بی پایه و اساس تئوری های توطئه ادعای جدید کروناویروس شد Bioengineered

سریع نگاهی به

چند داستان آنلاین inaccurately ادعا می کنند که کروناویروس جدید شامل اچ آی وی “اضافه” را نشان می دهد و نشانه های ایجاد شده در یک آزمایشگاه. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که این ویروس جدید بود bioengineered و هر نشانه ای را از یک حیوان است.


داستان کامل

آخرین تئوری های توطئه در مورد جدید کروناویروس که برای اولین بار منجر به شیوع بیماری در ووهان چین در اواخر 2019, ادعا می کنند که این ویروس در انسان ساخته شده به جای نتیجه طبیعی مردم را از تماس با حیوانات وحشی.

ما دیده ایم شبیه ادعا می کند قبل از, اما این بار بسیاری از ادعا بودن سوخت های منتشر نشده — و بسیار مشکوک — مقاله علمی. با تعمق به ژنتیک یا پروتئین توالی ویروس, بسیاری از این, داستان, باید هاله ای از اعتبار علمی. اما دانشمندان که به مطالعه ویروس ها می گویند که آنها نادرست هستند.

یک مجموعه ای از داستان هایپس از آن به اشتراک گذاشته شده بر روی Facebook, نادرست ادعا میکند یک لینک بین این کروناویروس جدید, همچنین شناخته شده به عنوان 2019 رمان coronavirus یا 2019-nCoV و HIV تا حد زیادی بر اساس یک منتشر نشده مقاله توسط دانشمندان در هند.

این مقاله که نوشته شده بود در قبل از مطبوعات و سایت bioRxiv (تلفظ “زیستی-archive”) on Jan. 31 ادعا به شناسایی بسیار کوتاه “اضافه” در ویروس’ پروتئین توالی که یک “غیر طبیعی شباهت” به HIV. متعدد دانشمندانبا این حال تقریبا بلافاصله با اشاره به نقص در تحلیل ذکر است که در توالی هستند بنابراین آنها مطابقت با یک دسته از موجودات دیگر — و وجود دارد هیچ دلیلی برای نتیجه گیری آنها مشتق از HIV. این مقاله بود که به طور داوطلبانه خارج توسط نویسندگان آن فقط دو روز بعد با یکی گفت: “آن بود و نه ما قصد خوراک به تئوری های توطئه و چنین ادعا می کند ساخته شده است در اینجا.”

اما سریع برداشت نیست به اندازه کافی سریع برای جلوگیری از برخی از وب سایت ها از چیدن داستان و نتیجه گیری که جدید کروناویروس شده گردد در یک آزمایشگاه.

یک ZeroHedge مقاله با تیتر “Coronavirus شامل ‘اچ آی وی اضافه,’ Stoking ترس بیش مصنوعی ایجاد شده Bioweapon,” pounced در برخی از زبان ها در preprint به استدلال می کنند که دانشمندان گفتند این ویروس ممکن است “انسان ساخته شده است.” داستان همچنین با اشاره به توییت از یک دانشمند مدعو در دانشگاه هاروارد که تا به حال اظهار نظر در preprint و اظهار داشت که دانشمند توييتها پیشنهاد کرد که ویروس “ممکن است از نظر ژنتیکی مهندسی شده برای اهداف یک سلاح است.”

Salman یک وب سایت که نوشته ایم در مورد قبل از اینکهجمله برای گسترش این ایده نادرست است که کروناویروس جدید به سرقت رفته بود از یک آزمایشگاه در کانادا و سپس weaponized توسط دولت چین.

در اصل منتشر شده همان روز preprint این ZeroHedge مقاله به روز شد روز بعد را شامل توییت از دانشگاه هاروارد دانشمند مدعو که پس از آن تا به حال دیده می شود برخی از انتقادات از preprint شد و در حال حاضر دفاع برای مطالعات بیشتر انجام شود قبل از پریدن به هر گونه نتیجه گیری. دانشگاه هاروارد دانشمند آن باید گفت: یک اپیدمیولوژی بهداشت اقتصاددان و متخصص تغذیه می کند و دارای تخصص در ویروس شناسی یا بیوانفورماتیک. بخش عمده ای از این مقاله, با این حال بدون تغییر باقی می ماند.

و پس از preprint خارج شد, یک وب سایت است که ترافیک در واکسن اطلاعات غلط Health Impact News, همچنین مشخص شده نامعتبر HIV اتصال.

