این روزنامه نگاری تحقیقی گروه Bellingcat می گوید رسیدگی به 2019 کشتن سابق جدایی طلب چچنی فرمانده در برلین نشان می دهد این حمله برنامه ریزی شده و سازمان یافته توسط روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB).

Zelimkhan Khangoshvili شد در روز روشن در برلین پارک در 23 آگوست در یک مورد است که باعث شده است تا عواقب سیاسی میان برلین و مسکو — از جمله tit-for-tat اخراج دیپلمات پس از آلمان گفت: شواهد نشان می دهد هر دو دولت روسیه و یا مقامات در شمال منطقه قفقاز از چچن به احتمال زیاد دستور قتل. مسکو با رد این اتهامات از دولت آلمان.

یک مظنون که می خواهم سفر به آلمان در یک گذرنامه صادر شده به نام وادیم Sokolov بازداشت شده بود توسط پلیس در برلین در مدت کوتاهی پس از قتل

او در حال حاضر در محاکمه در یک دادگاه به اتهام قتل و سلاح نقض. در ماه دسامبر Bellingcat شناسایی شده او را به عنوان وادیم Krasikov — یک مرد نیز مشکوک در 2013 کشتار در مسکو از یک تاجر روسی.

بسیاری از مفسران کشیده اند تشابه بین Khangoshvili ترور و 2018 مسمومیت در سالزبری انگلستان سابق روسیه سرگئی Skripal.

در گزارش زیر یک ماه پروب Bellingcat گفت: آن یافت می شود که آماده سازی برای قتل Khangoshvili شد نظارت به طور مستقیم توسط ادوارد Bendersky رئیس Vympel صندوق خیریه برای سابق FSB Spetsnaz افسران و دیگر اعضای ارشد این صندوق است.

Bellingcat گفت: تلفن ابرداده آن به دست آمده نشان می دهد که توطئه برای کشتن Khangoshvili با Krasikov به عنوان قاتل “شد و در آثار بعد از ماه مارس 2019.”

این گروه تحقیقاتی گفت: صدور صورت حساب و سوابق نشان می دهد که شروع و در اوایل سال 2019 و فقط قبل از سفر خود به برلین Krasikov شد مکرر در ارتباط با به عنوان بسیاری از هشت نفر از اعضای Vympel انجمن سابق FSB Spetsnaz افسران. آن گفت: سه نفر از مردم Krasikov ابلاغ نگه ارشد در داخل سازمان است.

با توجه به Bellingcat, Bendersky کست خود را به عنوان یک افسر سابق FSB spetsnaz-یا ویژه نیروی نظامی-و در حال حاضر به عنوان صاحب چند شرکت های امنیتی خصوصی که استخدام ex-spetsnaz سربازان.

او همچنین به نظر می رسد اغلب در رسانه های دولتی به عنوان یک عملا سخنگوی وزارت V — FSB جانشین سابق KGB Vympel واحد که در سخنان خود به توزیع مجدد خود را از خارج از کشور عملیات خرابکارانه به داخلی anti-terror عملیات علیه گروه های شورشی در شمال منطقه قفقاز.

Khangoshvili یک قومی چچن از گرجستان Pankisi تنگه بخشی از شورشیان جدایی طلب در برابر نیروهای روسیه در چچن.

قتل او متناسب با الگوی ترور هدف قرار دادن سابق شورشیان چچن که نشان داده اند نشانه هایی از روسیه دخالت دولت.

Khangoshvili بود به ضرب گلوله توسط افراد مسلح که با نزدیک شدن به او را بر روی یک دوچرخه در برلین Kleiner Tiergarten پارک.

Bellingcat گفت: در تاریخ 3 دسامبر گزارش که Krasikov پرونده شده اند پاکسازی از دولت روسیه پایگاه های داده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im