نزد هزاران نفر از مردم snaking در امتداد خیابان ها در شهرهای بلاروس به امضای دادخواست برای مخالفت با نامزدان ظاهرا spooked جمهور مستبد Alyaksandr لوکاشنکا که حکومت از سال 1994 و به دنبال یک ششم مدت در یک انتخابات در ماه اوت 9.

پس از مخالفت با تظاهرات و تجمعات آغاز شده بیش از یک ماه پیش لوکاشنکا دستور بازداشت از جمله دو کلید مخالفت رهبران خود را اخراج دولت و قول داد که وجود خواهد داشت هیچ میدان به سبک انقلاب در بلاروس — یک مرجع به این تظاهرات که تحت فشار قرار دادند و روسیه دوستانه رئیس جمهور از قدرت در کشور همسایه اوکراین در سال 2014.

مشکل می آید به عنوان بلاروس در تلاش برای مهار COVID-19 یک بیماری لوکاشنکا است را رد کرد و به عنوان یک “جنون” و پیشنهاد می شود warded با تراکتور سوار ودکا و یا مراجعه به یک سونا. بلاروس یکی از معدود کشورهایی است که نه بسته مرزهای خود نیست و اعمال هر گونه محدودیت برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

بلاروس تا به حال تقریبا 47,000 تایید موارد coronavirus همانطور که از ژوئن 6, با توجه به اطلاعات وارد شده توسط ایالات متحده مستقر در دانشگاه جانز هاپکینز با 259 مربوط به مرگ و میر. مقامات بهداشتی توجه داشته باشید که عفونت نرخ بالا با توجه به جمعیت حدود 9 میلیون نفر است. اما تحلیلگران و دیگران ترس و ارقام واقعی به خصوص مرگ و میر می تواند بسیار بالاتر است. برخی از تشبیه لوکاشنکا در پاسخ به دولت شوروی را از دست داده و هسته ای چرنوبیل فاجعه است.

“کاملا به درستی بسیاری از آنها در مقایسه وضعیت امروز با این وضعیت در سال 1986 زمانی که چرنوبیل منفجر شد که ما واقعا نمی دانیم که در حال حاضر چگونه بسیاری از آنها بیمار چگونه بسیاری از فوت در چه وضعیت واقعی در کشور است. این ارقام که ما مخالف همه قوانین از ریاضیات است که وجود دارد. در واقع مردم با دیدن این بی توجهی کامل برای آنها و البته پیوستن به خطوط [برای امضای دادخواست برای مخالفت با نامزدان]” گفت: Yaraslav Ramanchuk یک اقتصاددان و یک نامزد ریاست جمهوری خود را در سال 2010 در نظرات به RFE/RL را خدمات.

اما بازداشت و محرومیت از نامزدان حتی به جمع آوری امضا در برگه های رای نشان می دهد لوکاشنکا, 65, ممکن است نگه دارید اهرم او شما نیاز به اطمینان حاصل شود او می آید برنده در آگوست 9, عنوان شده است مورد در هر انتخابات از او برای اولین بار رای دادند در سه سال پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی. هیچ یک از آرای تلقی شده است توسط دولت های غربی و ناظران بین المللی به ملاقات استانداردهای دموکراتیک است.

“به نظر من همه چیز از پیش تعیین شده است. لوکاشنکا در کنترل کامل از وضعیت. مهم نیست که چه درصد از رای دهندگان در واقع برای رای دادن او به وسیله ای برای اطمینان حاصل شود که این ارقام به نظر می رسد در آخرین برگه ای که جلب رضایت او گفت:” ایگور Mintusov یک مشاور سیاسی که کار را برای بوریس یلتسین در سال 1996 روسی ریاست جمهوری, مبارزات انتخاباتی در نظرات به RFE/RL در بلاروس خدمات.

ترمیم کابینه

در ژوئن 4, لوکاشنکا نام 46 ساله رامان Halouchanka که قبلا نظارت صنایع نظامی به عنوان نخست وزیر. انتصاب یک روز پس از لوکاشنکا که شده امیدوار کننده دولت لرزش تا پیش از انتخابات رد Syarhey Rumas همراه با دولت است.

Raman Halouchanka, the new prime minister of Belarus: "Predictable and ready to fulfill any order"


رامان Halouchanka جدید نخست وزیر بلاروس: “قابل پیش بینی و آماده به انجام هر گونه سفارش”

لوکاشنکا گفت که “ما نیاز به گره دندان های ما” و نشان دادن نظم و انضباط بیشتر در جهت ترمیم آسیب های اقتصادی تحمیل شده توسط این بیماری همه گیر کوروناویروس و “صرفه جویی در آنچه که ما ساخته شده است.”

“ما نیاز به بسیج برای مقابله با چندین چالش های جدید بیش از یک دوره کوتاه از زمان” لوکاشنکا گفت.