به طور جداگانه یک وبلاگ نویس نوشته شده متفاوت ساختگی تجزیه و تحلیل و همچنین ساخت دور در Facebook — که فرض یک بخش جدید کروناویروس ژنوم شبیه به بخشی از یک وکتور ویروسی که استفاده می شود در پژوهش های قبلی در سندرم حاد تنفسی یا سارس, ویروس. بر این اساس نویسنده معتقد است که این ویروس جدید می تواند به بیرون درز از یک آزمایشگاه مشغول کار بر روی یک واکسن. ویروس سارس باعث global outbreak در سال 2003 و مشابه است اما متمایز از 2019-nCoV.

الکس جونز نظریه پرداز توطئه پشت InfoWars و این ایده نادرست است که تیراندازی مدرسه سندی هوک در سال 2012 یک جعل نیز به waded coronavirus اطلاعات غلط ، چند قسمت از بحث خود را نشان می دهد آدرس هر دو این اساس نظریه و ادعا می کنند شواهدی وجود دارد که “ثابت می کند” جدید کروناویروس بود “انسان ساخته شده است.”

دانشمندان با تخصص در ویروسی ژنتیک می گویند که هیچ گونه شواهد وجود دارد. Kristian اندرسنمدیر بیماری های عفونی ژنتیک در موسسه تحقیقات ابتدایی موسسه گفت: ما در یک ایمیل که در هر دو مورد تجزیه و تحلیل “کاملا اشتباه است.”

HIV مطالعه او گفت یک “سوء تفاهم از نحوه انجام این نوع از تجزیه و تحلیل” است که همچنین گیلاس برداشت یافته های آن است. کوتاه پروتئین از دانشمندان هند یافت می شود شبیه به اچ آی وی نیست از اچ آی وی در همه اندرسن گفت: اما در حال نتیجه تکامل طبیعی coronaviruses. “تا به حال نویسندگان در مقایسه nCoV مرتبط با خفاش ویروس ها (و نه فقط آمريکا به عنوان آنها)” او نوشت: “آنها متوجه شده اند که این پپتید نیز در حال حاضر در خفاش ویروس ها — و قطعا نمی آیند از اچ آی وی است.”

در واقع دیگر کارشناسان اشاره کرده اند که همان کاستی از جمله ترور بدفوردیک محاسباتی زیست شناس در فرد هاچینسون مرکز تحقیقات سرطان در سیاتل که انجام ترتیب و توالی مناسب صف بندی و نتایج در توییتر موضوع. او متوجه شد که همه به اصطلاح “اضافه” به نظر می رسد در یک خفاش ویروس شناسایی از یک غار در یوننان چین — و یا آثار نامناسب تراز.

تنها یک “فرو” است نه به طور کامل به اشتراک گذاشته شده با خفاش ویروس بدفورد توضیح داد و “به هیچ وجه نشان می دهد مهندسی” پس از آن سازگار با انواع اضافه و حذف شده است که اتفاق می افتد در coronaviruses. “کاملا وجود دارد هیچ مدرکی برای هر دو (1) توالی درج و یا (2) خود را در رابطه با اچ آی وی” او به این نتیجه رسیدند.

وبلاگ نویس را به مشاجره که جدید کروناویروس ممکن است طراحی شده است با استفاده از یک سارس ویروسی بردار اندرسن گفت: “فقط به عنوان پوچ” به عنوان HIV تئوری. بردار او گفته شد استفاده می شود به درک coronaviruses و توسعه واکسن — اما متفاوت از 2019nCoV.

“در حالی که آنها مشابه (مثل کرم ها و افراد مشابه هستند) مطلقا هیچ راهی وجود ندارد که nCoV است که به هیچ وجه مربوط به” او گفت:. “اگر یکی بود به نگاه در دو ژنوم در کنار, آن را بسیار آسان به نشان می دهد که آنها به وضوح یکسان نیست — و یا که یک به نوعی منجر به دیگر.”

HIV مواد مخدر

همانطور که ما فقط تاسیس وجود دارد ارتباط بین HIV و جدید کروناویروس اما واقعیت این است که برخی از کشورها با استفاده از HIV و مواد مخدر برای درمان کروناویروس جدید گنجانده شده است در بسیاری از رسانه های اجتماعی پست به من قرض بدهید اعتبار به ساختگی تئوری.

یکی Facebook پست می گوید: “از خودتان بپرسید که چرا آنها شده است درمان با داروهای HIV از شروع” و ZeroHedge داستان اعلام می کند: “این ویروس حتی در پاسخ به درمان HIV داروها.”

در واقع آن هنوز روشن نشده اگر ویروس در پاسخ به HIV مواد مخدر — اما منطق آن را امتحان کنید خیلی ساده است. تیموتی Sheahanیک virologist در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل گفت: ما در یک مصاحبه تلفنی که وجود ندارد که بسیاری از مورد تایید FDA داروهای ضد ویروسی تا زمانی که یک ویروس جدید پدیدار پزشکان فقط به بیماران “هر آنچه که آنها فکر می کنم ممکن است کمک کند.”

