بوسنی Sours در تمشک مزرعه چند دلار معامله برای هواکش در COVID-19 مبارزه

SARAJEVO — دولت دادستان در بوسنی و هرزگوین در حال بررسی یک میلیون دلاری برای مقابله با واردات ده ها تن از هواکش به مبارزه COVID-19 به عنوان سوال چرخش بیش از چگونه یک تلویزیون محلی مجری تمشک مزرعه رو برداشت برای این کار است.

رئیس دولت دادستان Gordana تادیچ اعلام کرد دفتر او نقش رهبری پس از یک جلسه در سارایوو در مارس 4 با دادستان به عنوان بوسنی را بررسی دولت و سازمان حفاظت (SIPA) گفت: آن یافت معتبر نشانه ای از تخلف است.

F. H. Srebrena Malina (نقره تمشک) میوه-و-سبزیجات رشد و پردازنده با هیچ تجربه قبلی در تجهیزات پزشکی شد گزارش خود را اعطا مجوز واردات برای ماشین آلات هفته پس از امضای یک قرارداد با دولت و روز پس از 80 مورد انتظار 100 هواکش وارد بوسنی سرمایه سارایوو در آوریل 25.

Srebrena Malina را صاحب می Hodzic — است که یک مجری در Hayat TV متعلق به بخش خصوصی بوسنی تلویزیون — اصرار او هیچ چیز اشتباه است.

“من افتخار می کنم از آنچه Srebrena Malina بود” Hodzic گفت: در هفته گذشته در Instagram.

اما منتقدان می گویند 10.5 میلیون تبدیل خوانده شده-خوانده شده را علامت ($5.8 میلیون) قیمت 100 هواکش — بیش از $50,000 هر — است که به مراتب بالاتر از آن را باید برای ماشین آلات حتی در زمان جهانی تقلا برای تجهیزات برای درمان COVID-19 بيمار.

F.H. Srebrena Malina is better known for dealing in agricultural produce not medical equipment. (file photo)


F. H. Srebrena Malina بهتر است شناخته شده برای خرید و فروش در کشاورزی تولید و نه تجهیزات پزشکی. (عکس)

این مدل از 80 هواکش که وارد در اواخر ماه آوریل گفته می شود طراحی شده برای استفاده در پزشکی حمل و نقل به جای گران تنوع به طور معمول مورد استفاده در بیمارستان که در آن ماشین بودند قرار است به آن ارسال شود.

“من پرسیدن این سوال و من منتظر پاسخ از موسسات مانند دولت فدرال یا دولت فدرال حفاظت مدنی دولت” Djanan Salcin مدیر بوسنی تدارکات عمومی آژانس گفت: RFE/RL در بالکان خدمات در هفته گذشته “که آیا وقتی تهیه ماسک از داخلی و داوطلبان هر کسی که تماس گرفته شد که معاملات با این نوع از کار چرا کسی که تا به حال به آن را در همه کار انجام نمی شود که نوع کار [و] ندارد یک مجوز برای واردات این نوع از مسائل و کسانی که همه مسائل است.”

آن است که بوسنی بالاترین-مشخصات تدارکات رسوایی تا کنون در ماه-پیر همه گیر و اتهام احتکار از coronavirus بحران پدید آمده در حساس لحظه ای در یکی از بالکان ترین شکننده متحده است.

مقامات گزارش flare-up در COVID-19 عفونت در هفته گذشته در کنار کاهش محدودیت در قومی تقسیم بالکان کشور در حدود 3 میلیون نفر ساخته شده از یک مسلمان و کروات همراه با حضور اکثریت نهاد.

بوسنی بود 1,946 رسما تایید COVID-19 موارد به عنوان از آوریل 5 و در نتیجه 79 مرگ و میر.

مسیرهای غیر متعارف

مانند بسیاری از دولت ها در سراسر جهان سارایوو گرفته مسیرهای غیر متعارف در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس برای تهیه ضروری پزشکی مواد از جمله ماسک های شخصی دیگر تجهیزات حفاظتی و تجهیزات پیچیده تر.

گزارش های رسانه ها در مورد مارس یک معامله از جمله آن غیر متعارف واسطه درخواست دولت و استانی دادستان برای بررسی اینکه آیا بوسنی مقامات فدرال عمران-دفاع مدیران یا Srebrena Malina شکست قانون است.

بوسنی تقسیم قدرت و منابع در میان قومی بر اساس اشخاص را تشکیل می دهند که این کشور نیز پیچیده سوالات است.

محققان در حال حاضر خواسته مقامات چینی به آنها بگویید که عرضه Srebrena Malina با ماشین آلات و دادستان به احتمال زیاد به تمرکز بر روی که در نهایت امضا کردن در معامله برای دولت همراه با شرایط مالی و جزئیات دیگر.

انگشت اشاره آغاز شد به زودی پس از گزارش ظهور بازجویی جزئیات آن را.

“این کار فدرال حفاظت مدنی مدیریت بحران کارکنان و آنها تا به حال تمام قدرت از طرف دولت فدراسیون [بوسنی و هرزگوین] برای انجام این کار” بوسنی دولت گفت: RFE/RL در بالکان خدمات , در بیانیه ای.

‘رسانه های جادوگر-شکار’

مدیر فدرال حفاظت مدنی دولت Fahrudin سلک بود که بنا به گزارش ها به طور جدی زخمی در تصادف موتورسیکلت در حالی که در مسیر به استقبال مارس 25 حمل و نقل از چین ماسک در سارایوو فرودگاه پیشنهاد کرده است یک رسانه جادوگر شکار.

