رای دهندگان در سراسر آذربایجان در حال رفتن به پای صندوق های رای در فوریه 9 برای ضربه محکم و ناگهانی انتخابات پارلمانی در پی عمده دولت shakeup در شوروی سابق جمهوری و وعده اصلاحات است که منتقدان باید شک و تردید در.

انتخابات در اصل برنامه ریزی شده بود در ماه نوامبر سال 2020 تا زمانی که آن را به جلو منتقل شد با نه ماه در ماه دسامبر زمانی که الهام علی اف رئیس جمهور امضا فرمان به انحلال موجود مجلس و به نام یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات برای تعیین نمایندگان مجلس با 125 را که در این کشور یک اتاق پارلمان ملی مجلس شورای اسلامی ،

علی اف را حزب آذربایجان جدید (YAP) که کنترل 65-صندلی اکثریت در خروجی مجلس می گوید: ترکیب مجلس باید تغییر به منظور انجام علی اف را “اصلاحات” برنامه که به شرح زیر چندین بالا مشخصات تغییرات در این دولت و دولت او در نزدیکی پایان سال گذشته است که شامل انتصاب 62 ساله اقتصاددان علی Asadov به عنوان نخست وزیر.

منتقدان اما می گویند این حزب امید به تغییر در ترکیب مجلس نشان می دهد علی اف را ممکن است به دنبال اکثریت دو سوم نیاز به فشار از طریق تغییر قانون اساسی و روشن راه را برای علی اف همسر معاون اول رئیس جمهور مهربان علی به ریاست جمهوری در تاریخ بعد.

در واقع قدرت پارلمانی محدود در آذربایجان است. ترین قدرت سیاسی در قفقاز ملت متمرکز شده است در دست ریاست جمهوری است.

پست نخست وزیری در جمهوری آذربایجان شده است برگزار می شود توسط یک متحد نزدیک علی اف که در زمان ریاست جمهوری در سال 2003 پس از پدرش به حکومت این کشور قبلی 10 سال.

علی اف-که انتخاب خواهد شد در سال 2008 و 2013 و 2018 — قادر به تحکیم قدرت خود را از طریق 2009 رفراندوم که لغو این کشور در دو دوره ریاست جمهوری محدود و یک سال 2016 همه پرسی که در طول ریاست جمهوری نظر به هفت سال است.

با توجه به آذربایجان کمیسیون مرکزی انتخابات (CEC) برخی از 5.2 میلیون رای دهنده واجد شرایط برای بازیگران برگه های رای در فوریه 9.

آغاز انتخابات در ساعت 8 صبح به وقت محلی و در 7 p. m. نتایج اولیه شد و در اوایل صبح ساعت 10 فوریه.

ناظران از سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) باید اشاره کرد که تعدادی از رای دهندگان ثبت شده در بیش از نیمی از 125 حوزه انحراف بیش از آنچه در انتخابات کد اجازه می دهد تا.

“تفاوت حدود 2 میلیون نفر همچنان ادامه دارد, بین تعداد رای دهندگان ثبت شده به عنوان در هر CEC داده و تعدادی از شهروندان از سن رای گیری با توجه به کمیته آمار دولتی,” سازمان امنیت و همکاری در نظارت بر انتخابات (ODIHR) گفت: در ژانویه 29 قبل از انتخابات گزارش از باکو.

رای دهندگان که هنوز ثبت نام شده مجاز به انجام این کار در روز انتخابات اگر آنها ارائه مدرک اقامت در جمهوری آذربایجان.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام 1,637 داوطلبانی که تا به حال اعمال شده توسط 10 ژانویه مهلت.

در مجموع 19 احزاب سیاسی باید زمینه 272 از نامزدها. آنها شامل 123 نامزدها از حکم YAP پس از 25 از مخالفان Mərkəzi و 21 از حزب مخالف از امید (امیدی).

در مجموع 81 قانونگذاران حدود دو سوم از خروجی مجلس به دنبال انتخاب مجدد.

استانبول-بر اساس سیاسی آذربایجان مفسر و عامل RFE/RL Arzu Geybullayeva می گوید انتخابات متفاوت خواهد بود از قبلی رای مجلس به دلیل ظهور جدید “نامزد واقعی” که در حال اجرا هستند به عنوان مستقل و یا کسانی که به نیروهای تحت جدید بلوک سیاسی به نام جنبش است.

جنبش تشکیل شد در ماه دسامبر پس از انتخابات زودهنگام اعلام شد, به ارمغان می آورد با هم فعالان حقوق بشر, حقوق وکلا, انتخابات, مشاهده وبلاگ نویسان فمینیست جوانان فعالان و سیاستمداران است.