بسیاری از ضد ویروس موجود گفت: در حال HIV داروها پس از آن به نوبه خود به آن. و وجود دارد برخی از سابقه HIV داروهای احتمالا کار در برابر coronaviruses.

در طول شیوع سارس برای مثال دانشمندان انجام شده یک صفحه نمایش به مواد مخدر و شناسایی HIV کوکتل مواد مخدر از لوپیناویر و ریتوناویر به عنوان داشتن پتانسیل فعالیت های ضد ویروس در برابر سارس. که دسته کوچک موسیقی جاز مواد مخدر نیز در ارتباط با نتایج بهتر در میان گروه کوچکی از بیماران مبتلا به سارس با وجود آن که هرگز آزمایش در یک کارآزمایی بالینی پس از آن سخت است برای گفتن که اگر آن را واقعا موثر است. همچنین در حال حاضر در حال آزمایش در یک کارآزمایی بالینی در عربستان سعودی در برابر بیماری دیگری ناشی از coronavirus سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS.

Sheahan, اما شک و تردید است که HIV داروهای بسیار موثر خواهد بود در برابر این ویروس جدید است. سطوح از مواد مخدر است که به احتمال زیاد مورد نیاز برای کاهش ویروسی تکرار کرد و گفت: “نه دست یافتنی” در مردم است. و در آزمایش های خود را در برابر ابتال به بیماری مرس ویروس در کشت سلولی در موش های او در بر داشت لوپیناویر و ریتوناویر ارائه شده کمی بهبود شدید ریه بیماری یا ویروسی تکرار.

هیچ نشانه ای از مهندسی زیستی

همانطور که برای مفهوم کلی است که این ویروس شده است bioengineered وجود دارد هیچ مدرکی وجود ندارد که درست است. در مقابل به ما توضیح داد که قبل ازتمام خطوط از شواهد نقطه به ویروس از حیوان است. که مطابق با آنچه دانشمندان آموخته اند که در مورد محیط زیست از coronaviruses در 20 سال گذشته Sheahan گفت: از جمله SARS و MERS — و آن را متناسب با این واقعیت که این ویروس سهام 96 درصد از آن ژنوم با یک خفاش ویروس.

“داده های ژنتیکی با اشاره به این ویروس از خفاش مخزن,” او گفت:, “نه یک آزمایشگاه است.”

و نه تنها وجود دارد هیچ HIV “اضافه” در ویروس اما با نگاه کردن به این ویروس در ژنوم دانشمندان همچنین صفر نشانه هایی از انسان دستکاری.

بدفورداین فرد هاچینسون محاسباتی زیست شناس با اشاره به در توییتر که این ویروس’ تفاوت های ژنتیکی برای آن تازه ترین جد مشترک هستند “سازگار با تفاوت رود به وجود می آیند در طول تکامل طبیعی.”

مهندسی virus او توضیح داد که به احتمال زیاد یک “تحریف” اسید آمینه به نوکلئوتید نسبت و نیز تغییرات متمرکز در یک “زیر مجموعه ای از ژن.” به عبارت دیگر هنگامی که مهندسی رخ می دهد, آن را معمولا به معنی تغییر به ویروس اما هیچ مدرکی وجود ندارد که از آن در 2019-nCoV ژنوم.

به طور معمول دانشمندان تغییر نوکلئوتید در هدفمند راه برای ایجاد تغییر در اسیدهای آمینه آنها کد برای. پس از اسیدهای آمینه هستند بلوک های ساختمان پروتئین است که راه را برای تغییر پروتئین های ویروس تولید می کند.

اما به عنوان بدفورد گفت: از همه نوکلئوتید تغییرات نسبتا کمی — حدود 14% — تغییر مربوط به اسید آمینه و یا در مورد آنچه شما انتظار می رود در یک به طور طبیعی در حال تحول است. virus. این نسبت نیز مسابقات که از خفاش ویروس است که یافت می شود بیشتر شبیه به 2019-nCoV.

هنگامی که در مقایسه با اسید آمینه تغییراتی که وجود دارد تعدادی از تغییرات در ژن مربوطه در هر دو 2019-nCoV و بت ویروس بسیار مشابه است. اگر این ویروس تا به حال طراحی شده است یکی ممکن است انتظار می رود بسیاری از تغییرات در خوشه در یک یا دو ژن اما این مورد در اینجا. همه این استدلال در برابر ایده های جدید ویروس داشتن بیرون آمدن از یک آزمایشگاه است.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

مک دونالد, جسیکا. “Q&A در ووهان Coronavirus.” FactCheck.org. 30 Jan 2020.

