بلاروس نوار روسی خبرنگاران از اعتبار در میان Coronavirus

مینسک بلاروس — مقامات محروم دو روزنامه نگاران روسیه مجوز رسمی پس از گزارش خود در مورد رشد شیوع کروناویروس در کشور است.

وزارت امور خارجه در مینسک مشخص نیست چرا دقیقا نگار آلکسی Kruchinin و فیلمبرداری سرگئی Panasyuk که برای روسیه کانال یک تلویزیون شرکت خود محروم شدند اعتباربخشی.

اما دولت بلاروس کانال تلویزیونی پخش یک گزارش در پاسخ به کانال یک پوشش از شیوع کروناویروس در بلاروس متهم روزنامه نگاران روسیه از گسترش اطلاعات نادرست است.

کانال یک به نام مینسک را “کاملا بی اساس” و نمایندگان شرکت گفت: RFE/RL در مارس 7 که در واکنش به این حرکت “ساخته خواهد شد در سطح دیپلماتیک نیز هست.”

با توجه به کانال یک نمایندگان Kruchinin چپ مینسک برای مسکو بلافاصله پس از وزارت در اطلاعیه ای در حالی که خانواده اش همچنان در بلاروس سرمایه است.

در مه 6, بلاروس گزارش شده بود 19,255 تایید coronavirus موارد و 112 مرگ و میر.

رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا بارها تمسخر نگرانی بیش از COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس.

او ادعا کرده است بی توجهی به محیط زیست بود و در بخشی به سرزنش برای گسترش ویروس و فعالیت هایی مانند کاشت درختان می تواند کمک به دفاع در برابر آن است.

در تضاد کامل با دیگر کشورهای اروپایی اتخاذ کرده اند که سخت مستند اقدامات برای جلوگیری از همه گیر بلاروس نگه داشته است مرزهای خود را باز کنید و اجازه مسابقات فوتبال در لیگ ملی به بازی در مقابل تماشاگران.

در مه 9, مینسک میزبان یک رژه نظامی به مناسبت سالگرد 75 از پیروزی متفقین بر آلمان نازی یک رویداد است که لغو شد در روسیه و دیگر جمهوری های سابق شوروی به جز ترکمنستان بیش از ترس از جمعیت زیادی جمع میان شیوع کروناویروس.

با گزارش AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de