به حال زمان کمی برای جشن پس از اخبار را شکست که 16 ساله Ilija Ivic را تبدیل به اولین قومی صرب به بازی برای تیم ملی در کوزوو است.

نوجوان را تایید کرد در اواسط ماه فوریه برنامه های خود را برای پذیرفتن یک تماس از کوزوو زیر 19 تیم ملی که به تازگی سقوط از مشاجره برای یوفا U-19 یورو قهرمانی بعد از این سال در ایرلند شمالی.

افتخار این است که مطمئن شوید که برای باز بین المللی درب برای Ivic های کوهستانی منظمی coiffed مرکزی مدافع و Gracanica مادری که به تازگی خود را امضا کرد و اولین قرارداد حرفه ای با یک باشگاه لیگ در کوزوو سرمایه پریشتینا.

اما خانواده می گوید: تبلیغات جذب زشت تهدیدات و Ivic را از آنجا اخراج شده از کار او در یک صربی-حمایت مرکز فرهنگی در Gracanica.

صربستان است رسما به رسمیت شناخته شده استقلال کوزوو اعلام کرد در سال 2008 و بسیاری از قومی صرب در منطقه اصرار دارند سابق مستقل استان است که هنوز هم بخشی از صربستان است. بین 1 و 2 درصد از کوزوو را نزدیک به 2 میلیون نفر در حال قومی صرب بسیاری از آنها متمرکز در این کشور و در نزدیکی مرز صربستان.

Ivic کشیده بودند اسراف ستایش در جامعه فوتبالی اما چند سرفصل در سه سال به عنوان تنها قومی صرب در کوزوو Superleague باشگاه KF Flamurtari.

به طور معمول توصیف sportswriters به عنوان “یکی از با استعداد ترین بازیکنان در اروپا در سن و سال او,” Ivic کاهش یافته است تکرار RFE/RL درخواست برای مصاحبه و پیشنهاد شده در فوریه 27 که طوفان اطراف خود تماس بگیرید-تا به حال شده است دشوار است به “مقابله با ذهنی.”

‘به اصطلاح کوزوو’

صربی رسانه های افتاده در اخبار از اولین قومی صرب بازی برای چه بسیاری از آنها هنوز هم از آن به عنوان “اصطلاح کوزوو.”

سایت جدید Srbija Danas انجام یک لبخند عکس مرد جوان با تیتر: این اولین بار است که صرب برای بازی های جعلی دولت کوزوو!

تیتر دیگر صربی انتشار Kurirبخوانید: چه شوک: Serb پذیرفته شده برای بازی به اصطلاح کوزوو تیم ملی! آن رفت و به تماس کوزوو “یک ناشناخته دولت است.”

بیش از 115 کشور رسمیت شناختن استقلال کوزوو اما صربستان و بوسنی و هرزگوین و روسیه و چین و یا عضو اتحادیه اروپا, اسپانیا, به عنوان مثال.

Blic آنلاین فریاد زد در تیتر یک: بمب منفجر می شود! اولین صرب به پوشیدن یونیفرم به اصطلاح کوزوو فوتبال نمایندگی….

Kosovo fans cheer on their team in a match in Pristina in September 2019.


کوزوو طرفداران تشویق تیم خود در یک مسابقه در پریشتینا در سپتامبر 2019.

خانواده تحت فشار

Tanja Ivic, Ilija مادر گفت: فردا به صربی خدمات است که او تا به حال غیررسمی مطلع شده است که او از دست او در یک صربی-تامین مالی مرکز فرهنگی در پریشتینا “از آنجا که من پسر Ilija دریافت پیشنهاد بازی برای کوزوو تیم ملی.”

در میان دیوانگی های کوزوو در فدراسیون فوتبال (FFK)’s کمیته اجرایی را به خانواده دفاع. این ادعا — به اشتباه آن را به عنوان معلوم شد — که هر دو از Ivic پدر و مادر “را از کار اخراج شده…چون پسر خود اذعان کرد [برنامه] برای کوزوو U19 تیم ملی” و تاکید کرد که صربستان تلاش در ارعاب بودند ممنوع است.

