بلاروس می تواند نامزد ریاست جمهوری هدفمند در مالیات-فرار مورد

مینسک بلاروس — مالی محققان ادعا می کنند شواهدی وجود دارد که یک سیاستمدار مخالف است که به دنبال به چالش کشیدن رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا در نظر سنجی به دلیل در ماه اوت است که درگیر در فعالیت های غیر قانونی.

از 12 ژوئن اعلام شده توسط گروه تحقیقات مالی دولت کمیته کنترل (KDK) می آید یک روز پس از حمله محققان شرکت و یک بانک مرتبط با Viktar Babaryka در دو جداگانه پرونده های جنایی مربوط به فرار مالیاتی و پول شویی.

حدود 15 نفر دستگیر شده بودند در Belgazprombank به خدمات مطبوعات ریاست جمهوری گفت.

Babaryka رهبری Belgazprombank محلی واحد از روسیه Gazprombank قبل از راه اندازی ریاست جمهوری خود را پیشنهاد داد.

“من نمی توانم تصور کنید که آنچه انجام شد در بانک توسط نمایندگان شده است می تواند ناشناخته به مدیر” KDK مدیر ایوان Tsertselia گفت که محققان به “شواهد قانع کننده از [Babaryka را] مشارکت در این فعالیت های غیر قانونی.”

در یوتیوب پیام ارسال شده در ژوئن 11, Babaryka به نام حملات یک “فشار” تاکتیک پیش از رای گیری برای اوت 9, و اضافه کرد که “نمایندگان فعلی رهبری آماده هستند تا با استفاده از هر وسیله ای برای جلوگیری از برگزاری انتخابات عادلانه.”

Babaryka نیز گفت: او در حال حاضر جمع آوری شده 300,000 امضا در حمایت از نامزدی خود را برای ریاست جمهوری و در حالی که حداقل 100000 مورد نیاز برای واجد شرایط برای رای گیری.

65 سال لوکاشنکا که حکومت سابق جمهوری شوروی برای یک چهارم از یک قرن است که به دنبال یک ششم مدت گفت: در 12 ژوئن او بود “ترس از هر کسی.”

“این وضعیت من خوب نیست اما بد به حال به بازداشت” رهبر بلاروس گفت.

مخالفت با تظاهرات و تجمع در حمایت از نامزدان را به خود جذب هزاران نفر از مردم در سراسر کشور بلاروس در هفته های اخیر.

لوکاشنکا در پاسخ سفارش دستگیری از جمله دو کلید رهبران مخالف تغییر دولت و کسری بودجه خود خواهد بود وجود دارد هیچ انقلاب در کشور است.

لوکاشنکا منتقدان می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل و هیچ یک از انتخابات پس از او به قدرت رسید در سال 1994 تلقی شده است رایگان یا نمایشگاه با استانداردهای غربی است.

با گزارش AFP و BelTa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net