“لوکاشنکا در تلاش است برای تضمین کنترل کامل بر کاهش اقتصاد و جلوگیری از تظاهرات و او نیاز به یک نخست وزیر است که قابل پیش بینی و آماده به انجام هر جهت” گفت: مینسک-بر اساس تحلیلگر سیاسی Valer Karbalevich در نظرات به مهر.

Dzmitry Bolkunets یک بلاروس تحلیلگر سیاسی گفت: حرکت است کمی بیشتر از پنجره پانسمان با هدف به تصویر کشیدن لوکاشنکا به عنوان اقدام برای بهبود اقتصاد آسیب دیده توسط coronavirus.

Belarusian vlogger Syarhey Tsikhanouski wants Belarusians to squash the "cockroach" Lukashenka with their slipper.


بلاروس vlogger Syarhey Tsikhanouski می خواهد بلاروس به کدو “سوسک” لوکاشنکا با دمپایی.

“اما هر کس با او قرار می دهد و در این دولت باید آن را درک است که در بلاروس رئیس دولت مسئول است و برای هر چیزی. نقش خود را به حداقل است. او حل برخی از ویژگی های مسائل” Bolkunets گفت: RFE/RL را خدمات.

سرکوب همچنان ادامه دارد

انتصاب یک روز پس از پلیس در شهر Homel گفت: آنها تا به حال برخی از $900,000 در یک خانه متعلق به Syarhey Tsikhanouski این blunt-صحبت vlogger که تماس برای بلاروس را به خود دمپایی به اسکواش لوکاشنکا که او خواستار یک “سوسک” به طنین انداز با بسیاری از بلاروس.

Tsikhanouski, 41, سفر کرده است در سراسر کشور موعظه تمایل خود را برای یک “مستقل” بلاروس رایگان از لوکاشنکا. خود را در کانال یوتیوب برای یک کشور زندگی کرده و بیش از 200 ، 000 مشترکین و مستند به اتهام فساد و پیوند در بلاروس.

Tsikhanouski شده در داخل و خارج از زندان به اتهام برگزاری unsanctioned جلسات با هواداران است. او منع شده است توسط مقامات انتخاباتی از در حال اجرا برای رئیس جمهور اما همسرش Svyatlana Tsikhanouskaya شده است مجاز است.

People line up in Homel to sign a petition supporting the candidacy of Svyatlana Tsikhanouskaya on May 28.


مردم خط در Homel برای امضای طومار حمایت از نامزدی Svyatlana Tsikhanouskaya on May 28.

Tsikhanouski دوباره دستگیر شد در مه 29 در گرودنو غربی شهرستان که در آن او تا به حال سفر به جمع آوری امضا برای نامزدی همسر خود را. او به اتهام حمله به یک افسر پلیس اگر چه او و هواداران گفت: پلیس مسدود کردن آنها از نظر قانونی جمع آوری امضا.

یکی دیگر از برجسته رهبر مخالفان Mikalay Statkevich – که به چالش کشیده لوکاشنکا در انتخابات سال 2010 بود که خدشه دار اتهامات تقلب-دارای منع شده است و در حال اجرا از این زمان در اطراف.

Statkevich نیز محکوم در ژوئن 1 به 15 روز زندان برای شرکت در یک اپوزیسیون رویداد در مینسک یک روز زودتر زمانی که بلاروس به انتظارنشسته بودند تا در پایتخت و سایر شهرهای بزرگ و به امضای درخواست برای حمایت از کسانی که می تواند نامزد شده اند که شماری از کمیسیون های انتخاباتی.

با توجه به بلاروس حقوق سازمان های غیر دولتی Vyasna (بهار), “تعداد زیادی از وبلاگ نویسان و فعالان و حامیان Tsikhanouski” دستگیر شدند در مارس 31 “در سراسر کشور در طول جمع آوری امضا درایو. Vyasna گفت: وزارت کشور به آنها گفت که تحقیقات جنایی شده بود باز کرد به اتهام اقدام خشونت علیه افسران پلیس که در آن Tsikhanouski و دیگر بازداشت شدگان گفته می شود درگیر است.

در ماه مه سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار داد که مقامات بلاروس بودند خود را تشدید سرکوب معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت.

مقید کردن ناکامی

جمعیت زیادی نه تنها در مینسک اما در Brest گرودنو, Homel, Slutsk و مکان های دیگر باید تأکید مقید کردن سرخوردگی در بلاروس و چقدر گسترده است گفت: Bolkunets.

