بوسنی رقیب قومی احزاب اعتصاب معامله جدید موستار اساسنامه

بوسنی و هرزگوین اصلی Bosniak و کروات طرفین باید توافق در یک قانون جدید برای موستار هموار کردن راه برای اول انتخابات محلی برگزار می شود در قومی تقسیم شده شهرستان در 12 سال.

این قرارداد امضا شد در ژوئن 17 توسط رهبران حزب دموکراتیک عمل (SDA) و کرواتی اتحادیه دموکرات (HDZ), Bakir Izetbegovic و دراگان dr. motte پس از چند هفته از تمدید مذاکرات.

این جلسه در موستار شد با حضور سفیر ایالات متحده اریک نلسون سفیر بریتانیا متی زمینه و رئیس هیئت اتحادیه اروپا به بوسنی یوهان Sattler.

Izetbegovic گفت: این قرارداد در قانون جدید که به تصویب رسید در جلسه بعدی شورای شهر پیش بینی مدیریت مشترک موستار “از آنجا که وجود دارد بدیهی است که اعتماد ندارد.”

Dr. motte گفت موستار برگزار خواهد شد انتخابات محلی در نوامبر 15 همان روز به عنوان بقیه از بوسنی.

او افزود که دو طرف در حال حاضر آغاز یک روند قانونگذاری به تغییر بوسنی قانون انتخابات.

موستار در جنوب غربی بوسنی برگزار نمی شهرداری سنجی از سال 2008 به دلیل مقامات’ عدم اجرای یک 2010 حکم توسط دادگاه قانون اساسی این کشور است که گفت: موستار قدرت-های ساختار بر خلاف قانون اساسی بود و نیاز به اصلاحات است.

در ماه اکتبر سال گذشته دادگاه حقوق بشر اروپا محکوم بوسنی برای شکست خود را به تغییر قانون انتخابات و فعال کردن انتخابات شهرداری ها در موستار.

Ljubo Beslic از HDZ خدمت به عنوان شهردار موستار بدون دستور پس از مدت منقضی شده خود را در سال 2013.

موستار با جمعیت بیش از 100000 نفر تقسیم شده است عمدتا کاتولیک بوسنی کرواسی در غرب آن و عمدتا مسلمان بوسنیایی در شرق آن.

بوسنی کروات ها و مسلمانان شد و متفقین در برابر قومی صرب در بسیاری از the1992-95 جنگ بوسنی اما دو جامعه نیز مبارزه در میدان جنگ در جنگهای شدید بیش از موستار و بیش از دیگر مناطق است.

این شهر نشان دهنده وضعیت در سراسر کشور پس از جنگ که در سمت چپ بوسنی به دو تقسیم شده و مناطق خودمختار name Bosniak-کروات و عمدتا قومی صرب srpska جمهوری — ایالات تحت ضعف دولت مرکزی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de