بیشکک دادگاه محکومین سابق قرقیزستان-بعد از پیوند در مورد دوم

بیشکک — یک دادگاه در بیشکک پیدا کرده است نخست وزیر سابق Sapar Isakov به جرم سوء استفاده از بودجه دولت اختصاص داده شده برای نوسازی بیشکک موزه تاریخ ملی و یک میدان اسب دوانی در شمال شهر چولپوناتا ، در حالی که در دفتر و او را محکوم به خدمت 18 سال در زندان است.

این Birinchi مای دادگاه منطقه در ژوئن 9 محکوم Isakov که در حال حاضر در حال خدمت به 15 سال زندان برای فساد به صورت نادرست هر یک از این دو مورد. شرایط اجرا خواهد شد همزمان با جملات قبلی convictons.

“دادگاه به حکم Sapar Isakov به 12 سال زندان و بازیابی 247 میلیون som [$3.3 میلیون جریمه از او” قاضی Marat Sydykov گفت: در توزیع پایین قضاوت.

“در مجموع با در نظر گرفتن خود را زودتر محکومیت و حبس از 15 سال Isakov باید محکوم به 18 سال در یک ندامتگاه با امنیت بالا,” Sydykov اضافه شده است.

Isakov نمی شد در حال حاضر در دادگاه. وکلای او گفت که او به طور رسمی حاضر به شرکت در مرحله نهایی بالا مشخصات محاکمه.

در ماه دسامبر 2019 یک دادگاه در بیشکک محکوم Isakov و دیگری نخست وزیر سابق Jantoro Satybaldiev به 15 و هفت سال در زندان بود به اتهام فساد مالی ناشی از دخالت خود را در سال 2013 به پروژه نوسازی بیشکک نیروگاه حرارتی.

بالا مشخصات فساد محاکمه باید دخیل چندین سابق بالا قرقیزستان مقامات که گفته می شود در حال همکاران نزدیک رئیس جمهور سابق Almazbek Atambaev.

پروب راه اندازی شد در میان تنش بین Atambaev و زمان وقت Sooronbai Jeenbekov یک نخست وزیر سابق بود که شنود گذاشته شده توسط Atambaev به عنوان مورد علاقه خود را جانشین در قرقیزستان اکتبر 2017 انتخابات ریاست جمهوری.

Atambaev در حال حاضر در دادگاه را به عنوان به خوبی. او دستگیر شد و در ماه اوت سال گذشته پس از او تسلیم پلیس پس از دو روز مقاومت در برابر خشونت های زیر امتناع خود را به نشان می دهد تا در مقر پلیس برای بازجویی در یک نامربوط مورد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de