“[لوکاشنکا] بوده است در قدرت اجازه دهید به یاد داشته باشید 26 سال و او احساس می کند او نیست انجام اصلاحات در کشور – [او] درخواست برای پنج سال دیگر و شاید من آن را به پایان برساند.’ او وعده داده شده به مردم بسیاری: خوب زندگی با استانداردهای بالا پرداخت ، اما او شده است قادر به رسیدن به $500 [دستمزد]; او می یابد برخی از بهانه ای در هر زمان. اما این بار من فکر می کنم این وضعیت دشوار اقتصادی در کشور بود قطعا به پایان رسید توسط coronavirus,” او گفت:.

این واقعیت است که Valer Tsapkala یک تاجر برجسته و سابق بلاروس سفیر ایالات متحده و Viktar Babaryka یک بانکدار و نیکوکار را پرتاب کلاه خود را در مسابقه نشان می دهد حتی رهبران کسب و کار و دیگر تاثیر گذار بلاروس مشتاق هستند برای تغییر نیز هست.

“لوکاشنکا به نظر من تبدیل شده به حریف سابق خود از سال 1994 ویاچسلاو Kebich که او نیز از گذشته دوران شوروی رهبران که همچنان در راس قدرت دولت مستقل” گفت: Ramanchuk.

Belarusian President Alyaksandr Lukashenka is still firmly in control of the levers of power.


رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا هنوز بصورتی پایدار و محکم در کنترل اهرم قدرت است.

در سال 1994 او گفت: “مردم فقط می خواستم برخی از چهره جدید.” در سال 2020 وضعیت “شده است تشدید coronavirus” و مسائلی مانند آنچه که او به نام “خودنمایی شکاف در سیستم آموزش و پرورش و بهداشت و درمان-مراقبت از سیستم است.”

لوکاشنکا در اهرم

در حالی که لوکاشنکا ممکن است در معرض بزرگترین انتخاباتی چالش به تاریخ تحلیلگران احتیاط او هنوز بصورتی پایدار و محکم در کنترل اهرم.

Vyasna و دیگران را مورد انتقاد تشکیل کشور کمیسیون انتخابات به نهادهای نظارت بر روند رای گیری.

این گروه حقوق بشر گفته است که “عدم تضمین قانونی برای نمایندگی در کمیسیون انتخابات از تمام نهادهای سیاسی شرکت کننده در انتخابات در یک خودسرانه و تبعیض آمیز رویکرد به مخالفت احزاب و گروه ها.”

که انتقاد شده است تکرار توسط اتحادیه اروپا که در ماه مه 27 بیانیه محکوم کلی سرکوب معترضان مسالمت آمیز در بلاروس و گفت که “نگران” این تصمیم توسط بلاروس کمیسیون مرکزی انتخابات به نوار “برجسته اپوزیسیون.”

ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید به طور مداوم مورد انتقاد مقامات بلاروس به صورت ناقص در انتخابات و سرکوب مخالفان معرفی تحریم ها علیه لوکاشنکا دولت. با این حال برخی از کسانی که مجازات برداشته شده است در سال های اخیر به عنوان بلاروس رهایی زندانیان سیاسی به عنوان بخشی از لوکاشنکا در تلاش برای رسیدن به غرب در طول زمان بار با بلاروس اصلی مالی حامی و شریک در اغلب زمان رابطه.

Mintusov اشاره کرد رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات شده است در پست خود برای بیش از دو دهه است و هیچ سابقه ای از حمایت پاک کردن انتخابات است.

“Lidziya Yarmoshyna شده است رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات برای 20 سال و در تمام انتخابات باید به تصویب از طریق دست او است. این واقعیت است که این کمیسیون تغییر نکرده است برای سال های بسیاری نشان می دهد که رئیس جمهور خودش تصمیم می گیرید که چگونه بسیاری از آرا خواهد شد و دست او را در حال نهایی رای گیری آمار و ارقام گفت:” Mintusov.

Lidziya Yarmoshyna has been the head of the Central Election Commission for 20 years. "The truth is determined by the vote count,” she says.


Lidziya Yarmoshyna شده است رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات برای 20 سال است. “حقیقت این است که تعیین شمارش آرا,” او می گوید.

در انتخابات مجلس در سال 2019 یک ناظر مستقل فیلم برداری یک زن که به نظر می رسد چاشنی رای گیری مقالات را در صندوق های رای در یک مرکز رای دهی در Brest یک شهر در مرز با لهستان.

Yarmoshyna در پاسخ گفت: ناظر که فیلم برداری این ویدئو باید از اعتبار.

“مهم نیست که چه چیزی یک ناظر می گوید:,” او گفت:. “مهم ترین چیز این است که صندوق های رای. حقیقت این است که تعیین شمارش آرا.”

در آن انتخابات مخالفت برنده نیست هر صندلی. دو مخالف که دارای کرسی در مجلس شورای ملی — Hanna Kanapatskaya و آلنا Anisim — محروم شدند از در حال اجرا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de