“این FFK EC به شدت محکوم و این عمل شنیع انجام شده توسط رهبران موسسات عامل در درون نظام جمهوری کوزوو بلکه از کسانی که از موازی صربی سیستم که با هدف القای ترس در ما صربی شهروندان دیدن کوزوو به عنوان کشور خود را و می خواهید برای کمک به توسعه آن و فوتبال” فدراسیون گفت: در آن بیانیه.

Ivic پدر شناخته شده نیست به خود را از دست داده است.

در کنار سایر سیاست در دفاع از ادامه حاکمیت بر قلمرو کوزوو Kosovo در ادامه به صندوق های فرهنگی و سیاسی و دیگر سازه ها و گروه هایی که پشتیبانی روابط با قومی صرب در کوزوو است.

یک خبرنگار بی بی دنبال کردن مدیر مرکز فرهنگی که به امضا Ivic را اخراج Radica Inic اما او کاهش یافته است به مصاحبه. Inic به جای ارجاع سوال به شوراي شهر پریشتینا یک صربستان-بودجه سازمان اجرا می شود که این مرکز است.

مجلس رئیس جمهور را Ljubinko Karadzic همچنین یک نماینده مجلس در کوزوو ملی مجلس برای غالب قومی صرب در کوزوو سرپسکا لیست (صربی لیست).

Karadzic گفت: فردا او بیش از حد شلوغ برای پاسخ به سوالات.

قومی سوالات

این مدیر ورزشی این باشگاه که در آن Ivic بازی های برگزار شده است به مدت سه سال KF Famurtari را Arbnor Morina به تمجید از این بازیکن جوان و غیر از آنچه او با توجه به دو برابر استاندارد است.

“چرا می تواند یک نفر عضو [کوزوو را] مجلس و دیگر نمی تواند فوتبال بازی کند؟” Morina گفت: RFE/RL در بالکان خدمات. “Ilija شده است بازی در Flamurtari برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه مشکلات. او پذیرفته شده است علاوه بر این با هم تیمی های خود و از سوی دیگر هم تیمی های خود چیزی جز ستایش برای او رفتار خود و بازی خود را.”

“ما همه خوشحال می شود اگر کار خود را می رود سربالایی” Morina گفت. “چه Ilija آیا باید یک نقشه راه برای تمام بچه های جوان که در اینجا زندگی می کنند بدون در نظر گرفتن ملیت. ورزش یک ارزش جهانی و هیچ یک از اموال به بازی با است.”

گرداب Ivic را نامزدی باعث شده است که در معرض یک موقعیت احساسی موضوع را در تلاقی بین المللی ورزش و ملیت در پس از جنگ بالکان که در آن قومیت هنوز هم به نظر می رسد برای نفوذ در ردیف بالا defections و برخی از تیم های ملی بیشتر قومی همگن از جمعیت خود را.

صربستان تیم ملی, در خصوص جذب بازیکنان متعدد از کشورهای همسایه قابل توجه قومی صرب جمعیت از جمله بوسنی و هرزگوین کرواسی و کوزوو و مونته نگرو. آن است که در حال حاضر دوم-بالاترین-قرار داده شده از یوگسلاوی سابق جمهوری’ تیم ملی در جام جهانی رتبه بندی در شماره 29.

کرواسی است که رتبه ششم در فیفا لیست کرده و با جذب چند بوسنی متولد کروات به تیم ملی در طول سال.

یوفا بدن حاکم از فوتبال اروپا مجبور شد در سال گذشته اعلام کرد که تیم های اروپایی و ملی جوخه های که کشورها به رسمیت شناخته نشده کوزوو ممکن است امتناع از مسابقات با کوزوو تیم یا کاهش برای سفر به کوزوو برای مسابقات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im