مک دونالد, جسیکا. “رسانه های اجتماعی پست های گسترش ساختگی Coronavirus تئوری توطئه.” FactCheck.org. 24 Jan 2020.

رمان coronavirus (2019-nCoV). سازمان بهداشت جهانی. دیده 7 Feb 2020.

Pradhan Prashant et. al. غیر طبیعی شباهت منحصر به فرد درج در 2019-nCoV سنبله پروتئین به ویروس HIV-1 gp120 و تهوع. bioRxiv. 31 Jan 2020.

Konermann, Silvana (@SKonermann). “فقط به بررسی نتایج خود را. شباهت الکی است. از 4 درج آنها شناسایی بین NCov و سارس, 2 ها یافت می شود در بت coronavirus. از این دو باقی مانده تنها یکی است که بیشتر شبیه به اچ آی وی و آنقدر کوتاه است (6 AA) که شباهت است نه بالاتر از شانس پایگاه داده.” توییتر. 31 Jan 2020.

Bedford, Trevor (@trvrb). “این کوتاه درج در واقع وجود دارد در #nCoV2019 نسبت به آن نزدیک توالی نسبی (BetaCoV/خفاش/یوننان/RaTG13/2013 دیده می شود در اینجا https://nextstrain.org/groups/blab/sars-like-cov). اما ساده انفجار از جمله های کوتاه توالی را نشان می دهد مطابقت به انواع بسیار متنوعی از موجودات زنده. هیچ دلیلی برای نتیجه گیری اچ آی وی.” توییتر. 31 Jan 2020.

سندرم حاد تنفسی (سارس). CDC. دیده 7 Feb 2020.

Bedford, Trevor (@trvrb). “بر اساس محتوای من اشاره, من احساس می کنم باید بیشتر به کم ارزش کردن دیوانه #nCoV2019 / HIV توطئه preprint. این یک موضوع ، 1/9و زیر موضوع است.” توییتر. 1 Feb 2020.

اندرسن Kristian. دانشيار گروه منسجم و ساختاری محاسباتی زیست شناسی موسسه تحقیقاتی اسکریپس. ایمیل فرستاده شده به FactCheck.org. 3 Feb 2020.

چین تست HIV دارو به عنوان درمان جدید coronavirus AbbVie می گوید.” رادیو فردا. 26 Jan 2020.

Wongcha-um Panu. “کوکتل از آنفولانزا HIV مواد مخدر به نظر می رسد برای کمک به مبارزه با کروناویروس: پزشکان تایلندی.” رادیو فردا. 2 فوریه سال 2020 است.

Sheahan تیموتی. استاديار گروه اپيدميولوژي این Gillings مدرسه جهانی بهداشت عمومی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. مصاحبه با FactCheck.org. 5 فوریه سال 2020 است.

چو C. et. al. “نقش لوپیناویر/ریتوناویر در درمان سارس: اولیه virological و يافته های بالينی.” قفسه سینه. 59(3), 2004.

Sheahan, Timothy P. et. al. “مقایسه اثر درمانی از remdesivir و ترکیب لوپیناویر, ریتوناویر و اینترفرون بتا در برابر MERS-CoV.” طبیعت ارتباطات است. 11, 2020.

عربی Yaseen M. et. al. “درمان سندرم تنفسی خاورمیانه با ترکیبی از لوپیناویر-ریتوناویر و اینترفرون-ß1b (معجزه آزمایشی): مطالعه پروتکل به صورت کارآزمايی بالينی تصادفی کنترل شده.” محاکمه. 19(81), 2018.

عربی Yaseen M. et. al. “درمان سندرم تنفسی خاورمیانه با ترکیبی از لوپیناویر/ریتوناویر و اینترفرون-ß1b (معجزه آزمایشی): تجزیه و تحلیل آماری طرح به صورت بازگشتی دو مرحله گروه های متوالی کارآزمايی بالينی تصادفی کنترل شده.” محاکمه. 21(8), 2020.

ژو Peng et. al. “یک شیوع پنومونی مرتبط با جدید کروناویروس احتمالی بت مبدا.” طبیعت 2020.

Bedford, Trevor (@trvrb). “من فکر کردم به بررسی سیگنال از تکامل طبیعی در #nCoV2019 با نگاه به توزیع جهش در اصل و نسب منجر به nCoV و مقایسه این توزیع به جهش های رخ داده در دیگر سارس-مانند خفاش ویروس 1/9و زیر موضوع است.” توییتر. 3 Feb 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>