اتریش Extradites تاجیک پناهجو نادیده گرفتن فعالان و هشدارهای

دوشنبه — اتریش مقامات تحویل یک تاجیک پناهجو به تاجیکستان در شهر دوشنبه درخواست با وجود هشدارهای از فعالان که ممکن است به صورت شکنجه و ناعادلانه روند قضایی وجود دارد.

تاجیک دادستان کل امریکا در مارس 5 بیانیه ای که Hizbullo Shovalizoda دستگیر شد و به محض ورود در شهر دوشنبه به فرودگاه پس از استرداد.

با توجه به بیانیه Shovalizoda مشکوک بودن یک عضو ممنوع اسلامی رنسانس از تاجیکستان (IRPT) و شرکت در تلاش برای سرنگونی دولت با توسل به زور.

این IRPT طولانی با نفوذ حزب با نمایندگان در دولت و مجلس بود با برچسب یک گروه تروریستی و ممنوع در سال 2015.

ده ها تن از IRPT مقامات و هواداران باید تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و بسیاری از آنها زندانی رسم انتقاد از گروه های حقوق بشر.

تبعید تاجیک مخالف گفت: RFE/RL که آنها به خواست مقامات اتریش به استرداد Shovalizoda او به عنوان یک عضو از هر گونه مخالفت سیاسی گروه یا حزب.

Shovalizoda است نه اظهار نظر در مورد او اما Vaisaiddin Odinaev یک تاجیک فعال سیاسی در خارج از کشور گفت: RFE/RL در فوریه 27 که 29 ساله وارد اتریش یک سال پیش بود اما نه پناهندگی به عنوان او به دنبال, اما به جای آن قرار داده شد تحت بازداشت در 22 ژانویه.

با توجه به Odinaev اگر چه Shovalizoda است و نه عضو هیچ حزب سیاسی او با استفاده از به عنوان یک حامی از ایالات تاجیک مخالفت و آشکارا پشتیبانی از اتحاد ملی تاجیکستان (PMT) که متحد چندین تاجیک مخالفت احزاب سیاسی و جنبش در تبعید.

در ماه اکتبر تاجیکستان دادگاه عالی برچسب PMT تروریستی و افراطی سازمان است.

این PMT تاسیس شد در ورشو در ماه سپتامبر سال 2018 در جمع تاجیک مخالفت فعالان زندگی در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا است.

تاجیک مقامات انتقاد شده است برای سرکوب مخالفان ،

در سال 2014 جنبش مخالف گروه 24 بود به عنوان برچسب تروریستی و افراطی و ممنوع است. در مارس 2015, جنبش بنیانگذار Umarali Quvatov شد ترور در استانبول ترکیه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>