‘ترور’ به خوبی شناخته شده در چچن, وبلاگ نویس, افزایش زنگ هشدار میان ناظران

آزادی رسانه ها ناظران می گویند که آنها نگران هستند بیش از این گزارش حمله شناخته شده چچن وبلاگ نویس در یک ناشناس کشور اروپایی که در آن او زندگی می کند در خفا.

ضارب شکست را به Tumso Abdurakhmanov آپارتمان در فوریه 26 در حالی که او خواب بود و ضرب و شتم او را با یک چکش با توجه به سوئد مبتنی بر حقوق بشر گروه Vayfond.

Abdurakhmanov که در نهایت موفق به غلبه مهاجم بود گفت: بیمارستان بستری شود با غیر تهدید کننده زندگی صدمات.

هر دو Vayfond و وبلاگ نویس برادر به نام حمله ترور — آخرین حمله در اروپا بر منتقدان از رهبری روسیه در شمال قفقاز و منطقه است.


“نگران این گزارش تلاش برای ترور” Abdurakhmanov نماینده در آزادی رسانه ها برای سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) هارلم Desir, توییتی در 27 فوریه اشاره کرد که این حمله پس از ماه گذشته مظنون به قتل یکی دیگر از چچن وبلاگ نویس در فرانسه.

32-در سال Abdurakhmanov زندگی در تبعید پس از فرار چچن در سال 2015 در میان ترس برای ایمنی خود را پس از تبدیل شدن به شناخته شده خود را برای انتقاد از کرملین حمایت مقامات در بومی منطقه است. او دو بار برای پرونده های پناهندگی در لهستان و پایین تبدیل شده است است هنگامی که در حال حاضر با وجود حمایت از فعالان حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل که به او هشدار داد که “در یک خطر بسیار واقعی از شکنجه و دیگر غیر انسانی یا اهانت آمیز درمان” اگر بازگشت به روسیه است.

Gulnoza گفت: اروپا و آسیای مرکزی هماهنگ کننده برنامه در نیویورک-بر اساس گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران (CPJ) گفت: حمله علیه Abdurakhmanov “نگران کننده است و باید به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.”

“آوردن عاملان این حمله به عدالت بسیار مهم است برای اطمینان از ایمنی از چچن مخالفان زندگی در اروپا,” او گفت:.

محل این حمله اعلام نشده اما Abdurakhmanov ارسال شده یک ویدیو را در WhatsApp است که در آن پس از گسسته ادعا مهاجم او بازجویی از او را.

ادعا ضارب می گوید او از مسکو و او فرستاده شده بود توسط فردی به نام “Abdurakhman از گروزنی,” چچن سرمایه به منظور “ترساندن” وبلاگ نویس.

“آنها مادر من,” او اضافه می کند.

گروه های حقوق بشر می گویند کرملین حمایت رمضان قدیروف که حکومت فرار منطقه از سال 2007 با استفاده از اقدامات سرکوبگرانه و ایجاد یک آب و هوا از مصونیت برای نیروهای امنیتی در منطقه است. آنها ادعا می کنند قدیروف است که در نهایت مسئول خشونت و ارعاب مخالفان سیاسی توسط مقامات چچنی از جمله آدم ربایی, مجبور, ناپدید شدن, شکنجه و فوق العاده قضایی قتل.

مقامات چچنی را تهدید, تهدید و بازداشت روزنامه نگاران کار خود را با توجه به CPJ.

در اواخر ژانویه بدن از عمران علی اف یکی دیگر از چچن وبلاگ نویس شناخته شده خود را برای انتقاد از قدیروف داشت در یک اتاق هتل در شمال فرانسه در شهر لیل با زخم چاقو, با توجه به رسانه های فرانسه.

این CPJ گفت: آن هنوز قادر به تعیین اینکه آیا علی اف مرگ شد به گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>