فعال آذربایجانی زندانی برای سرپیچی از پلیس خانواده تظاهرات

لنکران آذربایجان — پلیس در southeatern آذربایجان و شهر لنکران را در زندان یک فعال سیاسی برای “سرپیچی از پلیس” متهم در حال تماس با انگیزه های سیاسی.

Elvin Irsadov شناخته شده در Facebook به عنوان عمر و علی و بازداشت شد در 18 مه و محکوم بعدی روز به 16 روز در زندان خواهر خود Aynur Irsadova گفت: RFE/RL.

با توجه به Irsadova 30 سال Elvin را حبس شد تلافی توسط پلیس, خود را برای فعالیت های آنلاین.

او گفت: او برادر بود و تهدید توسط یک پلیس در منطقه لنکران برای به اشتراک گذاری تصاویر در Facebook که ظاهرا نشان می دهد خشونت پلیس. پلیس همچنین خواستار Irsadov حذف تصاویر.

روز قبل از دستگیری او Irsadov نوشت: در Facebook که یک فرد ناشناخته تهدید کرده و به او توهین و بعد از آن گسترش اطلاعات نادرست در مورد او.

در یکی از پست های اخیر, Irsadov با انتقاد از دولت در مبارزه با فساد تلاش و گفت که به طور گسترده ای اعلام کرد بازداشت مقامات در این کشور شد و در واقع فقط برای نشان دادن و نه بخشی از یک مبارزه واقعی با فساد است.

منتقدان رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف می گویند مقامات در انرژی-غنی جنوب قفقاز وزارت امور خارجه اغلب زندان های مخالف خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه در تلاش برای ساکت کردن مخالفان است.

علی اف که حکومت جمهوری آذربایجان پس از مدت کوتاهی پیش از مرگ پدرش در سال 2003 را رد کرد انتقاد است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de