هجوم پکن: ایران با انتقاد از چین Coronavirus ارقام باعث داد و بیداد

نادر نقد توسط یک ایرانی در وزارت بهداشت رسمی چین بحث COVID-19 ارقام به خشم تندروها در تهران و برخی از آنان خواست اگر او سخن گفتن به نمایندگی از این کشور archrival, ایالات متحده است.

وزارت بهداشت سخنگوی kianush می Jahanpur گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 5 که چین آمار در مورد تعداد مرگ و میر و عفونت از coronavirus ها “تلخ و شوخی است.”

او افزود که اگر پکن گفت: از آن رو coronavirus بیماری تحت کنترل در عرض دو ماه از آن شیوع “یکی باید واقعا تعجب می کنم که [اگر درست است].”

نظرات به پایین رفتن نیست به خوبی با مقامات چینی و یا جناح های تندرو در ایران که به یاد Jahanpur که چین ایستاده بود با ایران در زمان بحران شدید ناشی از شیوع کروناویروس و خرد کردن تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط واشنگتن است.

بسیاری از پرسش های مطرح شده در رسانه های غربی اخیرا در مورد چین رسمی coronavirus آمار و ارقام در میان پیشنهادات که اعداد حقیقی هستند به احتمال زیاد بسیار بالاتر است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo متهم حزب کمونیست چین در مارس 3 از درگیر شدن در یک “کمپین دروغ” در مورد ویروس است که در حال استفاده برای “منحرف کردن از آنچه که واقعا صورت گرفته است.”

اما انتقاد از یک مقام ایرانی که کشور قوی روابط با چین منجر به افزایش ابرو و باعث خرد نقد.

“در زمانی که چین بوده است و ایران عمده یاور در مبارزه با کروناویروس فراهم کرده است و این کشور با چندین محصولات استراتژیک در حالی که دور زدن [ایالات متحده] تحریم Jahanpur به طور ناگهانی می شود سخنگوی [رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن] و [بنیامین] نتانیاهو” سردبیر hard-خط Mashreghnews.ir, حسن سلیمانی گفت: در توییتر در مارس 5.

دیگران از جمله حسین Dalirian یک سردبیر سابق با تسنیم نیوز که وابسته به سپاه (ع) رفت و تا آنجا که خواستار Jahanpur اخراج از وزارت.

‘فراموش نشدنی’ پشتیبانی

چین سفیر ایران در چانگ هوآ نیز پیوست کر گفتن Jahanpur او باید به دنبال جلسات مطبوعاتی توسط چین وزارت بهداشت “با دقت” به منظور جلب نتیجه گیری خود را.

در میان معترضان و در آنچه به نظر می رسد آسیب های کنترل سخنگوی وزارت امور خارجه عباس موسوی توییتی در حمایت از چین گفت: این کشور به رهبری راه را در سرکوب coronavirus در حالی که همچنین “سخاوتمندانه” کمک به کشورهای دیگر است.

“چینی شجاعت و فداکاری و حرفه ای در COVID-19 مهار سزاوار اذعان” موسوی توییتی در مارس 5, و اضافه کرد که ایران شده است ممنون به چین در این تلاش بار با هشتگ #Strongertogether.

موسوی جیر بود را بازتوییت کرد توسط چانگ که گفت: “شایعات نمی تواند از بین بردن دوستی ما.”

Iranian Health Ministry spokesman Kianush Jahanpur (file photo)


ایران سلامت, سخنگوی وزارت kianush می Jahanpur (عکس)

برای Jahanpur تلاش برای آرام کردن آب توسط عموم ستایش چین برای حمایت از کشور خود را در طول شیوع بیماری است.

“حمایت چین برای ملت ایران در [این] دشوار است روز فراموش نشدنی است او گفت:” در توییتر در مارس 6.

او همچنین گفت که دولت ایران و ملت سپاسگزار هستند و خواهد نکنید که این کشورها بود که با آنها در طول بیماری همه گیر.

Jahanpur را توییت شد و مورد استقبال سفیر چانگ که ترجمه آن را در حالی که نوشتن در فارسی: “دوستان باید به یکدیگر کمک کنیم با هم مبارزه کنند.”

‘درک’ شماره

با استناد فعلی و سابق مقامات امنیتی نیویورک تایمز هفته گذشته گزارش که سازمان سیا گفته است که کاخ سفید از ماه فوریه است که چین انجام نگرفته تعدادی از عفونت خود را.

چین ادعا کرده است که از آن شده است باز و شفاف در مورد شیوع کروناویروس در کشور که ظهور در ماه دسامبر در ووهان که در آن ویروس رسما ادعا کرد زندگی 2,563 مردم و در مجموع در سراسر کشور از 3,331 به عنوان از آوریل 6. پکن همچنین ادعا می کند برخی از 81,708 مجموع عفونت.

رادیو آزاد آسیا با انتشار گزارشی در مارس 27, نشان می دهد ده ها هزار نفر از مردم بیشتر کرده بود درگذشت در ووهان از coronavirus از رسمی کل داده شده توسط پکن.

برخی از مقامات ایران بر این باورند که کشور را coronavirus شیوع به مراتب بدتر در خاورمیانه آغاز شد چرا که از تهران به روابط با چین است که خرید یک مقدار محدود از نفت ایران با وجود سخت تحریم های ایالات متحده و مجازات است.

مقامات ایرانی فکر می کنم این ویروس رسیده قم, ایران در کانون شیوع از طریق کارگران چینی و دانش آموزان ساکن در این شهر که به تازگی از سفر به چین است. پروازهای انجام شده و از چین توسط ایران Mahan Air-حتی پس از coronavirus موارد ثبت شده اند نیز مقصر تشدید این بیماری همه گیر.

پس از شیوع بیماری در قم در ماه فوریه مقامات چینی فرستاده اند ایران به طور منظم محموله از کمک های مواد — از جمله ماسک, تست کیت و تجهیزات دیگر — برای کمک به این کشور در مبارزه با کروناویروس.

با توجه به آمار و ارقام رسمی منتشر شده در آوریل 6, COVID-19 در ایران کشته 3,739 مردم و آلوده 60,500.

بسیار شبیه به مورد چین بسیاری از مردم در داخل و خارج از ایران را مورد سوال تهران آمار رسمی در این بیماری همه گیر.

تحقیقات جاری توسط RFE/RL رادیو فردا که مطالعات آمار و ارقام منتشر شده توسط مقامات ایران از 31 استان کشور قرار می دهد که تعداد مرگ و میر در ایران در 6,872 مردم به عنوان از آوریل 5 با برخی از 94,956 عفونت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im