مورد ضرب و شتم و زنده زنده سوزانده: پنج سال پیش قتل است که افغانستان را تکان داد

پنج سال پیش — در مارس 19, 2015 — 27 ساله افغان زن مورد ضرب و شتم شد و زنده زنده سوزانده در قلب کابل توسط اراذل و اوباش عصبانی مردان است.

صدها نفر از مردم به تماشای قتل فرخنده Malikzada یک دانش آموز از قرآن و شریعت اسلامی قانون در حالی که دیگران شرکت کننده در داد و بیداد.

این اراذل و اوباش را به خشم مشتعل شده بود توسط یک شایعه نادرست است که فرخنده به حال کفر حضرت محمد.

در واقع او استدلال کرده بود با یک 60 ساله دستفروش در مورد عمل خود را از فروش فریبندگی به زنان در خارج از, اسلامی, حرم, در کابل.

در این دوره از استدلال او به اشتباه متهم به توهین به مقدسات. جمعیت در خیابان به او حمله کردند زمانی که آنها شنید و اتهام دروغین.

چه آن رویداد می گویند در مورد چالش های زنان در افغانستان با آن مواجه هستند و آینده خود را مبارزه برای حقوق اساسی بشر?

فرخنده مرگ های خشونت آمیز ارسال امواج شوک در سراسر کشور است که تا به حال هرگز دیده می شود از جمله خشونت علیه یک زن در خارج از حرم.

برخی از مردان برداشت فرخنده مو, در حالی که دیگران لگد و ضربه او در صورت. سپس آنها را کشیده و او را به بانک ها از رودخانه کابل و مجموعه او در آتش است.

تماشا کنید: ‘خشونت فراتر از تخیل’: مادر صحبت می کند از دختر قتل افغان اوباش

کابل حوضه رودخانه خشک شد از یک خشکسالی طولانی. برای سال در نزدیکی مغازه داران و ساکنان آن استفاده کرده بود مثل یک زباله. بدن او سوخته در توده ای از زباله.

“این بود که نزدیک به شب. خبر آمد در تلویزیون. من قسم می خورم بدنم بی حس شد در حالی که برای” گفت: نادیا خان یک وکیل است که مشغول به کار بود در کابل برای آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی (USAID) در آن زمان است.

“این تکان دهنده تر از آنجا که مردان معمولی [حمله] او و سپس سوخته او زنده” خان گفت: توصیف خشونت به عنوان “حداکثر خشونت.”

“من goosebumps هر زمان که یک مرد می گذرند من در خیابان و حتی در خانه” خان گفت. “من نمی خواهم به نگاه من است.”

خان مهاجرت به ایالات متحده در مدت کوتاهی پس از قتل فرخنده است و در حال حاضر یک بارگذاری راننده.

‘مردم عادی’

صحبت به RFE/RL رادیو آزاد افغانستان توسط تلفن از خانه اش در کالیفرنیا خان گفت که او خالی از سکنه است تصاویر قتل که منتشر شده در رسانه های اجتماعی.

این اراذل و اوباش نکردند و اسلحه.

“آنها به نظر می رسید به مردم عادی مانند یک مغازه دار یک راننده تاکسی و یک دانشجو” خان گفت.

که نشان می دهد که تقریبا هر افغان می توانست در میان قاتلان او گفت:.

دیده بان: افغانستان فعالان بطور منظم احساس قتل فرخنده Malikzada

“او در سن و سال من” خان گفت: RFE/RL. “من نمی توانم تصور آنچه او را از طریق رفت به عنوان مردان بودند مجازات او را به آتش کشیدند و او تقریبا مرده بدن است.”

خان آمده است که نفرت و خشم و انزجار نشان داده شده توسط قاتلان فرخنده نشان داد چرکین مشکلات در قلب و ذهن جامعه ای که در آن زنان همچنان روزانه یک مبارزه برای حقوق خود.

او گفت: قاتلان در معرض شدید زن ستیز طرز فکر است که عمیقا ریشه در جامعه افغان ها — یک فرهنگ است که برای قرن ها برگزار کرده است که مردان نسبت به زنان است.

“این است که یک لایه ضخیم از بی احترامی و بی اعتمادی و برتری که boils پایین به نفرت نسبت به زنان و احتمالا به چندین دهه برای روشن شدن” خان گفت.

در ضمن هدر بر بازیگری مدیر شرکت حقوق زنان را بدست آورد در دیده بان حقوق بشر نکات در یکی دیگر از وحی: با وجود دو دهه در مبارزه برای دموکراسی دولت افغانستان انجام می شود کمی برای محافظت از زنان است.

او گفت: “دشمنان به حقوق زنان در نگه داشتن قدرت در افغانستان” و این که دولت باید انجام شود “کمی به اولویت بندی حقوق خود است.”

اما او گفت: درست است که زندگی زنان را به طور کلی به طور چشمگیری بهبود یافته پس از سقوط رژیم طالبان در اواخر سال 2001.

میلیون ها نفر از دختران افغان در حال حاضر مجاز به رفتن به مدارس که قبل از آنها بودند به طور کامل منع از انجام این کار. طالبان ممنوعیت کار و یا حضور در دانشگاه ها نیز برداشته شده است و هزاران نفر در حال حاضر در طیف وسیعی از مشاغل و مطالعه برای تبدیل شدن به حرفه ای.

رویا رحمانی شد افغانستان اولین زن سفیر ایالات متحده در ماه دسامبر سال 2018 پس از او هنوز هم نگه می دارد.

افغانستان شده است نشان داده شده توسط یک زن دیپلمات در سازمان ملل متحد ثریا, ستاره فیلم سکسی, از نوامبر 2015.

و پس از فروپاشی رژیم طالبان و زن نیز باید در خدمت افغانستان با سفرای اتحادیه اروپا در آلمان و کشورهای اسکاندیناوی.

اما مشکل جامعه است که سه دهه جنگ که در آن می توانید مبارزه برای حقوق زنان بروید ؟

Barr گفت که قتل فرخنده یک یادآوری تلخ وضعیت حقوق زنان در افغانستان است.

“او همچنان ویرانگر نماد چقدر خطرناک زندگی هنوز هم برای زنان در افغانستان” بار نوشت: در 5 مارس گزارش.

بار نیز فکر می کند ممکن است در آینده قرارداد صلح بین دولت افغانستان و طالبان می تواند یکی دیگر از شکست مگر اینکه زنان مجاز به شرکای برابر در روند.

“یکی از ضروری ترین گام دولت باید در حال حاضر است به زنان کامل شرکت کنندگان [در داخل افغانستان مذاکرات] — به این معنی که 50 درصد از شرکت کنندگان — در این هیئت خواهد بود که مذاکره با طالبان در سراسر کشور آینده” Barr نوشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de