پس از ثبت نام از نامزدها به پایان رسید و در ژانویه 17, بیش از 300 رسمی داوطلبان باید پس از رای گیری – ترک در مجموع حدود 1,300 نامزدها به دنبال یکی از مجلس 125 کرسی است.

22-روز رسمی انتخابات دوره آغاز شد در ژانویه 17. آذربایجان انتخابات کد نیاز به مبارزه برای پایان دادن به یک روز قبل از رای گیری.

فقیر دموکراتیک رکورد

پس از جمهوری آذربایجان اعلام استقلال از اتحاد جماهیر شوروی در اوت سال 1991 آن انتخابات بارها و بارها تلقی شده است که در حال سقوط کوتاه از استانداردهای دموکراتیک توسط ناظران بین المللی از سازمان امنیت و همکاری اروپا و مجمع پارلمانی شورای اروپا (PACE).

ناظران سازمان امنیت و همکاری می گویند آذربایجان انجام آن انتخابات “در یک محیط محدود و تحت قوانین است که محدود کردن حقوق اساسی و آزادی.”

رسانه های مستقل نیز خفه شده است از لحاظ اقتصادی یا بسته با توسل به زور به عنوان مورد با باکو, اداره, RFE/RL در آذربایجان خدمات در دسامبر 2014.

پاریس رسانه های مبتنی بر حقوق, گروه, گزارش بدون مرز می گوید علی اف برپا کرده “یک جنگ بیرحمانه” علیه او در رسانه های منتقدان با روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان که “زندانی پوچ زمینه اگر آنها از اول عملکرد به آزار و اذیت, ضرب و شتم, تهدید یا رشوه.”

اپوزیسیون آذربایجان جبهه (PFPA) و متحدان آن در شورای ملی نیروهای دموکراتیک (NCDF) هستند تحریم فوریه 9 رای در اعتراض به آنچه آنها می گویند در حال ناعادلانه محدودیت در دسترسی به رسانه ها و آزادی بیان.

PFPA معاون Seymur Hazi گفت: RFE/RL که رای دهندگان در جمهوری آذربایجان باید برای سال رد شده است و این فرصت را به دیدن روی سیستم عامل های مختلف نامزدها و احزاب مورد بحث در تلویزیون.

“ما نمی تواند صحبت در مورد شفافیت و نتایج آینده از رقابت در انتخابات” Hazi گفت: RFE/RL.

مخالفان جمهوری خواه جایگزین حرکت مدنی (واقعی) تصمیم گرفته است نه به تحریم انتخابات با وجود امتناع از انتخابات به ثبت نام رهبر واقعی Natiq Jafarli به عنوان یک نامزد در زمینههایی که او متهم شده بود در سال 2016 به اتهام شیوه های کسب و کار.

امتناع از CEC برای ثبت نام Jafarli آمد با وجود این واقعیت است که دادستان در باکو کاهش یافته است اتهامات علیه Jafarli در سال 2017 قبل از حکم رسیده بود در دادگاه و دادگاه حقوق بشر اروپا در ماه نوامبر گذشته حکم داد که اتهامات علیه او را با انگیزه های سیاسی بود.

“تحریم بعید است که به بازیگران شک در مشروعیت انتخابات” Jafarli می گوید. “مقامات نمی خواهید مردم را به رفتن به پای صندوق های رای به طوری که آنها به راحتی می تواند دست بردن در نتایج. بنابراین ما نیاز به انبوه جذب مردم به انتخابات است.”

اما ناظران سازمان امنیت و همکاری می گویند اکثر رسانه ها در آذربایجان اجتناب پوشش نامزدهای احزاب و مسائل سیاسی طی رسمی مبارزات انتخاباتی دوره برای جلوگیری از متهم شدن به نقض خفقان “برابر با پوشش” قانون در انتخابات ،

علی اف با رد این انتقاد از ناظران بین المللی. او اصرار دارد خود دولت تمام اقدامات لازم برای اطمینان از عادلانه و شفاف انتخابات پارلمانی است که مطابق با جمهوری آذربایجان قوانین و استانداردهای بین المللی است.

علی اف همچنین متهم کرده است شورای اروپا از “هدف قرار دادن جمهوری آذربایجان برای 20 سال” با “استانداردهای دوگانه و بی عدالتی است.”

“آنها مجسم آذربایجان به عنوان یک کشور عقب مانده نادیده گرفتن فرآیندهای مثبت در آذربایجان سعی کنید به blacken آذربایجان شهرت و انتشار بی اساس و تحریف گزارش که ادعا آذربایجان زندانیان سیاسی و مانع دموکراتیک پروسه” علی اف می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im