بلاروس زندان های مختلف اپوزیسیون در گسترش سرکوب پیش از انتخابات

برجسته بلاروس رهبر مخالفان Mikalay Statkevich و چند تن از وبلاگ نویسان در ژوئن 15 نفر محکوم به 15 روز در زندان به عنوان بخشی از گسترش سرکوب مخالفان در این کشور پیش از انتخابات است.

Statkevich در حال حاضر محکوم شد on ژوئن 1 به 15 روز زندان برای شرکت در یک “غیر مجاز” مخالفت رویداد در مینسک به جمع آوری امضا برای درخواست برای حمایت از نامزدان برای انتخابات آینده.

مخالفت با تظاهرات و تجمع در حمایت از نامزدان را به خود جذب هزاران نفر از مردم در سراسر کشور بلاروس در هفته های اخیر پیش از ماه اوت, انتخابات ریاست جمهوری که در آن جمهور مستبد Alyaksandr لوکاشنکا است که به دنبال یک ششم مدت است.

ده ها تن از فعالان و سیاستمداران شده اند مورد آزار و اذیت و بازداشت شده است.

Statkevich را Maryna Adamovich نوشت: در Facebook 15 ژوئن بود که شوهرش محکوم به 15 روز دیگر در شرایطی که از یک وکیل.

Statkevich — که به چالش کشیده لوکاشنکا در انتخابات سال 2010 بود که خدشه دار اتهامات تقلب — شده است و منع از در حال اجرا در ماه اوت انتخابات. او قبلا محکوم به و محکوم به شش سال زندان و منتشر شده در سال 2015.

همچنین در ژوئن 15, وبلاگ نویسان ادوارد Palchys, Uladzimir Tsyhanovich و Mikalai Maslouski محکوم شدند به 15 روز برای شرکت در “غیر مجاز” حوادث.

یکی دیگر از فعالان Syarhey Tsikhanouski یک زندانی بلاروس vlogger است که به دنبال شرکت در یک ماه اوت انتخابات ریاست جمهوری ممکن است تا 3 سال زندان برای سازماندهی طرفدار دموکراسی” ،

پس Tsikhanouski نامزدی رد شد همسرش Svyatlana Tsikhanouskaya شده است در تلاش برای ثبت نام به عنوان نامزد خودش جمع آوری لازم 100,000 امضا برای واجد شرایط.

محققان نیز با هدف قرار دادن Belgazprombank سابق اجرایی Viktar Babaryka که پا را از این بانک به اجرا در برابر لوکاشنکا.

در ژوئن 15, مقامات در زمان کنترل از بانک است که محلی واحد از روسیه Gazprombank به عنوان بخشی از یک گسترده تر پول شویی و مبارزه با فساد مالی که در حال حاضر منجر به دستگیری 15 مدیران.

Babaryka می گوید حملات طراحی شده برای اعمال فشار سیاسی بر او.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de