حداقل دو کشته و پلیس افغانستان در آتش معترضان

حداقل دو نفر کشته شدند و تعداد بیشتری هم زخمی در غرب افغانستان در مارس 9, زمانی که پلیس با صدها نفر از معترضان عصبانی بیش از آنچه آنها اصرار بود و از توزیع ناعادلانه کمک های غذایی در طول COVID-19 گیر محلی نماینده مجلس گفت.

معترضان در غرب ولایت غور بودند ادعا کمک های بشر دوستانه داده شده به طور عمده برای افراد با ارتباطات سیاسی.

Gulzaman نایب, یک نماینده مجلس از غور گفت: هفت نفر کشته و 14 مجروح شدند.

Mohammad Arif Aber سخنگوی والی گفت: دو نفر کشته و پنج زخمی بر جای گذاشت پلیس آتش گشودند و در پاسخ به برخی از 300 یا بیشتر معترضان با پرتاب سنگ و شلیک سلاح و تلاش برای طوفان فرماندار اقامت.

Aber انکار کرد که کمک بود که از دست ناعادلانه.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان (کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان) رئیس Shaharzad اکبر گفت که گروه کاوش “نگران کننده گزارش پلیس شلیک به معترضان.”

رادیو فردا گفت: اکبر گفت: آن اوایل این هفته که کمیسیون خود را دریافت کرده بود شکایت تعداد زیادی از افغان ها در مورد توزیع ناعادلانه منابع و کمک های دیگر به منظور کمک به برخی از کشور 37 میلیون یا بیشتر مردم در مقابله با اثرات این بیماری همه گیر کوروناویروس.

“ما از شنیدن مکرر شکایت از افرادی است که آنهایی که در حال دریافت محدود کمک است که وجود دارد نه آنهایی که مستحق ترین آنها هستند که باید اتصال به مقامات محلی و یا مقامات محلی” آن را به نقل از او عنوان کرد و گفت.

افغانستان 3,778 تایید موارد عفونت کروناویروس و 109 مورد مرگ و میر با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز شمارش اگر چه تست پراکنده است و این اعداد و ارقام هستند تصور می شود غیر قابل اعتماد است.

مدیر اجرایی افغانستان به خبرنگاران گفت: مرکز مرده در مارس 9 شامل یک محلی داوطلب مجری رادیو که نشسته بود خود را در نزدیکی فروشگاه هنگامی که یک گلوله ولگرد او را در سر زده.

بر اساس گزارش رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de