بلاروس رهبر مخالفان Statkevich بازداشت شده در تجمع

برجسته بلاروس رهبر مخالفان Mikalay Statkevich بازداشت شده است در راه خود را به یک تظاهرات در پایتخت مینسک است.

Statkevich سابق ریاست جمهوری رقیب که نامزدی برای اوت 9, انتخابات ریاست جمهوری رد شد در اوایل این ماه.

او بازداشت شد و در مه 31 در حالی که در راه خود را به Kamarousky بازار در مرکز شهر مینسک که در آن به 2000 نفر جمع شده بودند در اعتراض به زندانی کردن مخالفان بلاگر Syarhey Tsikhanouski.

Mikalay Statkevich speaks at a rally in Minsk on May 24.


Mikalay Statkevich صحبت می کند و در یک تجمع در مینسک در آوریل 24.

Tsikhanouski اخیرا زندانی بیش از یک “unsanctioned توده جمع” و نامزدی خود را نیز nixed توسط مقامات.

Tsikhanouski اجرا می شود محبوب در کانال یوتیوب به نام کشور برای زندگی که اغلب چالش های بلاروس مقامات.

کسانی که جمع آوری شده در مینسک در مه 31 همچنین به حمایت Tsikhanouski را Svyatlana Tsikhanouskaya شده است که جمع آوری امضا در تلاش برای ثبت نام به عنوان نامزد ریاست جمهوری.

نامزد آینده نگر نیاز برای به دست آوردن 100,000 امضا در نظر گرفته شود برای ثبت نام به عنوان نامزد.

Statkevich زد در برابر دیرین رئیس جمهور Alyaksandr Lukshenka در سال 2010 انتخابات ریاست جمهوری است که به طور گسترده تقبیح به عنوان تقلب شد و به دنبال آن سرکوب وحشیانه.

Statkevich دستگیر شد و پس از شرکت در یک تظاهرات بزرگ در اعتراض به 2010 نتایج و صرف پنج سال در زندان پس از اینکه به اتهام سازماندهی تظاهرات در یک دادگاه مورد انتقاد گروههای حقوق بشر و دولت های غربی به عنوان ناعادلانه است.

بلاروس کمیسیون مرکزی انتخابات در مارس 19 رد اسناد و مدارک ثبت شده توسط گروه ابتکار برای Statkevich نامزدی خود را با استناد به “سابقه کیفری است.”

دیده بان حقوق بشر هشدار داد در اوایل این ماه که مقامات در بلاروس تا به حال خود را تشدید سرکوب معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت را با یک “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات.

Protesters in Minsk on May 31.


معترضان در مینسک در مه 31.

بیش از 1000 تظاهر کنندگان پیوست و با هم در مینسک در مارس 24 به مخالفت با اصطلاح دیگری برای لوکاشنکا در یکی از بزرگترین تظاهرات از سال در کشور حدود 9 میلیون نفر است.

منتقدان لوکاشنکا است که قدرت را در بلاروس برای بیش از 25 سال می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>