در یک بیانیه نوشته شده است در هفته گذشته خطاب به کانتون سارایوو دادستان کل سابینا Sarajlija, سلک گفت که روزنامه نگاران را “تحریف و انجام یک نامناسب رسانه ها تعقیب و گریز در برابر [فدرال] دولت فدرال حفاظت مدنی دفتر مرکزی و بدنه دولت مدیریت حفاظت و عملیات نجات و فدرال حفاظت مدنی دولت به عنوان یک حرفه ای خدمات مرتبط با تهیه ماسک برای نیازهای تجهیزات پزشکی با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس.”

Fahrudin Solak (file photo)


Fahrudin سلک (عکس)

دیرین نماینده در پزشکی-تجهیزات بخش مشورت با RFE/RL در بالکان گفت: این مدل از ماشین که Srebrena Malina وارد شده است “جدی ونتیلاتور” بلکه یک “اورژانس تنفسی در درجه اول طراحی شده برای حمل و نقل.”

Sanita Alagic دستیار مدیر حسابداری مالی و تدارکات عمومی برای فدرال حفاظت مدنی دولت سوریه در ابتدا پس از توافق برای پاسخ به RFE/RL سوالات در مورد معامله.

Alagic قبلا تاکید کرد که Srebrena Malina تنها نهاد برای ارائه به ارائه ماسک در پایان ماه آوریل است.

متعدد پست به Srebrena Malina را در Facebook و دیگر شبکه های اجتماعی-رسانه های صفحات در هفته گذشته متهم Hodzic از فساد و خواست تحریم مواد غذایی خود را در شرکت می باشد.

Hodzic که محبوب چهره Zvijezda Mozes Biti Ti (شما هم می توانید یک ستاره) استعداد موسیقی نشان می دهد تا در دفاع از اقدامات خود را به چالش کشیده و دیگران به تحویل تجهیزات پزشکی به سرعت در یک بحران.

Fikret Hodzic (file photo)


می Hodzic (عکس)

از طریق Instagram در آوریل 29, او حمایت خود را برای بررسی و ادعا جانبی تبلیغات در نظر گرفتن تلفات در کسب و کار خود را که معمولا به فروش می رساند بسته بندی میوه و نوشیدنی ها و سایر مواد مصرفی.

“ما ممکن است قادر به ادامه [انجام کسب و کار] در هفت روز است درست است که این شرکت از روستای Suceska, تنها در منطقه که موفق به واردات 100 ماسک در [10] روز از تاریخ پرداخت در [بوسنی],” او گفت:.

Hodzic که تبلیغ مزایای Srebrena Malina محصولات برای تغذیه و ایمنی در طول ماه رمضان و در چهره COVID-19 تهدید پیشنهاد کرد که نامش ذکر نشده نیروهای پشت رسوایی “مصمم هستند تا در واقع از بین بردن برخی از آنچه در آغاز ’92,” اشاره آشکار به شروع 1992-95 جنگ بوسنی که همراه با فروپاشی یوگسلاوی.

رقابت های قومی

بوسنی را تقسیم نهادهای دولتی هنوز hobbled توسط بسیاری از رقابت های قومی که محرک است که جنگ خونین بیش از جاه طلبی های ملی تضعیف نه تنها موثر دولت بلکه مبارزه با فساد در تقریبا تمام سطوح.

در بیانیه ای به RFE/RL در بالکان خدمات مدیر اجرایی شعبه محلی بین المللی مبارزه با فساد دیده بان شفافیت بین المللی, Ivana Korajlic سوال طیف وسیعی از ویژگی های مورد Srebrena Malina معامله از “واقعیت این است که تهیه سپرده شد به یک شرکت است که به هیچ وجه منابع و یا تجربه در تهیه تجهیزات پزشکی و…و حتی در زمان انتخاب این شرکت حتی یک مجوز از [فارسی] سازمان پزشکی — به نقطه ای که ما قادر به دست آوردن اطلاعات بر اساس آن روش های خرید انجام شد.”

او گفت: TI امیدوار نهاد درگیر بود که “paravane برای دیگر جدی در معاملات” است که پنهان باقی می ماند.

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول)’s رهبری در ماه گذشته تایید $361 میلیون دلار کمک اضطراری برای کمک به سارایوو دیدار با “فوری تعادل-از-پرداخت نیاز با توجه به شیوع جهانی از COVID-19 بیماری همه گیر.” که تقریبا دو برابر به عنوان صندوق بین المللی پول پاک است برای هر بالکان دولت است.

بوسنی نیز دریافت بیش از 80 میلیون یورو ($88 میلیون) در کمک های اضطراری به صورت اجتماعی و مراقبت های بهداشتی از کمیسیون اروپا برای مبارزه با COVID-19 و همچنین محموله های تجهیزات پزشکی و مواد ضد عفونی کننده از ناتو و دولت ترکیه.

در پاسخ به RFE/RL, تحقیق, سفارت آمریکا در سارایوو ذکر شده “موانع متعدد” به مبارزه با فساد مبارزه در بوسنی.

در یک بیانیه نوشته شده است از آن افزود: “به ما گفته اند تا کنون همه گزارش از اقدامات فساد در طول بیماری همه گیر در حال از نگرانی های بزرگ برای ما است. اگر چنین شیوه باید به معنای از دست دادن بودجه عمومی در گذشته فساد در حال حاضر می تواند منجر به طور مستقیم به از دست دادن زندگی است.”

نوشته شده توسط اندی Heil در پراگ بر اساس گزارش در سارایوو توسط آیدا Djugum و Edib Bajrovic از RFE/RL در بالکان خدمات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de